𝗣𝗶𝗲𝗿𝘄𝘀𝘇𝗮 𝘄 𝗻𝗮𝘀𝘇𝗲𝗷 𝗵𝗶𝘀𝘁𝗼𝗿𝗶𝗶 𝗸𝗮𝗿𝘁𝗮 𝘇𝗮𝗽𝗶𝘀𝗮𝗻𝗮 𝗦𝗣𝗘𝗘𝗗 – 𝗕𝗔𝗟𝗟𝗘𝗠 𝗦𝗽𝗲𝗰𝗷𝗮𝗹𝗻𝘆𝗺 𝗻𝗮 𝗮𝗿𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗺𝗶𝗲̨𝗱𝘇𝘆𝘀𝘇𝗸𝗼𝗹𝗻𝗲𝗷
𝟮𝟭 𝗹𝗶𝘀𝘁𝗼𝗽𝗮𝗱𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟯 𝗿𝗼𝗸𝘂, II Konkurs Techniczno – Ekologiczny „Ptasie Bistro”, zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Mielcu i my…, Reprezentacja SPEED – BALL ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Leżajsku!!!
Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych w Mielcu i nauczycieli organizujących konkurs, wystąpiliśmy jako atrakcja, umilająca czas uczniom gospodarzom i gościom, którzy najpierw budowali piękne i przestronne karmniki dla ptaków na czas zimy, a później dołączyli do nas na sali gimnastycznej ośrodka.
Od września 2021roku, SPEED – BALL jest obecny w naszej szkole i do tej pory, traktowany był bardziej jako forma rekreacji i swoista ciekawostka. Początek aktualnego roku szkolnego, przyniósł zaskakujące zmiany i od września, ta egzotyczna, bo pochodząca z Egiptu gra, weszła na stałe do planu lekcji w naszej szkole.
Fakt ten, zaowocował ogromnym zainteresowaniem i wzrostem zaangażowania naszych uczniów w cykliczne treningi gry, przy użyciu rakiet z piłeczką na uwięzi.
Przyszedł czas podzielić się grą i tą dyscypliną z innymi ośrodkami, ponieważ jest to zupełna nowość, która ma ogromną szansę wejść do Olimpiad Specjalnych. To od naszego leżajskiego ośrodka, rozpoczęła się historia SPEED – BALLA Specjalnego i dążymy w swoich poczynaniach do organizacji Mistrzostw Świata, więc mnóstwo pracy przed nami.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że jeśli nie „zarazimy” SPEED – BALLEM innych środowisk, to nasze marzenia, pozostaną tylko marzeniami, a my chcemy, aby środowisko specjalne, połączyła kolejna dyscyplina sportu.
Na pokazach i warsztatach w Mielcu, reprezentowali nasz ośrodek uczniowie, którzy z największym zacięciem trenują tą trudną technikę rozgrywek, gdzie piłka uwięziona na sztywnej żyłce, zawieszona jest na słupku liczącym sobie 170 cm wysokości.
W Reprezentacji SOSW Leżajsk, swoje miejsce znaleźli: Wiktoria Karpińska, Mateusz Burek i Jakub Prajs, a dołączyli nich po warsztatach stolarskich: Paweł Kontek i Łukasz Grabarz. Warsztaty poprowadzili nauczyciele z naszego ośrodka: Pan Jacek Kościelny – Koordynator rozwoju SPEED – BALL na Podkarpacie i Prezes Stowarzyszenia SPEED – BALL Podkarpacie, oraz Pan Robert Adamski – zagorzały zwolennik gry, z ambicjami zdobycia uprawnień instruktorskich i najwyższych trofeów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.
W warsztatach udział wzięli uczniowie i nauczyciele z 6 ośrodków, w sumie, około 60, może 70 osób. Prestiżu pokazowi SPEED – BALLA dodał fakt, pojawienia się na sali Wicedyrektora PZPSW Mielec, Pani mgr Beaty Czapskiej, Pani Magdaleny Różyckiej z Nadleśnictwa Mielec, Koordynatorów konkursu – Pana Grzegorza Derenia i Janusza Kani, wychowawców oraz nauczycieli wychowania fizycznego, a nawet przedmiotów artystycznych.
Kolejne nasze SPEED – BALLOWE spotkanie niebawem.
Dziękujemy raz jeszcze organizatorom konkursu w Mielcu, za możliwość podzielenia się z innymi naszą pasją, za bardzo pozytywne opinie i ogromne zainteresowanie.