SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Konkurs Mistrz Pięknego Czytania pod hasłem „Rok 2022 – Rokiem Romantyzmu Polskiego”.

konkursp22 5Wiedzę możemy zdobywać od innych,
ale mądrości musimy nauczyć się sami".
Adam Mickiewicz

Sejm RP ustanowił Rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego. Pretekstem do przywołania dorobku twórców i myślicieli tego okresu, są obchody 200 rocznicy wydania „Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza, których publikacja zapoczątkowała epokę Romantyzmu w Polsce. „Pamięć romantyzmu polskiego jest pamięcią najważniejszych znaków określających narodową tożsamość. W roku 2022 przypadają dwusetne urodziny tej epoki i jest to dobry powód do przypomnienia duchowego depozytu, jaki pozostawili nam romantyczni bohaterowie, artyści i myśliciele" – jak napisano w sejmowej uchwale. 

W SOSW w Leżajsku w dniu 21 marca 2022 roku odbył się konkurs „Mistrz Pięknego Czytania" pod hasłem „Rok 2022 – Rokiem Romantyzmu Polskiego". Uczniowie w I etapie rozwiązywali test cichego czytania ze zrozumieniem tematycznie związany z hasłem przewodnim konkursu, a w II turze czytali wylosowany wiersz autorstwa polskich poetów epoki romantyzmu. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki języka polskiego: Elżbieta Dąbrowska –Rutowicz i Dorota Portka. Udział wzięło w nim 7 uczniów ośrodka.

Czytaj więcej...

Święta tuż, tuż.....czas więc na pieczenie pierniczków.


pierniki iza8Boże Narodzenie nieodłącznie kojarzy się z zapachem pierników, doprawianych cynamonem, gałką muszkatołową czy imbirem, a wypiekanie ich to niemal rodzinne święto, na które cieszą się szczególnie dzieci. To przysmak, bez którego trudno wyobrazić sobie polskie święta.

Czytaj więcej...

Konkurs "Mistrz pióra 2021"

pioro 4W dniu 08 listopada 2021 roku w SOSW w Leżajsku odbył się konkurs „Mistrz pióra" pod hasłem „Polska moją Ojczyzną."Uczniowie rozwiązywali test, w którym znalazły się zadania z zakresu znajomości symboli narodowych oraz historii naszego państwa. W teście uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 21 punktów.

W konkursie wzięło udział 8 uczniów szkoły podstawowej i branżowej .

Czytaj więcej...

Słuchowisko poetycko- muzyczne "Jesień"

jesien 1...Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych,
Szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych....
Tadeusz Wywrocki

Polska złota jesień trwa w najlepsze. Krajobrazy w całym kraju mienią się odcieniami rudego, żółci, czerwieni i brązów. Wspaniałe widoki zachęcają do długich jesiennych spacerów. Ciepły wiatr, drzewa strojące się w kolorowe liście, babie lato, grzyby, kasztany i żołędzie – te i inne dary jesieni niosą twórcom wiele świetlistych inspiracji. Gdy podczas jesiennych dni przelewają słowa na papier lub nuty rodzi się piękna muzyka i poezja pełna pogodnych, optymistycznych skojarzeń i odczuć.

Czytaj więcej...

Żegnaj szkoło

zsz 1

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów