SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Projekt edukacyjny „Śladami kapliczek Leżajska i okolicy.”

dscf3066Projekt miał na celu rozbudzić wśród uczniów poznanie swojej małej Ojczyzny oraz pogłębić ich formację religijną. Realizowany był we współpracy z nauczycielami plastyki wśród uczniów gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy.
Realizacja trwała od października 2010r. – maja 2011r.
Etapy realizacji:
• wycieczki do kapliczek na terenie Leżajska i okolicy, zbieranie materiałów w postaci wywiadów, zdjęć i opisów,
• usystematyzowanie i analiza materiałów do pracy plastycznej,
• tworzenie na bazie zebranych materiałów obrazu plastycznego,
• wystawa prac uczniowskich.
Końcowym etapem projektu była wystawa prac plastycznych w BazyliceOO. Bernardynów w Leżajsku, w Kościele farnym w Leżajsku oraz w Muzeum Ziemi Leżajskiej.
Uczniowie naszego ośrodka mieli możliwość poznania ciekawych miejsc w naszym regionie, nawiązania kontaktów z osobami dbającymi o kapliczki w swojej miejscowości. Wzbudzili w sobie szacunek do tradycji i dorobku starszego pokolenia. Odkryli, że piękno które istnieje obok nich może być przez nich podziwiane i wyrażone. W znaczący sposób podnieśli samoocenę. Dużą satysfakcją wszystkich uczestników jest to, że udało nam się zaprezentować powstałe prace i pokazać w środowisku talenty naszych uczniów. Wystawa zdobyła duże uznanie w społeczności lokalnej.

Projekty opracowały i realizowały nauczycielki: Magdalena Szklanna- Majcher, Katarzyna Kak we współpracy z Janiną Kupras.

Katarzyna Kak

 

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów