SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Sprzątanie świata - 14.09.2011

sprzatanie_swiata_05„Las to życie-chrońmy je” -  to hasło przewodnie „Sprzątania świata 2011”. Tradycyjnie co roku dzięki pomocy Nadleśnictwa Leżajsk włączyliśmy się z uczniami do ogólnopolskiej akcji, by od najmłodszych lat uczyć dzieci dbania o środowisko naturalne.

14 września punktualnie o godzinie dziewiątej uczniowie uzbrojeni w jednorazowe rękawice ochronne, oraz worki foliowe wyruszyli na coroczną walkę z ogromem śmieci. Tego dnia słoneczko przygrzewało mocno.  Koordynujący akcję nauczyciele wyjaśnili swoim podopiecznym wiele pojęć związanych z ochroną środowiska i wyznaczyli tereny do posprzątania. Od samego początku na twarzach nieustraszonych wojowników walki ze śmieciami można było dostrzec wyraz zadowolenia i pewności siebie. Już od  rana w powietrzu wyczuwało się wolę walki     z pozostawionymi butelkami, puszkami czy też papierami. Słychać było szelest napełnianych w zaskakująco szybkim tempie worków na śmieci i okrzyki zadowolenia z coraz to bardziej czystego lasu.

Sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy. Na koniec wszyscy z radością przybyli na teren zbiórki, gdzie uwieńczeniem całego dnia  było ognisko z pieczeniem kiełbaski przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa.

Mamy nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle cennym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia. Okazało się, że ilość zbieranych śmieci była bardzo duża. Stąd wniosek, że nie dbamy o miejsce, w którym się znajdujemy. Nie szanujemy darów przyrody takich jak: czysta woda, zielona trawa, ład i harmonia wynikająca z naturalnego porządku. W takim dniu warto się zastanowić nad tym jak ważna role może spełnić dbanie o porządek i czystość w miejscu w którym żyję. Jeżeli wrzucę papierek, butelkę, opakowanie po chipsach do kosza to skorzystają na tym wszyscy, a przede wszystkim ja sam.


PAMIĘTAJ! MIŁO JEST PATRZEĆ NA ŚWIAT PODZIWIAJĄC JEGO NATURALNE PIĘKNO!

  

Beata Kaszycka

 

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów