SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Lądek w barwach jesieni.

Jesień to piękna pora roku. W ten cudowny czas liście tańczą na wietrze, szybując w powietrzu upiększają świat, który płonie ognistymi barwami. Tą przepiękną porę roku, mogli podziwiać w Lądku Zdroju uczniowie i opiekunowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku im. św. Jana Pawła II w Leżajsku, którzy w dniach 01.10.2018-15.10.2018 r. przebywali na turnusie rehabilitacyjnym. Podstawą leczenia w Lądku –Zdroju są hipotermalne, alkaiczne wody mineralne o charakterze cieplic radanowo –siarczkowo-fluorkowych. Mają one wyraźny posmak i zapach siarkowodoru o czym przekonaliśmy się pijąc wodę w Domu Zdrojowym ,,Wojciech''. Wszyscy byli zachwyceni urokiem tego obiektu. W pięknym marmurowym okrągłym basenie z XVII wieku zbudowanym na wzór termy tureckiej, uczestnicy pływali, siedzieli na ławeczce podwodnej chlapiąc się błękitną wodą, siarczkowo-fluorkową, pochodząca z naturalnego termalnego źródła „Zdzisław" o temperaturze sięgającej do 45°C. Chwile spędzone w tym miejscu dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń .


Atrakcją Kotliny Kłodzkiej jest najdłuższa w Sudetach Jaskinia Niedźwiedzia w Klenie, której korytarzami wędrowali mali kuracjusze. Z entuzjazmem podziwiali najpiękniejsze partie jaskini. Dzięki naciekom kalcytowym należy ona do najciekawszych
w Europie. Równie atrakcyjna okazała się wycieczka do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Nie tylko na Dzikim Zachodzie panowała „gorączka złota". W Złotym Stoku już w średniowieczu pozyskiwało się ten cenny kruszec. Podczas wizyty w tutejszej kopalni uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak poszukiwacze złota z dawnych lat.
Lądek to urokliwe miasteczko, przekonali się o tym uczniowie podczas spacerów z przewodnikiem, który zapoznał z najstarszymi zabytkami i ciekawostkami okolicy. Nasi podopieczni stąpając przez kolorowe dywany ścieżek lasu czy parku zdrojowego, oraz szlakami górskimi mogli poczuć żywiczną woń drzew, podziwiać piękne krajobrazy z punktów widokowych, posłuchać szelestu kruchych, łamiących się liści, szukając wśród nich darów jesieni, które później wykorzystali do swoich pięknych prac plastycznych.
W godzinach wieczornych uczestnicy turnusu brali udział w różnych zabawach, grach dydaktycznych czy konkursach. Świetnie się bawili, rywalizowali , pokonywali własne nieśmiałości, wyzwalając pozytywne emocje. Wszyscy bardzo lubią wracać w to malownicze i urokliwe miejsce.
Na zakończenie pragniemy podziękować sponsorom bez których taki wyjazd byłby niemożliwy. POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W LEŻAJSKU, ELEKTROCIEPŁOWNIA NOWA SARZYNA, STOWARZYSZENIE ,,NIE DZIELI NAS NIC'' w Leżajsku to główni sponsorzy turnusu rehabilitacyjnego w Lądku-Zdroju. DZIĘKUJEMY .

/D. Portka/

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów