SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Turnus rehabilitacyjny 2017

KOŁOBRZEG NAJPIĘKNIEJZE NADMORSKIE UZDROWISKO


kołobrzeg 17h   Tegoroczny wiosenny turnus rehabilitacyjny tradycyjnie odbył się w Kołobrzegu.     Czternastoosobowa grupa dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku im. św. Jana Pawła II wraz z opiekunami uczestniczyła w dniach 06.05.2017-20.05.2017 w turnusie rehabilitacyjno- usprawniającym. Dla większości było to pierwsze spotkanie z morzem. Mieszkaliśmy w ośrodku wypoczynkowym płożonym niemal nad brzegiem morza, otoczonym dużą ilością zieleni. Każdy dzień pobytu mieliśmy wypełniony różnymi atrakcjami- chętnie uczestniczyliśmy we wszystkich formach wypoczynku. Przed południem korzystaliśmy z leczniczych zabiegów dostosowanych do rodzaju schorzeń uczestników. Po południu poznawaliśmy walory turystyczne miasta i okolic. Braliśmy udział w zajęciach przygotowanych przez organizatorów m. in : wycieczkach krajoznawczych, grach i zabawach sportowych, quizach, dyskotekach przy ognisku, spotkaniach z artystą plastykiem.
Niesamowitym przeżyciem dla wielu był rejs statkiem ,,Pirat','z którego obserwowaliśmy nadmorski krajobraz i niezwykłe ptaki towarzyszące nam podczas podróży. Uczestniczyliśmy również w zabawie edukacyjnej ,,I ty możesz zostać piratem''. Śpiewaliśmy szanty, braliśmy udział w różnych grach zespołowych i zręcznościowych ,uczyliśmy się wiązać marynarskie supły, wbijać gwoździe olbrzymim młotem itp. Niezapomnianych wrażeń doświadczyliśmy podczas pobytu na,, Dzikim Zachodzie '' w Zieleniewie. Gry i zabawy tematyczne, mini zoo, nauka tańców indiańskich ,jazda konna, jazda quadem, kolejka –to szalona przygoda i wyśmienita zabawa , która pozostanie nam na długo w pamięci.


Duża ilość zieleni z pobliskiego parku zdrojowego dodawała nam chęci do spacerów bez względu na aurę pogodową. Słońce, piękna pogoda zachęcały nas do spędzania czasu nad brzegiem morza. Na plaży rywalizowaliśmy między sobą w grach, zabawach i konkurencjach sportowych. Niektórzy mogli wykazać się zdolnościami manualnymi i bogatą wyobraźnią w tworzeniu ciekawych budowli z piasku. Podziwialiśmy piękne wschody i zachody słońca.
Każdy dzień na turnusie niósł nowe niezapomniane przeżycia i wspaniałą zabawę. Oprócz poprawy kondycji fizyczno – psychicznej, uczyliśmy się pokonywać własne nieśmiałości
poznawaliśmy nadmorskie miejscowości , rozwijaliśmy kompetencje społeczne i komunikacyjne. To był niezwykle miły czas. Wspomnienia, zdjęcia i prace plastyczne pozwolą na długo zachować ten wyjazd w pamięci.
Na zakończenie dziękujemy serdecznie wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły nas finansowo: POWIATOWEMU CENTRUM POMOCY RODZINIE W LEŻAJSKU, STOWARZYSZENIU ,,NIE DZIELI NAS NIC'' W LEŻAJSKU, ELEKTROCIEPŁOWNI W NOWEJ SARZYNIE, FUNDACJI BANKU PEKAO S.A. IMIENIA DR.MARIANA KANTONA W WARSZAWIE, BANKOWI PEKAO SA I ODDZIAŁ W LEŻAJSKU. DZIĘKUJEMY.
Opracowała D. Portka

kołobrzeg 17a kołobrzeg 17a
kołobrzeg 17b kołobrzeg 17b
kołobrzeg 17c kołobrzeg 17c
kołobrzeg 17d kołobrzeg 17d
kołobrzeg 17e kołobrzeg 17e
kołobrzeg 17f kołobrzeg 17f
kołobrzeg 17g kołobrzeg 17g
kołobrzeg 17h kołobrzeg 17h
kołobrzeg 17i kołobrzeg 17i

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów