SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

„Jesienny turnus rehabilitacyjny”

              ladek 4Grupa 14 uczniów wraz z opiekunami z Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Leżajsku w dniach 15-29.10.2016r. uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjnym w Lądku Zdroju. Celem wyjazdu była poprawa stanu zdrowia podopiecznych połączona z wypoczynkiem i zwiedzaniem najpiękniejszych okolic miasta.

 

W trakcie dwutygodniowego pobytu uczestnicy mieli okazję odwiedzić : grotę solną, Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie- charakteryzującą się pięknymi stalagmitami i stalaktytami, a także trasę edukacyjno - turystyczną z Lądka Zdroju do Lutyni. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły również: punkt widokowy znajdujący się na Trojaku , źródełko św. Jadwigi oraz Górę Trzech Krzyży. Uczniowie z radością i uśmiechem na twarzy angażowali sięw każdy punkt programu. Szczególnych wspomnień doświadczyli jednak podczas wycieczki do Minieurolandu w Kłodzku, gdzie w przemiłym towarzystwie pani przewodnik mogli choć na chwilę „przenieść się" do różnych miast Europy. Świat miniaturowych budowli wzbudził niezwykłą ciekawość. Dzieci „zobaczyły" m.in. drezdeński kompleks pałacowy Zwinger, paryski Łuk Triumfalny, wrocławski Ratusz, a nawet Krzywą Wieżę w Pizie, czy Statuę Wolności w Nowym Jorku.
        Pamiętając o głównym celu wycieczki – rehabilitacji, uczestnicy korzystali z licznych zabiegów zdrowotnych, a przy sprzyjającej pogodzie ćwiczyli również na otwartej siłowni, znajdującej się w otoczeniu pięknej przyrody i świeżego powietrza. Dodatkowo, dla urozmaicenia wolnego czasu opiekunowie organizowali uczniom różne zabawy i konkursy: m.in. plastyczne, muzyczne czy taneczne. Dzieci z dużym zapałem i satysfakcją prezentowały swoje talenty, za co zdobyły wspaniałe nagrody.
Wszystkim uczestnikom wyjazdu turnus dostarczył niezapomnianych przeżyć i nowych doświadczeń. Okazał się lekcją samodzielności i rozwijania umiejętności, a także idealną formą połączenia wypoczynku z nauką i rehabilitacją. Po codziennych spacerach, zabawach i interesujących wycieczkach pozostały piękne wspomnienia, kolorowe, jesienne fotografie oraz własnoręcznie pisane pocztówki, które uczniowie wysłali swoim bliskim.
          Na zakończenie pragniemy podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły nas finansowo: POWIATOWEMU CENTRUM POMOCY RODZINIE W LEŻAJSKU, POWIATOWEMU CENTRUM POMOCY RODZINIE W ŁAŃCUCIE, STOWARZYSZENIU ,,NIE DZIELI NAS NIC'' W LEŻAJSKU, ELEKTROCIEPŁOWNI W NOWEJ SARZYNIE, GRUPIE ŻYWIEC S.A. BROWAR W LEŻAJSKU.

ladek 3 ladek 3
ladek 4 ladek 4
ladek 9 ladek 9
ladek 5 ladek 5
ladek 6 ladek 6
ladek 7 ladek 7
ladek 8 ladek 8
ladek 1 ladek 1
ladek 2 ladek 2
ladek 10 ladek 10
ladek 11 ladek 11

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów