SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Turnus rehabilitacyjny w Lądku Zdroju

ladek 9Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Leżajsku jest miejscem gdzie dzieci i młodzież z rozmaitymi dysfunkcjami mogą uczestniczyć w różnych formach aktywności ruchowej. Jedną z niech są turnusy rehabilitacyjne. Ich celem jest poprawa ogólnej sprawności, wyrabianie zaradności, doskonalenie umiejętności społecznych i rozwijanie zainteresowań. W tym roku po raz drugi grupa uczniów z SOSW W LEŻAJSU wraz z opiekunami wyjechała na wypoczynek połączony z rehabilitacją .Celem podróży był Lądek -Zdrój - miejscowość zupełnie wyjątkowa ze względu na wypływające tam gorące uzdrowiskowe źródła, specyficzny górski mikroklimat oraz przebogatą historię tego miejsca sięgającą XIII wieku, piękną architekturę starych kamienic.


Uczestnicy turnusu korzystali z zabiegów przygotowanych przez uzdrowisko Rybniczanka. Piękna pogoda - w pierwszym tygodniu pobytu- sprzyjała spacerom i wyprawom. Uczestników zachwycił dom uzdrowiskowy Wojciech, urokliwy rynek z ratuszem, aleja modrzewiowa, mosty i mosteczki nad Białą Lądecką. Dużo emocji dostarczyło przemierzanie szlaków – na zboczach Trojanu. Wszyscy zachwycali się widokami Gór Białych i Śnieżnika ze wzniesienia nad Lutynia. Widok o tej porze roku był przepiękny. Drzewa zmieniały barwy. Ciemną zieleń zastępowały złote, rude i brązowe odcienie. Deszcze i przenikliwe zimno – w drugim tygodniu pobytu - nie popsuło naszym podopiecznym humorów. Nikt się nie nudził. Zajęcia plastyczne i ruchowe, zabawa taneczna, relaksacja w Jaskini Solnej oraz wycieczka do Jaskini Niedźwiedziej sprawiły, że czas płyną bardzo szybko.
Dla wszystkich uczestników wyjazdu to nowe niezapomniane przeżycia i lekcja geografii. Wrócili bogatsi w nowe doświadczenia, mogli wykazać się swoimi osiągnięciami oraz dowartościować się. Dla większości z nich był to pierwszy taki długi pobyt poza domem. Wielu zdeklarowało chęć wyjazdu na następny turnus.
Pragniemy podziękować naszym stałym sponsorom  za pomoc i okazanie serca: POWIATOWEMU CENTRUM POMOCY RODZINIE W LEŻAJSKU, STOWARZYSZENIU ,,NIE DZIELI NAS NIC,,W LEŻAJSKU , ELEKTROCIEPŁOWNI W NOWEJ SARZYNIE,. GRUPIE ŻYWIEC S.A. BROWAR W LEŻAJSKU. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

ladek 1 ladek 1
ladek 2 ladek 2
ladek 3 ladek 3
ladek 5 ladek 5
ladek 6 ladek 6
ladek 7 ladek 7
ladek 8 ladek 8
ladek 9 ladek 9
ladek 10 ladek 10
ladek 11 ladek 11

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów