SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

TURNUS REHABILITACYJNY W KOŁOBRZEGU 14.05.2013r.-27.05.2013r.

Po raz kolejny grupa uczniów wraz z opiekunami z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjnym w Kołobrzegu w najpiękniejszym, polskim uzdrowisku. W tym roku mieszkaliśmy w ośrodku wczasowym ,,Proton’’ położonym nad samym morzem, otoczonym dużą ilością zieleni. Podczas dwutygodniowego pobytu na turnusie nie mieliśmy czasu się nudzić. Każdy dzień był bogato wypełniony,chętnie uczestniczyliśmy we wszystkich formach wypoczynku. Pierwszego dnia zostaliśmy zbadani przez lekarza i zakwalifikowani na odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne, z których korzystaliśmy codziennie przed południem.
Oprócz zajęć rehabilitacyjnych mieliśmy wiele ciekawych atrakcji zaplanowanych przez organizatorów. Pierwsze swoje kroki skierowaliśmy ku Latarni Morskiej wybudowanej w 1945r.Z wysokości 26 metrów podziwialiśmy panoramę miasta a w podziemiach obiektu zwiedzieliśmy muzeum minerałów. Nieopodal latarni znajduje się molo po którym spacerowaliśmy  i wdychaliśmy świeże powietrze nasycone jodem. Około 200 metrów od molo znajduje się słynny pomnik zaślubin Polski z morzem –dzień zdobycia Kołobrzegu. Największym przeżyciem  dla wielu był rejs statkiem ,,Pirat’’. Z niewielkiego portu wypłynęliśmy na wycieczkę,  gdzie obserwowaliśmy nadmorski krajobraz i niezwykłe ptaki, które towarzyszyły nam podczas rejsu. Po opuszczeniu statku obejrzeliśmy nowoczesną marinę z jachtami . Na terenie portu zachował się  obiekt fortyfikacyjny otoczony wałem ziemnym i  fosą .Jest to Reduta  Solna ,która spełnia rolę tawerny. W niej uczestniczyliśmy w spotkaniu z piratem. Śpiewaliśmy szanty ,braliśmy udział w różnych grach zespołowych i zręcznościowych ,uczyliśmy się wiązać marynarskie supły, wbijać gwoździe olbrzymim młotem itp. Po zakończonej zabawie byliśmy zaproszeni na  degustację  wędzonej ryby.
Słońce, piękna pogoda i świeże powietrze z pobliskiego parku zdrojowego  były nieodzownym elementem w pokonywaniu licznych tras spacerowych .  Często  korzystaliśmy z kąpieli morskich i słonecznych . Na plaży rywalizowaliśmy między sobą w grach, zabawach i konkurencjach sportowych.
Będąc w  Kołobrzegu nie sposób zapomnieć o Nowej Starówce.  Uwagę naszą przyciągały  obiekty mieszczańskie, sakralne i militarne. W centrum miasta podziwialiśmy Bazylikę Mariacką z XV wiek , Ratusz Miejski, Dom  Schlielffenów, Kamieniczkę Mieszczańską i Basztę Prochową. W Muzeum Oręża Polskiego zwiedziliśmy kolekcję dokumentującą historię polskiej wojskowości od okresu średniowiecza do współczesności, zobaczyliśmy ponad 70 pojazdów wojskowych ,samolotów ,broni pancernej i artylerii.
Wieczorami korzystaliśmy z atrakcji proponowanych przez ośrodek ,,Proton’’ m.in.  wieczorku tanecznego połączonego z pieczeniem kiełbasek, konkursach tańca i piosenek, spotkaniu
z pedagogiem .Podziwialiśmy również zachody słońca, gdzie niebo wyglądało jak wielka rozżarzona kula.
Każdy dzień niósł za sobą nowe przeżycia ,wrażenia i wspaniałą zabawę. Uczestnicy turnusu uczyli się pokonywać  własne nieśmiałości ,współpracować w grupie, rozwijać swoje zainteresowania, radzić sobie w różnych sytuacjach bez pomocy najbliższych. Wspomnienia i zdjęcia zapewne  na długo pozwolą zachować ten wyjazd w pamięci a zapał do pracy będzie towarzyszył im przez całe wakacje.
Na zakończenie pragniemy podziękować naszym darczyńcom bez których realizacja takiego przedsięwzięcia byłaby  niemożliwa. Główni sponsorzy turnusu w Kołobrzegu  to: POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W LEŻAJSKU, ELEKTROCIEPŁOWNIA W NOWEJ SARZYNIE, GRUPA ŻYWIEC S.A. BROWAR W LEŻAJSKU ,PGE RZESZÓW. Dziękujemy za okazaną pomoc i  dobre serce .
                                                                                                                      Dorota Portka  

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów