SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

turnusy

Spacer w chmurach w Lądku -Zdroju

 

ladek 1 W dniach od 15 - 29.10.2017r. czternastoosobowa grupa dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Leżajsku wraz z opiekunami uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjnym w Lądku Zdroju. Tym razem chcieliśmy dać szansę wyjazdu młodzieży, która do tej pory z różnych powodów nie mogła skorzystać z wypoczynku połączonego z rehabilitacją.

      Każdy dzień zapewniał naszym podopiecznym niesamowite wrażenia ,relaks i regenerację sił. W przedpołudniowe godziny uczestnicy turnusu korzystali z zabiegów rehabilitacyjnych: gimnastyki, inhalacji oraz leczniczych kąpieli . Po południu spędzali czas na różnych wycieczkach krajoznawczych w ,,towarzystwie słońca i miłego wiaterku’’. Zieleń z pobliskiego parku zdrojowego dodawała naszym kuracjuszom chęci do pokonywania licznych alejek spacerowych położonych na zboczach gór Złotych i Dzielca. Tam czekały na nich liczne punkty widokowe ze źródełkiem św. Jadwigi Śląskiej, Iglicą Skalną, Trojakiem czy Borówkową. Poznawali również najciekawsze zabytki tego urokliwego uzdrowiska. 

Czytaj więcej...

Turnus rehabilitacyjny 2017

KOŁOBRZEG NAJPIĘKNIEJZE NADMORSKIE UZDROWISKO


kołobrzeg 17h   Tegoroczny wiosenny turnus rehabilitacyjny tradycyjnie odbył się w Kołobrzegu.     Czternastoosobowa grupa dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku im. św. Jana Pawła II wraz z opiekunami uczestniczyła w dniach 06.05.2017-20.05.2017 w turnusie rehabilitacyjno- usprawniającym. Dla większości było to pierwsze spotkanie z morzem. Mieszkaliśmy w ośrodku wypoczynkowym płożonym niemal nad brzegiem morza, otoczonym dużą ilością zieleni. Każdy dzień pobytu mieliśmy wypełniony różnymi atrakcjami- chętnie uczestniczyliśmy we wszystkich formach wypoczynku. Przed południem korzystaliśmy z leczniczych zabiegów dostosowanych do rodzaju schorzeń uczestników. Po południu poznawaliśmy walory turystyczne miasta i okolic. Braliśmy udział w zajęciach przygotowanych przez organizatorów m. in : wycieczkach krajoznawczych, grach i zabawach sportowych, quizach, dyskotekach przy ognisku, spotkaniach z artystą plastykiem.
Niesamowitym przeżyciem dla wielu był rejs statkiem ,,Pirat','z którego obserwowaliśmy nadmorski krajobraz i niezwykłe ptaki towarzyszące nam podczas podróży. Uczestniczyliśmy również w zabawie edukacyjnej ,,I ty możesz zostać piratem''. Śpiewaliśmy szanty, braliśmy udział w różnych grach zespołowych i zręcznościowych ,uczyliśmy się wiązać marynarskie supły, wbijać gwoździe olbrzymim młotem itp. Niezapomnianych wrażeń doświadczyliśmy podczas pobytu na,, Dzikim Zachodzie '' w Zieleniewie. Gry i zabawy tematyczne, mini zoo, nauka tańców indiańskich ,jazda konna, jazda quadem, kolejka –to szalona przygoda i wyśmienita zabawa , która pozostanie nam na długo w pamięci.

Czytaj więcej...

„Jesienny turnus rehabilitacyjny”

              ladek 4Grupa 14 uczniów wraz z opiekunami z Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Leżajsku w dniach 15-29.10.2016r. uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjnym w Lądku Zdroju. Celem wyjazdu była poprawa stanu zdrowia podopiecznych połączona z wypoczynkiem i zwiedzaniem najpiękniejszych okolic miasta.

Czytaj więcej...

Turnus rehabilitacyjny w Kołobrzegu uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

kolobrzeg 4W dniach 30.04-14.05.2016 roku 14-osobowa grupa uczniów z Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Leżajsku wraz z opiekunami uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjnym w Kołobrzegu. Podczas pobytu na turnusie uczniowie spacerowali, uczestniczyli w wycieczkach rowerowych, zwiedzali miasto, poznawali różne, ciekawe miejscaw Kołobrzegu. Podczas słonecznych dni był czas na plażowanie, gry i zabawy na plaży,na placu zabaw. Uczniowie codziennie uczestniczyli w zajęciach z gimnastyki, zabiegów inhalacji i zajęć na siłowni. Korzystali z uroków i smaków tego miejsca - pysznych ryb, lodów, gofrów, deserów. Pobyt w Kołobrzegu był także czasem wielu atrakcji tj. rejs statkiem, zwiedzanie latarni morskiej, zwiedzanie "Świata Myszy", ognisko, dyskoteka. Kolejną ciekawą przygodą podczas pobytu w Kołobrzegu był dzień na farmie "Dziki Zachód" w Zieleniewie (gry i zabawy tematyczne, mini zoo, nauka tańców indiańskich, jazda konna, jazda jeepem, kolejką i wiele innych atrakcji).

Czytaj więcej...

Turnus rehabilitacyjny w Lądku Zdroju

ladek 9Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Leżajsku jest miejscem gdzie dzieci i młodzież z rozmaitymi dysfunkcjami mogą uczestniczyć w różnych formach aktywności ruchowej. Jedną z niech są turnusy rehabilitacyjne. Ich celem jest poprawa ogólnej sprawności, wyrabianie zaradności, doskonalenie umiejętności społecznych i rozwijanie zainteresowań. W tym roku po raz drugi grupa uczniów z SOSW W LEŻAJSU wraz z opiekunami wyjechała na wypoczynek połączony z rehabilitacją .Celem podróży był Lądek -Zdrój - miejscowość zupełnie wyjątkowa ze względu na wypływające tam gorące uzdrowiskowe źródła, specyficzny górski mikroklimat oraz przebogatą historię tego miejsca sięgającą XIII wieku, piękną architekturę starych kamienic.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów