SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

,,I Ty Masz Talent''- IV Wojewódzki Festiwal Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną

,,I Ty Masz Talent''- IV Wojewódzki Festiwal Dzieci
i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną

A DębicaDnia 14 grudnia 2017 roku uczniowie z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego
im. św. Jana Pawła II w Leżajsku uczestniczyli w IV Wojewódzkim Festiwalu Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną ,,I Ty Masz Talent''.
Impreza odbyła się w Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie, zorganizowana była przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy. Wzięło w niej udział 45 uczestników z województwa podkarpackiego: Mielca, Rzeszowa, Dębicy, Ropczyc, Stalowej Woli, Krosna, Frysztaka, Lubaczowa, Strzyżowa i Leżajska. Występy były podzielone wg następujących kategorii wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjum, grupy uczniów ze spektrum autyzmu i szkoły ponadgimnazjalne. Uczestnicy zaprezentowali przedstawienia teatralne, recytacje wierszy, zespoły wokalno – instrumentalne a także taneczne. Nasi uczniowie pokazali się w dwóch grupach wiekowych. Karolina Tomaka i Łukasz Gargała wystąpili jako gimnazjaliści i zdobili II miejsce za mini scenkę teatralną
pt. „Zakochane parasolki". W grupie ponadgimnazjalnęj zaprezentowali się Dominika Wesołowska i Andrzej Dyrda - zatańczyli walca i zdobyli I miejsce, Martyna Rudzińska deklamowała wiersz, za który otrzymała II miejsce. Główną nagrodę Grad Prix w tej samej kategorii zdobył Piotr Skoczylas za recytację wiersza. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wszyscy uczestnicy włożyli w swoje występy dużo pracy i serca. Dla dzieci z niepełnosprawnością możliwość występu na dużej scenie jest ogromnym przeżyciem, daje wiarę we własne siły, podnosi samoocenę oraz wartość zarówno we własnych oczach jak również rówieśników. Wykonawcy udowodnili, że w każdym drzemią jakieś zdolności trzeba je tylko odkryć i umiejętnie rozwinąć.
Opracowała: D. Portka, R.Ordyczyńska

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów