SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Warsztaty Wielkanocne

warsztatywielkanocne 1Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który wszyscy czekają z wytęsknieniem. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które warto przekazywać młodszym pokoleniom. W dniach od 09 do 11 kwietnia klasy 1 PPb, 2 PPa 3 PPb, ZRWG, 1 Pż, oraz 2,3 Pż uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych, zorganizowanych przez panie A Domaradzką, A Sowę oraz W Liber.

Czytaj więcej...

Uroki wiosny

jaskolki 1

 

 

Dnia 11 kwietnia 2018 uczniowie Szkoły Przysposabiajacej do Pracy pod opieką pani mgr E.Rutowicz , mgr G. Wanat oraz mgr A. Sowy udali się do Muzeum Ziemi Leżajskiej na zajęcia w ramach lekcji muzealnej - „Uroki wiosny". Wychowankowie naszej placówki wykonali kartonowe jaskółki.

Czytaj więcej...

,,I Ty Masz Talent''- IV Wojewódzki Festiwal Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną

,,I Ty Masz Talent''- IV Wojewódzki Festiwal Dzieci
i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną

A DębicaDnia 14 grudnia 2017 roku uczniowie z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego
im. św. Jana Pawła II w Leżajsku uczestniczyli w IV Wojewódzkim Festiwalu Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną ,,I Ty Masz Talent''.
Impreza odbyła się w Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie, zorganizowana była przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy. Wzięło w niej udział 45 uczestników z województwa podkarpackiego: Mielca, Rzeszowa, Dębicy, Ropczyc, Stalowej Woli, Krosna, Frysztaka, Lubaczowa, Strzyżowa i Leżajska. Występy były podzielone wg następujących kategorii wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjum, grupy uczniów ze spektrum autyzmu i szkoły ponadgimnazjalne. Uczestnicy zaprezentowali przedstawienia teatralne, recytacje wierszy, zespoły wokalno – instrumentalne a także taneczne. Nasi uczniowie pokazali się w dwóch grupach wiekowych. Karolina Tomaka i Łukasz Gargała wystąpili jako gimnazjaliści i zdobili II miejsce za mini scenkę teatralną
pt. „Zakochane parasolki". W grupie ponadgimnazjalnęj zaprezentowali się Dominika Wesołowska i Andrzej Dyrda - zatańczyli walca i zdobyli I miejsce, Martyna Rudzińska deklamowała wiersz, za który otrzymała II miejsce. Główną nagrodę Grad Prix w tej samej kategorii zdobył Piotr Skoczylas za recytację wiersza. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wszyscy uczestnicy włożyli w swoje występy dużo pracy i serca. Dla dzieci z niepełnosprawnością możliwość występu na dużej scenie jest ogromnym przeżyciem, daje wiarę we własne siły, podnosi samoocenę oraz wartość zarówno we własnych oczach jak również rówieśników. Wykonawcy udowodnili, że w każdym drzemią jakieś zdolności trzeba je tylko odkryć i umiejętnie rozwinąć.
Opracowała: D. Portka, R.Ordyczyńska

Pójdźmy wszyscy do stajenki.....

Wycieczka do szopki bożonarodzeniowej
w leżajskim klasztorze.

szopka 1Tradycją dla mieszkańców Leżajska stało się odwiedzanie w okresie Świąt Bożego Narodzenia szopki w Bazylice O.O Bernardynów. Tak więc 3 stycznia 2018 roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką pani G. Wanat i E. Rutowicz udały się do leżajskiego klasztoru. Tam po modlitwie przed obrazem Matki Bożej Pocieszenia wychowankowie naszej placówki podziwiali ruchomą szopkę. Na tle makiety z panoramą miasta Betlejem oświetlonego olbrzymią gwiazdą ukazano sceny z życia Jezusa.

Czytaj więcej...

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż - wizyta w leżajskim muzeum

 

muzeum 2

Jest grudzień , więc trwa gorączka przedświątecznych zakupów i porządków. W każdym domu niebawem rozbłysną kolorowe światełka ustrojonych choinek. Ale nim będziemy się cieszyć widokiem bożonarodzeniowego drzewka należy przygotować odpowiednie ozdoby. Właśnie w tym celu uczniowie naszego ośrodka pod opieką pani G. Wanat, A. Domaradzkiej, W. Liber i E. Dąbrowskiej –Rutowicz udali się do Muzeum Ziemi Leżajskiej na niecodzienna lekcję plastyki.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów