SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Spotkanie opłatkowe klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy

Wigilia SPdP 8W czwartek, 15 grudnia 2022 roku, uczniowie klas SPdP przygotowali spotkanie opłatkowe dla swoich rodziców i zaproszonych gości, przyjaciół naszego ośrodka. Spotkanie miało bardzo uroczystą oprawę. Główne miejsce zajęła oczywiście Święta Rodzina. Część artystyczną rozpoczęły pięknym tańcem Anioły, które następnie szukały świąt Bożego Narodzenia w rodzinach Kowalskich i Malinowskich. Okazało się również, że wszyscy uczniowie są bardzo utalentowani muzycznie, czego dowodem była wspólnie zaśpiewana pastorałka. Kolejnym punktem spotkania była prezentacja fotograficzna przygotowana specjalnie dla rodziców opowiadająca o działaniach uczniów SPdP od początku roku szkolnego. Następnie goście z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Leżajsku przedstawili swoją placówkę jako kolejny etap kształcenia i rozwoju naszych uczniów z klas SPdP. Najmilszą chwilą dla wszystkich był moment, kiedy każdy został obdarowany małym prezentem. Spotkanie zakończyła wspólna wigilia z czerwonym barszczem, kapustą z grzybami i wigilijną rybą. Całe spotkanie przeplatane było kolędami i serdecznymi życzeniami.

 

Czytaj więcej...

Warsztaty bibułkarskie


bibu 4W dniu 25.11.2022 odbyły się w naszej szkole warsztaty bibułkarskie zorganizowane przez panie G.Wanat oraz S. Pikor. Uczniowie z klas SPdP i Szkoły Branżowej. zgłebiali tajniki tej niezwykłej sztuki pod kierunkiem prowadzących warsztaty Pań Czesławy Zawadzkiej, Marii Martuli oraz Anny Jarosz, seniorek działających przy FOK w Leżajsku. Młodzi ludzie nie pamiętają już zawieszonych wysoko na ścianie obrazów świętych ozdabianych wokół bibułowymi kwiatami, ustrojonych kolorowymi cudeńkami z krepiny dożynkowych wieńców i stroików na groby. Dziś tradycja bibułkarstwa kultywowana jest przez najstarsze bibułkarki, których mistrzostwo wykonania wieńców i bukietów z bibuły zachwyca wszystkich.

Czytaj więcej...

Skansen w Kolbuszowej

skansen Kolbuszowa 31W dniu 11 października 2022 roku uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Młodzież zwiedzając skansen miała możliwość zobaczenia jak kiedyś mieszkali ludzie na wsiach w naszym regionie i czym się zajmowali. Uczniowie poznali prace polowe i gospodarskie, narzędzia i sprzęty służące do obróbki zboża oraz tradycyjne rzemiosło. Uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem oglądali stare, drewniane zagrody, szkołę wiejską, kuźnię oraz wiele innych ciekawych obiektów. Pobyt umilił również spacer po Parku Etnograficznym, który pięknie prezentował się w jesiennych barwach. Na zakończenie wycieczki uczniowie zjedli kiełbaski upieczone na grillu.

Czytaj więcej...

Odwiedziny w Zakładzie Aktywności Zawodowej

zaz 1W dniu 18.11.2022r. czternastoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką S.Pikor oraz G.Wanat odwiedziła Zakład Aktywności Zawodowej w Nowej Sarzynie. Z historią zakładu oraz jej funkcjonowaniem zapoznał nas Pan Marek Piechuta, prezes Stowarzyszenia „Dobry Dom" w ramach którego działa ZAZ. Nowosarzyński Zakład Aktywności Zawodnej został utworzony z myślą o niepełnosprawnych mieszkańcach powiatu leżajskiego, dla których stanowi szansę zdobycia zawodu i pojęcia pracy, a przez to normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Nasi uczniowie zapoznali się ofertami pracy skierowanymi do osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej...

Udział w Festiwalu Kultury Lasowiackiej

muzeumlasow 0W dniu 16 wrzesnia 2022 r. nasi uczniowie klas Przysposabiajacych do Pracy/SPdP/ wraz z nauczycielkami P. G.Wanat oraz S. Pikor wzięli udzial w II Festiwalu Kultury Lasowiackiej w Muzeum Ziemi Leżajskiej. W ramach obchodów moglismy bezpłatnie zwiedzić wystawę etnograficzno-zabawkarska, a taże uczestniczyć w warsztatach bibułkarskich. Na zakończenie obejrzelismy występ zespołu Pieśni i Tańca „Leliwa" oraz skorzystalismy z poczęstunku tradycyjnymi przysmakami lasowiackimi - gryczakami i kapuśniaczkami.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów