Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

III Ogólnopolski Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych

augustow 5W dniach 16-18 września 2016r. w Augustowie odbył się III Ogólnopolski Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych. Uczestniczyło w nich ponad 50 zawodniczek i zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z 16 regionalnych oddziałów Olimpiad Specjalnych Polska. Rywalizowali na dystansach 500m, 1000m i 3500m ze startu wspólnego. Celem Mityngu było rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w Polsce, podsumowanie efektów szkoleniowych, popularyzacja kolarstwa wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W skład 5-osobowej reprezentacji województwa podkarpackiego weszło 3 naszych uczniów: Bartłomiej Bytnar, Daniel Mączka i Dawid Mączka. Zawodnicy w wyniku eliminacji zostali przypisani do różnych grup sprawnościowych, w których rywalizowali na 2 dystansach. Nasi chłopcy zaprezentowali się fenomenalnie zdobywając 4 medale:
Daniel Mączka - na dystansach 1000m i 500m zdeklasował rywali i zdobył 2 złote medale.
Bartek Bytnar - na dystansie 500m po trudnych eliminacjach w finale nie miał sobie równych i zajął I miejsce zdobywając złoty medal.
Dawid Mączka – na dystansie 500m zajął II miejsce przegrywając zaledwie o 1 sek. ze zwycięzcą i zdobył srebro.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy wysokich wyników, a zwycięzcom życzymy szczęścia w losowaniu do Mistrzostw Europy.