SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Olimpiady Specjalne

XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

igrzyska 17W dniach 9-12 czerwca 2018r. w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie odbyły się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Uczestniczyło w nich ponad 1300 zawodniczek i zawodników z 18 regionalnych oddziałów Olimpiad Specjalnych Polska. Rywalizowali oni w 11 dyscyplinach, m.in. pływaniu, tenisie, czy golfie. Celem Igrzysk było rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w Polsce, podsumowanie efektów szkoleniowych, popularyzacja nowych dyscyplin sportowych wśród zawodników trenujących w Stowarzyszeniu oraz wytypowanie reprezentacji na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Podczas igrzysk dla uczestników przygotowano również wiele atrakcji. Większość zawodników wzięła udział w programie „Zdrowi sportowcy". Zespół lekarzy sprawdził stan zdrowia zawodników. Badania dotyczyły wzroku, słuchu, wad równowagi oraz wad postawy. Ponadto fachowcy zachęcali ich do prowadzenia zdrowego stylu życia. Aby umilić pobyt sportowcom, organizatorzy umożliwili przejazd kolejką linową „L" na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie oraz uczestnictwo w koncercie muzycznym w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Czytaj więcej...

VII Memoriał Sportowy im. Św. Jana Pawła II

memorial 18ejpg

W dniu 11 kwietnia 2018r. uczestniczyliśmy z grupą uczniów w VII Podkarpackim Memoriale Sportowym Św. Jana Pawła II w Stalowej Woli. Memoriał rozpoczął się częścią biegową przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych, opiekunów, rodziców i organizatorów związanych z Olimpiadami Specjalnymi. Po dekoracji części biegowej odbyła się Msza Św. w parafii p.w. Św. Jana Pawła II, na której zakończenie każdy z wiernych mógł ucałować relikwie krwi Św. Patrona. Druga część imprezy odbyła się na krytej pływalni, gdzie odsłuchano Hejnał Jasnogórski oraz zaśpiewano Barkę. O godzinie 21.37 wystartowała sztafeta, w której udział wzięli płetwonurkowie OSP Stalowa Wola, Klub Promyk Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Stalowej Woli, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Mielcu, Sekcje Olimpiad Specjalnych z Mielca, Leżajska, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Sandomierza, Stalowej Woli, Dębicy, Jarosławia oraz Jasła. 9665 długości basenów osiągnięto w niespełna 2 godziny!

Czytaj więcej...

Gramy w golfa!

golf 1W dniu 04 października 2017 r. w Podkarpackim Klubie Golfowym ,,Dwa stawy" w Trzcianie odbyło się  ciekawe szkolenie dla zawodników Olimpiad Specjalnych. Wzięło w nim udział 5 uczniów z naszego ośrodka wraz z opiekunem panią Urszulą Leniart. Golf jest dyscypliną realizowaną i rozwijaną w światowych i europejskich programach Olimpiad Specjalnych i prowadzone działania zmierzały do tego aby zaistniał również w Olimpiadach Specjalnych w Polsce. Golf rozwija zarówno umiejętności fizyczne zawodników oraz stanowi znakomity trening intelektualny, wspiera rozwój umiejętności poznawczych i strategicznego myślenia. Jest to też jedna z najbardziej przystępnych dyscyplin sportu. Przy doborze odpowiedniego poziomu trudności, radość z golfa czerpać może praktycznie każdy. Zależy to oczywiście od grona pasjonatów tej dyscypliny zaliczając do nich trenerów, organizatorów i przede wszystkim samych zawodników.

Czytaj więcej...

Wielki sukces naszych sportowców!!!

VIII Ogólnopolski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych
katowice 1

 

 

 

W dniach 3-6 listopada 2016r. w Katowicach odbył się VIII Ogólnopolski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Uczestniczyło w nim około 120 zawodniczek i zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z 16 regionalnych oddziałów Olimpiad Specjalnych Polska.

Czytaj więcej...

III Ogólnopolski Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych

augustow 5W dniach 16-18 września 2016r. w Augustowie odbył się III Ogólnopolski Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych. Uczestniczyło w nich ponad 50 zawodniczek i zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z 16 regionalnych oddziałów Olimpiad Specjalnych Polska. Rywalizowali na dystansach 500m, 1000m i 3500m ze startu wspólnego. Celem Mityngu było rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w Polsce, podsumowanie efektów szkoleniowych, popularyzacja kolarstwa wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów