SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Olimpiady Specjalne

Gramy w golfa!

golf 1W dniu 04 października 2017 r. w Podkarpackim Klubie Golfowym ,,Dwa stawy" w Trzcianie odbyło się  ciekawe szkolenie dla zawodników Olimpiad Specjalnych. Wzięło w nim udział 5 uczniów z naszego ośrodka wraz z opiekunem panią Urszulą Leniart. Golf jest dyscypliną realizowaną i rozwijaną w światowych i europejskich programach Olimpiad Specjalnych i prowadzone działania zmierzały do tego aby zaistniał również w Olimpiadach Specjalnych w Polsce. Golf rozwija zarówno umiejętności fizyczne zawodników oraz stanowi znakomity trening intelektualny, wspiera rozwój umiejętności poznawczych i strategicznego myślenia. Jest to też jedna z najbardziej przystępnych dyscyplin sportu. Przy doborze odpowiedniego poziomu trudności, radość z golfa czerpać może praktycznie każdy. Zależy to oczywiście od grona pasjonatów tej dyscypliny zaliczając do nich trenerów, organizatorów i przede wszystkim samych zawodników.

Czytaj więcej...

Wielki sukces naszych sportowców!!!

VIII Ogólnopolski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych
katowice 1

 

 

 

W dniach 3-6 listopada 2016r. w Katowicach odbył się VIII Ogólnopolski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Uczestniczyło w nim około 120 zawodniczek i zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z 16 regionalnych oddziałów Olimpiad Specjalnych Polska.

Czytaj więcej...

III Ogólnopolski Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych

augustow 5W dniach 16-18 września 2016r. w Augustowie odbył się III Ogólnopolski Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych. Uczestniczyło w nich ponad 50 zawodniczek i zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z 16 regionalnych oddziałów Olimpiad Specjalnych Polska. Rywalizowali na dystansach 500m, 1000m i 3500m ze startu wspólnego. Celem Mityngu było rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w Polsce, podsumowanie efektów szkoleniowych, popularyzacja kolarstwa wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Czytaj więcej...

X Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

letnie igrzyska 1
W dniach 22-26 sierpnia 2014r. w Bydgoszczy odbyły się X Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Uczestniczyło w nich ponad 1000 zawodniczek i zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z 18 regionalnych oddziałów Olimpiad Specjalnych Polska. Rywalizowali oni w 10 dyscyplinach, m.in. pływaniu, tenisie, czy kolarstwie. Celem Igrzysk było rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w Polsce, podsumowanie efektów szkoleniowych, popularyzacja nowych dyscyplin sportowych wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną trenujących w Stowarzyszeniu oraz wytypowanie reprezentacji na XIV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w 2015 r. Podczas igrzysk dla uczestników przygotowano również wiele atrakcji. Większość zawodników wzięła udział w programie „Zdrowi sportowcy".

Czytaj więcej...

IX Podkarpacki Turniej Halowej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych - marzec 2014 r.

olimp pn 2014 01W dniu 06.03.2014 r. na Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem odbył się IX Podkarpacki Turniej Halowej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Celem imprezy była popularyzacja piłki nożnej wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną, podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie zajęć i treningów, rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w regionie, integracja ze środowiskiem. W zawodach wzięło udział 7 drużyn reprezentujących województwo podkarpackie: Kolbuszowa Dolna, Krosno, Leżajsk, Mielec, Tarnobrzeg i dwie drużyny z Rudnika nad Sanem.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów