SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
15

Sport w ośrodku

Szkolne Zawody Sportowe w Trójboju Siłowym

trojboj 5W dniu 15.12.2020r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Św. Jana Pawła II w Leżajsku odbyły się Szkolne Zawody Sportowe w Trójboju Siłowym. W zawodach udział wzięło 16 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych – szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa. Już po raz kolejny zawody cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. Zmagania siłowe odbyły się w trzech konkurencjach (przysiad, wyciskanie, martwy ciąg). Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni nagrodami i pamiątkowymi dyplomami, a zwycięzcy medalami. Nagrody ufundował Dyrektor SOSW im Św. Jana Pawła II i Stowarzyszenie „Nie Dzieli Nas Nic". Miejsca i wyniki z zawodów przedstawiają poniższe tabele:

Czytaj więcej...

Szkolne Zawody Sportowe w Czwórboju Lekkoatletycznym

szkolne zawody 5W dniu 22.10.2020r. na boisku szkolnym zostały zorganizowane Szkolne Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym. Udział w zawodach wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej, Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Szkoły Branżowej. W sumie zgłosiło się 23 uczniów rywalizując w następujących dyscyplinach:

Szkoła Podstawowa - bieg na 600m, bieg na 60m, rzut piłką palantową, skok w dal

Szkoła Przysposabiająca do Pracy i Szkoła Branżowa - bieg na 600m, bieg na 60m, pchnięcie kulą, skok w dal

Czytaj więcej...

Narciarstwo i saneczkarstwo w SOSW

sporty zimowe 2Stowarzyszenie „Nie Dzieli Nas Nic" działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. św. Jana Pawła II w Leżajsku podczas ferii zimowych i w lutym 2020r. realizowało ofertę zajęć sportowych ukierunkowaną na upowszechnianie sportów zimowych. Stowarzyszenie otrzymało dotację od Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację zajęć z narciarstwa zjazdowego na stoku narciarskim NARTRAJ w Chrzanowie IV w woj. lubelskim. Adresatami projektu byli uczniowie ze szkoły podstawowej i szkoły branżowej I stopnia, dla których zorganizowano 8 wyjazdów na stok narciarski.

Czytaj więcej...

Popularyzacja aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży naszego ośrodka

projekt 2

Stowarzyszenie "Nie Dzieli Nas Nic" działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Św. Jana Pawła II w Leżajsku po raz kolejny realizowało ofertę, której głównym celem była popularyzacja kultury fizycznej. Działania skierowane były do dzieci i młodzieży naszego ośrodka uczęszczających na zajęcia na basenie. W ramach projektu uczestnicy brali udział w następujących zadaniach:

● Pobyt w Parku Wodnym w Krakowie
● Spływ galarami po rzece San w Ulanowie
● Zajęcia z płetwonurkowania na basenie w Leżajsku

Czytaj więcej...

I Podkarpackie Mistrzostwa Szkolnictwa Specjalnego w Slalomie Gigancie

Mistrzostwa 6W dniu 1 lutego 2019r. w Gogołowie koło Frysztaka odbyły się I Podkarpackie Mistrzostwa Szkolnictwa Specjalnego w Slalomie Gigancie. Uczestniczyło w nich 23 zawodników z 5 ośrodków w woj. podkarpackim. Rywalizowali na 300m trasie przejazdu. Celem Mistrzostw była popularyzacja narciarstwa wśród uczniów oraz podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie zajęć. W skład 4-osobowej reprezentacji naszego ośrodka weszli: Jakub Foryt, Patryk Hubka, Krystian Nazarko i Maksymilian Sinkowski. Zawodnicy w wyniku eliminacji (jazdy obserwowanej) zostali przypisani do różnych grup sprawnościowych. Każdy z zawodników pokonał dwa przejazdy slalomu giganta. Pod uwagę brany był lepszy czas przejazdu. Nasi chłopcy zaprezentowali się rewelacyjnie zdobywając 4 medale w swoich grupach sprawnościowych:

Czytaj więcej...

Wyjazd na narty

narty 1 Nasi uczniowie na nartach w Chrzanowie pod opieką Pana A.Dudzińskiego.

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

VI Memoriał Lekkoatletyczny im. Ryszarda Peszko, XV Podkarpackie Igrzyska Lekkoatletyczne w Rzeszowie

zawody lekkoatletyczne 6W dniu 17.05.2017r. uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Jana Pawła II w Leżajsku wzięli udział w VI Memoriale Lekkoatletycznym im. Ryszarda Peszko, XV Podkarpackich Igrzyskach Lekkoatletycznych w Rzeszowie. W zawodach uczestniczyło 10 ośrodków z województwa podkarpackiego. Nasi zawodnicy zajęli wysokie lokaty co przedstawia poniższa tabela:

Zawodnik Konkurencja Miejsce
Marcin Dołęga Bieg na 1500 m I miejsce
Marcin Zastawny Bieg na 400 m I miejsce
Dorota Gałka Bieg na 400 m II miejsce
Daniel Mączka Bieg na 1500 m III miejsce
Łukasz Golenia Pchnięcie kulą III miejsce

Czytaj więcej...

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów