SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Szkoła Podstawowa

Turnus edukacyjno-zdrowotny w Rymanowie Zdroju

 

r4„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem –
o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał; aby więc poprzez wszystko, co ma, posiada,
umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również umiał bardziej być nie
tylko z drugimi, ale i dla drugich." Jan Paweł I

Grupa uczennic ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Leżajsku wraz z opiekunami uczestniczyła w dniach 20.02.2023r. -06.02.2023r. w turnusie edukacyjno – zdrowotnym w  Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju. Przebywali tam również uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rzeszowie, z którymi nasze dzieci nawiązały koleżeńskie relacje.

Czytaj więcej...

"I Ty Masz Talent" - VIII Wojewódzki Festiwal w Dębicy 2022

debicatalent 414 grudnia 2022 roku odbył się VIII Wojewódzki Festiwal Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „I ty masz talent". Festiwal zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Debicy. Nasza szkolę reprezentowała grupa uczniów, która przedstawiła piękny świąteczny taniec z chustą do muzyki klasycznej. Grupa przygotowana przez Pani

Czytaj więcej...

Konkurs „Mistrz Pióra” pod hasłem „Jesień”

mistrz piora22W dniu 13 października 2022 roku w SOSW w Leżajsku odbył się konkurs „Mistrz Pióra" pod hasłem „Jesień". Uczniowie rozwiązywali test, w którym znalazły się zadania z zakresu czytania ze zrozumieniem, stylistyki oraz opisu dzieła sztuki. Zadania były dostosowane pod względem trudności dla klas IV- VI i klas VII –VIII.

Czytaj więcej...

W świecie mitologii bałtyckiej – wizyta w Teatrze „Maska".

teatrmaska 5„.... A teatr jest po to,
żeby wszystko było inne niż dotąd...."
J. Kulmowa „Po co jest teatr"

 Wrzesień to dla uczniów trudny czas do adaptacji w szkole po wakacyjnym odpoczynku. Dlatego, aby choć przez chwilę poczuć namiastkę letniego wypoczynku uczniowie klas IV-VIII udali się 22 września 2022 roku do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl pt.,, Biruta i tajemnica rzeki"w reżyserii Przemysława Jaszczaka. Premiera spektaklu miała miejsce w ramach festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2021 i jest to jedna z 13 najlepszych realizacji scenicznych polskiej sztuki współczesnej.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2022

Autyzm22 5W kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na znak solidarności z osobami z autyzmem Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku po raz kolejny włączył się w obchody tego święta w dniu 6 kwietnia. Kolor niebieski to barwa symbolizująca autyzm. W ramach akcji okazując solidarność z osobami cierpiącymi na ASD nasi uczniowie i nauczyciele założyli stroje w różnych odcieniach niebieskiego od błękitnego po ciemny granat.

Czytaj więcej...

Wiosna, Ach To Ty...

wiosna 12"Marzanno, zła panno
już Cie wynosimy
Hej morowa panno
wiosnę już prosimy
Snujesz sie u płotów
i szukasz kłopotów
Odejdź już do ziemi"

 23 marca 2022r. nasza społeczność szkolna kolorowym korowodem udała sie  nad zalew Floryda by zgodnie z tradycja pożegnać zimę i powitać upragnioną wiosnę.Uczniowie wraz z opiekunami wykonali Marzannę i symboilicznie pożegnali zimę. Wspólne zabawy i poszukiwanie oznak wiosny umiliły czas spędzony nad zalewem, a kiełbaska upieczona nad ogniskiem smakowała wszystkim.
 

Czytaj więcej...

Lekcja muzealna "Przybieżeli do Betlejem"

szopka 5

     W dniu 1 grudnia 2021 roku w Muzeum  Ziemi Leżajskiej uczniowie naszego ośrodka  uczestniczyli  w lekcji muzealnej pt. "Przybieżeli do Betlejem".  Zapoznali się z tradycjami powstawania szopek bożonarodzeniowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Szkoła Podstawowa

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów