SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
15

Przedszkole "Słoneczna polana"

Światowy Dzień Książki w przedszkolu

dzień książki 6„Czytanie książek to najpiękniejsza, zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska

 

23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie. Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy. Czytanie książek to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu.
W naszym przedszkolu tez postanowiliśmy uczcić ten wyjątkowy dzień. Gościliśmy panią Renatę Ordyczyńską z naszej szkolnej biblioteki, która przyniosła dzieciom wiele kolorowych i ciekawych książek. Pani bibliotekarka na początek w prosty sposób przypomniała nam o zasadach korzystania z książek. Pokazała również dzieciom zakładki do książek i wytłumaczyła, do czego służą. Potem dzieci oglądały książeczki a pani przeczytała wybraną przez nie bajkę.


Wiele radości sprawiła przedszkolakom możliwość wybrania sobie książeczki, którą później pani bibliotekarka każdemu dziecku wypożyczyła. Na koniec z okazji tego święta każde z dzieci dostało emblemat przyjaciela książki oraz kolorową zakładkę. Przedszkolaki długo pamiętały ten dzień i chętnie słuchały czytanych później książeczek, które sobie wybrały.

dzień książki 1 dzień książki 1
dzień książki 2 dzień książki 2
dzień książki 3 dzień książki 3
dzień książki 4 dzień książki 4
dzień książki 5 dzień książki 5
dzień książki 6 dzień książki 6

/Joanna Bąk, Sylwia Zych/

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów