SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Przedszkole "Słoneczna polana"

Przedszkole

STYCZEŃ 2018 W SŁONECZNEJ POLANIE

 

karnawac 12-5.01.2018 Zajęcia logopedyczne „Cmokaj, chuchaj, parskaj, dmuchaj...". W tym tygodniu na zajęciach logopedycznych będziemy usprawniać aparat artykulacyjny i oddechowy. Nauczymy się świadomie kierować naszym językiem oraz różnicować fazę wdechu i wydechu.

06.01.2018 Mędrcy świata...
W tym dniu obchodzimy Święto Trzech Króli. Zapoznamy się z postaciami Trzech Króli, ich historią i symboliką darów składanych Jezusowi. Wspólnie odsłuchamy kolędy: Mędrcy świata, Trzej Królowie...

Czytaj więcej...

Przedszkolaki z wizytą na poczcie


poczta 1

 

 

W piątek 1 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą listonosza, poznanie Urzędu Pocztowego od zaplecza oraz wysłanie listu do Mikołaja. Dzieci dowiedziały się jak bardzo potrzebna i ważna jest praca listonosza.

Czytaj więcej...

Grudzień 2017 w "Słonecznej Polanie"

grudzień

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

dzien misia 1aW dniu 27.11.2017 dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: spotkanie z pluszowym misiem, robienie misiowych ciasteczek, zabawy muzyczno-ruchowe, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku oraz robienie zdjęć w misiowej fotobudce. Na zakończenie dzieci otrzymały ordery przyjaciół pluszowego misia. Zabawa w tym szczególnym dniu wszystkim sprawiła ogromną radość. Na pewno powtórzymy ją w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Listopad w Słonecznej Polanie

listopad

Październik 2017 w "Słonecznej Polanie"

4.10.2017 – Światowy Dzień Zwierząt – Dzieci dowiedzą się jak zostać przyjacielem zwierząt. Poznają prawa zwierząt oraz nauczą się jak o nie dbać. Przedszkolaki przyniosą zdjęcie swojego pupila oraz wykonają opaski ze zwierzętami.zwierzeta

5.10.2017 – Dzień Uśmiechu – „Mały, czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta" –to hasło będzie towarzyszyło przedszkolakom podczas wspólnych zabaw. Dzieci po przez zabawę będą uczyły się rozpoznawania i określania emocji. Zaproszeniem do wspólnej zabawy będzie uśmiech od ucha do ucha.

Czytaj więcej...

Wrzesień 2017 w "Słonecznej Polanie"

 

Szanowni Rodzice!


Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Przed nami rok pełen zabaw i przygód. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, by dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane. Życzymy wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć, a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia. Wierzymy, że ten rok będzie niezwykle ciekawy w życiu naszych przedszkolaków.

op1

04.09.2017 r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - wracamy po wakacjach do przedszkola. Poznajemy nowych kolegów i koleżanki. Dzielimy się wrażeniami z wakacji.

05.09.2017 r. -op4 „Mój pierwszy dzień w przedszkolu"- zajęcia edukacyjne z cyklu „Bajkoterapia". Pani psycholog opowie bajkę, która pomoże najmłodszym zrozumieć rozłąkę z domem i sprawi, że Dziecko poczuje się swobodnie i bezpiecznie.

 

13.09.2017 r. – Obchodzimy urodziny naszego kolegi z przedszkola – Stasia. Składamy najserdeczniejsze życzenia, śpiewamy „Sto lat". Uczestniczymy w zabawach urodzinowych.op5

 

15.09.2017 r. – Sprzątanie Świata – dowiemy się jak należy dbać o przyrodę. Udamy się na spacer, podczas którego postaramy się zebrać i wyrzucić do koszy przedmioty które zaśmiecają nasze otoczenie.

20.09.2017r. – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – w tym dniu przynosimy do przedszkola swoja ulubiona zabawkę. Uczestniczymy we wspólnej zabawie, konkursach. Nie zabraknie uśmiechu, radości oraz słodkiego poczęstunku.

22.09.2017 r. – Przywitanie jesieni – przywitamy tę złotą porę roku zabawą przy dźwiękach muzyki, radosnym śpiewem. Komponujemy kosz pełen darów jesieni. Tworzymy w przedszkolu kącik przyrody.op3

op629.09.2017 r. – Dzień Chłopaka – wielkie święto naszych małych i większych chłopców. Aby ten dzień był dla nich wyjątkowy dziewczynki złożą życzenia i przygotują dla wszystkich chłopców małe upominki.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów