SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Przedszkole "Słoneczna polana"

Przedszkole

„Żyję zdrowo i kolorowo”

projekt 3We wrześniu 2022 przedszkolaki z grupy „Żabki" rozpoczęli realizację autorskiego programu „Żyję zdrowo i kolorowo"- który trwał przez cały rok szkolny. Zajęcia dla przedszkolaków odbywały się raz w miesiącu. Celem było rozwijanie wiedzy na temat zdrowego stylu życia, dbania o higienę i własne zdrowie. Program ten obejmował zróżnicowane działania takie jak: wielozmysłowe poznawanie świata, poznawanie zawodów dotyczących zdrowia oraz specjalizacji lekarzy, wiedzę praktyczną i teoretyczną na temat zdrowego odżywiania. Dzieci poznały również owoce i warzywa w których znajdują się witaminy. Podczas programu wdrażane były zasady higieny. Każdy miesiąc był dla przedszkolaków wielką zagadką, wnoszącą nowa wiedzę oraz mnóstwo ciekawych zajęć, zabaw oraz spotkań. Przedszkolaki podczas programu stworzyły kącik lekarski, spotkały się z pielęgniarką, poznały zasady zdrowego odżywiania.
„Żyję zdrowo i kolorowo" to była dla dzieci dobra zabawa pełna wrażeń i nowej wiedzy .

Czytaj więcej...

„Podwodny świat w świecy żelowej” – warsztaty plastyczno – techniczne w grupie „Pszczółek”

podwodny świat 8Dużymi krokami zbliżają się wakacje, a wraz z nimi podróże, także te nad morze. Właśnie to zainspirowało nas do zorganizowania warsztatów plastyczno – technicznych pod hasłem: "Podwodny świat w świecy żelowej". Wcześniej przedszkolaki wykonały makietę podwodnego świata. A dzisiaj (14.06.2023r.) pełne zapału i dziecięcej ciekawości przystąpiły do wykonywania żelowych świec. Zgromadzone materiały: olej parafinowy w formie żelu, knoty, słoiczki szklane, barwniki, zapachy, elementy dekoracyjne (piasek, muszelki, rozgwiazdy, kamyczki, rafia) dostarczyły dzieciom wielu wrażeń sensorycznych. Przedszkolaki dotykały różnych faktur, wąchały zapachy olejków eterycznych. A następnie w asyście dorosłych projektowały kolorową i aromatyczną świecę w szklanym słoiczku. Warsztaty były dla przedszkolaków doskonałą zabawą, ale też rozwijały u dzieci koncentrację uwagi, sprawność manualną. Pobudzały wyobraźnię i kreatywne myślenie, rozwijały poczucie estetyki. Naszym gościem a zarazem uczestnikiem warsztatów była Pani Wicedyrektor Beata Kaszycka, która również wykonała piękną świecę. Na zakończenie warsztatów wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej...

Z wizytą w Papugarni

Wizyta w papugarni 1Ach, co to był za dzień... dużo pozytywnych wrażeń i emocji, które zostaną w naszej pamięci na długo, a to za sprawą wycieczki do Papugarni w Rzeszowie. Przedszkolaki z grupy Biedronki miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień ptaki, poznać ich wygląd, zwyczaje oraz warunki w jakich żyją. Wszystkie papugi od tych dużych po te najmniejsze zaskoczyły nas swoim przepięknym, kolorowym upierzeniem. Były bardzo przyjazne i chętnie siadały nam na rękach, ramionach a nawet na głowach. Nie lada atrakcją było ich karmienie. Wyzwaniem była również dla nas przejażdżka ruchomymi schodami, dla niektórych po raz pierwszy, ale daliśmy radę! Po wizycie u naszych kolorowych przyjaciół poszliśmy na przepyszne lody do miejscowej cukierni. Wyjazd sprawił nam wiele radości. To była atrakcyjna lekcja żywej przyrody. Polecamy każdemu!

Czytaj więcej...

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Dzień Dziecka w przedszkolu

dzień dziecka 5Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze dzieci. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości oraz niespodzianek. Ten dzień różnił się od zwykłego dnia, ponieważ przedszkolaki wraz z wychowawcami wybrały się na pizzę do znanej restauracji „Kwadrat". Radość była ogromna i wiele atrakcji. Na początku dzieci bawiły się w Sali zabaw z kulkami. Następnie był czas na krótki odpoczynek, podczas którego dzieci skosztowały pysznej pizzy i frytek. Na koniec pobawiły się na dostępnym tam placu zabaw, korzystając z różnych sprzętów, które pochłaniały niespożytą energię dzieci. Dla przedszkolaków był to radosny czas, pełen wrażeń, który upłynął bardzo szybko i choć zmęczone to uśmiechnięte wróciły do przedszkola. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia dzieci otrzymały niespodziankę w formie prezentów.

 

Czytaj więcej...

Piknik Rodzinny

dzień rodziny 1525 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Rodziny. Z tej okazji, na wspólne świętowanie zostali zaproszeni rodzice naszych przedszkolaków oraz dyrekcja.
Na początku dzieci przygotowały krótki występ, podczas którego zaśpiewały
i zatańczyły do piosenki oraz zaprezentowały wierszyki dla Mamy i Taty. Następnie wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty po czym zaczęto wspólną zabawę. Na naszym placu czekało mnóstwo atrakcji takich jak możliwość pomalowania twarzy, malowanie po folii, zabawy z chustą animacyjną, bańki mydlane, baloniki i dmuchana zjeżdżalnia, która cieszyła się sporym zainteresowaniem. Tego wyjątkowego dnia nie zabrakło również przysmaków i nieprzeciętnego obiadu - na gości czekały grillowane kiełbaski.
Wszyscy bawili się rewelacyjnie a kolejna impreza z tej okazji już za rok.

Czytaj więcej...

„Jadalne masy plastyczne” – lekcja otwarta

lekcja otwarta 4W poniedziałek 22.05 w przedszkolu w grupie Motylki odbyła się lekcja otwarta, podczas której zaprezentowano tworzenie i różne wykorzystanie jadalnych mas plastycznych. Na początku została przedstawiona prezentacja, w której omówiono korzystny wpływ stymulacji polisensorycznej na rozwój dziecka. Po krótkim wstępie rozpoczęto tworzenie pierwszych mas. Pierwsza polegała na wykorzystaniu śmietany w sprayu i mąki ziemniaczanej, w trakcie wykonywania niektóre przedszkolaki próbowały i dotykały śmietankę w kremie. W kolejnej z produktów jadalnych znalazły się masa krówkowa i cukier puder, po złączeniu składników powstały cukierki krówki. Największą atrakcją pośród mas była masa żelkowa i żelkolina, która składała się z galaretki i mąki ziemniaczanej. Na koniec wykonano farby jadalne, po czym przedszkolaki malowały różne obrazy na folii spożywczej. Podczas zabawy dzieci tworzyły ciekawe przedmioty, smakowały i próbowały każdą masę.

Czytaj więcej...

Warsztaty w Muzeum Ziemi Leżajskiej

warsztaty w muzeum 10"Za Twe czułe serce i za mądre nakazy,
w dniu Twojego święta dziękuję sto razy!"

17 maja korzystając z oferty regionalnego muzeum, dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w lekcji muzealnej „Laurka dla Mamy i Taty - drewniane serce". Po wysłuchaniu krótkiego wstępu uczestnicy dostali drewnianą laurkę z wyciętym sercem i wygrawerowanymi pięknymi życzeniami. Zadaniem przedszkolaków było ozdobienie laurek według własnych koncepcji różnorodnymi dekoracjami i materiałami przygotowanymi przez organizatorów. Dzieci miały zabawy co niemiara i bardzo angażowały się w pracę. Mamy nadzieję, że oryginalny upominek przypadnie do gustu Rodzicom. Po zakończeniu warsztatów maluchy miały okazję zwiedzić Park Zabawek znajdujący się na terenie muzeum.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów