SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Przedszkole "Słoneczna polana"

Przedszkole

Kwiecień 2018 w "Słonecznej Polanie"

kwiecień

Wiosna ach To TY!!!

wiosna 18f

W dniu 19 marca 2018 r. w naszym Ośrodku odbyły się wesołe obchody powitania Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, uczniowie przyszli ubrani w kolorach wiosennych.Nasze spotkanie rozpoczęło się od odczytania listu od Pani Wiosny. Wspólnemu świętowaniu towarzyszyły zabawy muzyczno-ruchowe oraz zabawy rytmiczne. Uczestnicy wiosennych zabaw mieli okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, podczas rozwiązywania zagadek. Każda klasa wraz z wychowawcą wzięła udział w konkursie na najpiękniejszą stylizację Pani Wiosny. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy.

Czytaj więcej...

Konkurs na najpiękniejszy karmnik w oddziałach przedszkolnych „Słoneczna Polana”

karmiki 2W dniu 2 marca 2018r. w oddziałach przedszkolnych „Słoneczna Polana" zakończył się konkurs na najpiękniejszy karmnik dla ptaków.

Celem konkursu było kształcenie postaw proekologicznych, uwrażliwianie dzieci na dokarmianie ptaków zimą, a także rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych. Przedszkolaki wraz z rodzicami mogły wykazać się swoją pomysłowością, inwencją twórczą oraz technicznym zacięciem podczas majsterkowania. Wszystkie karmniki zostały wyeksponowane w przedszkolu. Prace zachwycały bogactwem kształtów, użytych materiałów oraz różnorodnością.
Z okazji rozstrzygnięcia konkursu do przedszkola zostali zaproszeni goście - Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku, pracownicy Nadleśnictwa w Leżajsku oraz członek Towarzystwa Myśliwskiego im. św. Huberta w Leżajsku.
Za udział w konkursie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, których sponsorami byli: Towarzystwo Myśliwskie im. św. Huberta w Leżajsku oraz Rada Rodziców. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i czas poświęcony na wykonanie taki pięknych karmników.

Czytaj więcej...

MARZEC 2018 w Słonecznej Polanie

wiosna18MARZEC
5.03.2018- „Samogłoskowa przygoda"
Zajęcia logopedyczne mające na celu utrwalenie samogłosek. Będziemy rozpoznawać i nazywać samogłoski.
6.03.2018- „Krasnoludki w naszej sali"
Zabawy z panią psycholog związane z koordynacją wzrokowo- ruchową- słuchanie bajki o krasnoludkach. Ułożymy postać krasnoludka z części. Nauczymy się segregować elementy: duży, mały.

Czytaj więcej...

LUTY 2018 W SŁONECZNEJ POLANIE

 

walentynki.jpg1812-16.02.2018 - Zajęcia logopedyczne „ Tańczące płatki śniegu".
W tym tygodniu podczas zajęć logopedycznych będziemy usprawniać aparat oddechowo-fonacyjny. Dzięki ćwiczeniom oddechowym w naszym przedszkolu zatańczą papierowe płatki śniegu. Będziemy starali się jak najdłużej utrzymać je w ruchu, tym samym poprzez zabawę wydłużymy fazę wydechu.

14.02.2018 – Walentynki- Dzień Zakochanych
Dzieci wezmą udział w zajęciach na temat przyjaźni, miłości oraz sposobów jej wyrażania. Nie zabraknie tematycznych zabaw ruchowych, plastycznych i integracyjnych, a we wszystkich zajęciach dominować będą serduszka i kolor czerwony. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzyma walentynkę i niespodziankę.

Czytaj więcej...

STYCZEŃ 2018 W SŁONECZNEJ POLANIE

 

karnawac 12-5.01.2018 Zajęcia logopedyczne „Cmokaj, chuchaj, parskaj, dmuchaj...". W tym tygodniu na zajęciach logopedycznych będziemy usprawniać aparat artykulacyjny i oddechowy. Nauczymy się świadomie kierować naszym językiem oraz różnicować fazę wdechu i wydechu.

06.01.2018 Mędrcy świata...
W tym dniu obchodzimy Święto Trzech Króli. Zapoznamy się z postaciami Trzech Króli, ich historią i symboliką darów składanych Jezusowi. Wspólnie odsłuchamy kolędy: Mędrcy świata, Trzej Królowie...

Czytaj więcej...

Przedszkolaki z wizytą na poczcie


poczta 1

 

 

W piątek 1 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą listonosza, poznanie Urzędu Pocztowego od zaplecza oraz wysłanie listu do Mikołaja. Dzieci dowiedziały się jak bardzo potrzebna i ważna jest praca listonosza.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów