SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
15

Przedszkole "Słoneczna polana"

Przedszkole

Andrzejki 2021 - Przedszkole Słoneczna Polana

andrzejki 14W piątek 26 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych przebrane za ulubione postacie uczestniczyły w magicznych zabawach, tańcach i wróżbach. Właśnie w tym dniu dzieci miały okazję przenieść się w czarodziejski świat wróżb. W tajemniczy sposób, za pomocą światła latarki przepowiadana była zarówno przyszłość bliższa jak i dalsza. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania bucików, wróżenia z kart zawodów jakie będą dzieci wykonywać w przyszłości oraz serc z imionami sympatii. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wróżbach i zabawach, po których czekał na nie słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Obchody XXI Dnia Papieskiego w przedszkolu

dzień papieski 3We wtorek 12 października 2021 r. obchodziliśmy w przedszkolu XXI Dzień Papieski, który był wyrazem naszej wdzięczności i duchowej łączności ze św. Janem Pawłem II – patronem naszego Ośrodka. Hasłem przewodnim tego dnia były słowa "Nie lękajcie się". Chcąc uczcić ten dzień, dzieci od samego rana słuchały piosenek bliskich Ojcu Świętemu, oglądały ilustracje, zdjęcia z albumów, książek i czasopism. Obejrzały również projekcję filmu „Jan Paweł II - historia Papieża Polaka" oraz gazetkę tematyczną przygotowaną przez wychowawczynie. Przedszkolaki wykonały także piękne prace plastyczne upamiętniające Wielkiego Polaka – Jana Pawła II. Zwieńczeniem tego uroczystego dnia było wysłuchanie opowiadania pt. „Papież Pokoju".

Czytaj więcej...

„ Zakamarek – ekotriki na kąciki”

zakamarek 3W październiku przedszkolaki z grupy średniaków C rozpoczęli realizację ogólnopolskiego projektu z zakresu edukacji przyrodniczo – ekologicznej, którego celem jest wychowanie kreatywnego, świadomego swoich możliwości, posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą i podejmowania działań na jej rzecz przedszkolaka. Dzięki udziałowi w projekcie dzieci będą miały okazje do poznawania rzeczywistości przyrodniczo – ekologicznej poprzez obserwowanie, odkrywanie i eksperymentowanie.
„Zakamarek" to wesoły, psotny stworek mieszkający w przedszkolnych kącikach. Nikt go jeszcze nie widział ( pojawia się w nocy, w dzień śpi); przyjaźni się z Ekoludkiem, nie lubi Dziury ozonowej, Smogu i innych wrogów planety!

Czytaj więcej...

Przedszkolaki w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Muzeum Ziemi Leżajskiej 1Dnia 24 października dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych SOSW wraz z wychowawczyniami i opiekunkami, uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Ziemi Leżajskiej. Program naszej wycieczki obejmował – zwiedzanie ekspozycji i uczestnictwo w lekcji muzealnej.

To był szczególny dzień dla dzieci, które z niecierpliwością i nieskrywaną ekscytacją oczekiwały chwili, kiedy znajdą się w świecie zabawek z poprzednich epok i zobaczą jak wyglądały zabawki, którymi bawili się ich rodzice, a nawet dziadkowie.
Pobyt w Muzeum rozpoczęliśmy od obejrzenia Ekspozycji Etnologiczno - Zabawkarskiej. Pani przewodniczka w sposób prosty i zarazem ciekawy przedstawiła dzieciom historię zabawkarstwa w naszym regionie. Działanie niektórych zabawek proste z pozoru wzbudziło niemałe zainteresowanie naszych przedszkolaków. Dzieci mogły samodzielne wprawiać w działanie niektóre zabawki, co z wielka radością czyniły i bardzo im się podobało.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka –Pasowanie na Przedszkolaka

pasowanie 921 września odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla wszystkich dzieci- pasowanie na przedszkolaka oraz Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Uroczystość ta w dużym stopniu dla nowo przyjętych  stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas tej uroczystości maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Odświętny strój oraz wystrój Sali podkreślały doniosłość wydarzenia.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich przedszkolaków i opiekunów przez Panią Wicedyrektor. Następnie przedszkolaki z pomocą pań zaśpiewały piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek". Po występie artystycznym dzieci otrzymały emblematy SUPER PRZEDSZKOLAKA. Wreszcie rozpoczął się długo oczekiwany przez wszystkich moment. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a pasowania olbrzymim czerwonym ołówkiem dokonała Pani Wicedyrektor Beata Kaszycka.

Czytaj więcej...

Majowe Święta – Dzień Flagi i Konstytucji 3 Maja

majowe święta 1Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny i kraju, w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam wiele możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej.
W piątek 30 kwietnia dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta. W postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego – Hymn Polski.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Książki w przedszkolu

dzień książki 6„Czytanie książek to najpiękniejsza, zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska

 

23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie. Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy. Czytanie książek to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu.
W naszym przedszkolu tez postanowiliśmy uczcić ten wyjątkowy dzień. Gościliśmy panią Renatę Ordyczyńską z naszej szkolnej biblioteki, która przyniosła dzieciom wiele kolorowych i ciekawych książek. Pani bibliotekarka na początek w prosty sposób przypomniała nam o zasadach korzystania z książek. Pokazała również dzieciom zakładki do książek i wytłumaczyła, do czego służą. Potem dzieci oglądały książeczki a pani przeczytała wybraną przez nie bajkę.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów