SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
15

Przedszkole "Słoneczna polana"

Przedszkole

Majowe Święta – Dzień Flagi i Konstytucji 3 Maja

majowe święta 1Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny i kraju, w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam wiele możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej.
W piątek 30 kwietnia dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta. W postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego – Hymn Polski.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Książki w przedszkolu

dzień książki 6„Czytanie książek to najpiękniejsza, zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska

 

23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie. Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy. Czytanie książek to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu.
W naszym przedszkolu tez postanowiliśmy uczcić ten wyjątkowy dzień. Gościliśmy panią Renatę Ordyczyńską z naszej szkolnej biblioteki, która przyniosła dzieciom wiele kolorowych i ciekawych książek. Pani bibliotekarka na początek w prosty sposób przypomniała nam o zasadach korzystania z książek. Pokazała również dzieciom zakładki do książek i wytłumaczyła, do czego służą. Potem dzieci oglądały książeczki a pani przeczytała wybraną przez nie bajkę.

Czytaj więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu

pierwszy dzien wiosny 4W dniu 22 marca 2021 r. w naszym Przedszkolu odbyły się, jak co roku obchody „Pożegnania Zimy- powitania Wiosny".
Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane ważne wydarzenie. Wiele emocji wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej. Tego dnia uczniowie przyszli w wesołym nastroju, przebrani w wiosenne stroje. Nasze spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia prezentacji na temat: pierwszych oznak wiosny, oraz wysłuchania listu od bałwanka. Wspólnemu świętowaniu towarzyszyły zabawy muzyczno- ruchowe, tańce oraz zagadki, w których każda z grup przedszkolnych mogła wykazać się wiedzą o obecnej porze roku. Dzieci zostały nagrodzone dyplomami oraz drobnymi upominkami za pomysłowe, barwne stroje, które wprowadziły wszystkich w pogodny, wiosenny nastrój.
Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!

Czytaj więcej...

Dzień Kundelka w przedszkolu.

dzien kundelka 8Pies to najlepszy przyjaciel człowieka! Z tej okazji z wielka radością dzieci z grupy starszaków i średniaków obchodziły Światowy Dzień Kundelka. Pomimo, że jest to święto z rzędu dziwnych i nietypowych, to jest ono wyjątkowo pouczające. Święto to powstało, aby podziękować kundelkom, za ich oddanie i wierność! Tego dnia dzieci miały okazje poznać różne rasy psów oraz przypomnieć sobie jakie obowiązki i jaka odpowiedzialność związana jest z posiadaniem psa lub każdego innego zwierzątka. Dzieci wesoło bawiły się przy piosenki o pieskach, żywo uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych. Wysłuchały bajeczek, których bohaterem były pieski.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka i w przedszkolu

dzień babci i dziadka 2W dniu 30 stycznia, jak co roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, które kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach. Wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie połączone z jasełkami i wspólnym kolędowaniem. Pani wicedyrektor przywitała wspaniałych gości oraz złożyła piękne życzenia. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Dzieci z radością i pełnym skupieniem zaprezentowały program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Cukierni Rafael

cukiernia 1W dniu 20 listopada przedszkolaki udały się na wycieczkę do Cukierni Rafael w Leżajsku . Po miłym powitaniu dzieci udały się do „serca" cukierni – dużej kuchni, gdzie miały możliwość obejrzenia urządzeń do wyrobu i wypiekania ciast. Przedszkolaki sprawdziły się w roli cukierników, wałkując i wykrawając ciasteczka z przygotowanego ciasta. Dzieci zostały obdarowane nie tylko gościnnością, ale także świeżymi ciasteczkami - nikt z cukierni nie wyszedł głodny. Przedszkolaki w podziękowaniu za tak wspaniałe przyjęcie wręczyły Pani Marioli niespodziankę - własnoręcznie wykonaną laurkę. Była to wspaniała, edukacyjna wyprawa, ukazująca istotę i znaczenie pracy cukiernika.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

zdj 2Piątek, 8 listopada na długo pozostanie w pamięci dzieci z Oddziału Przedszkolnego „Słoneczna Polana", gdyż tego dnia przebrane za bohaterów ze swoich ulubionych bajek i baśni wspólnie obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Dzieci brały udział w zabawach, w których mogły wykazać się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Nie zabrakło zabaw ruchowych oraz prezentacji dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów