SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Przedszkole "Słoneczna polana"

Przedszkole

„Kulinarne przysmaki, które lubią przedszkolaki”

kulinarne przysmaki 3We wrześniu 2021 przedszkolaki z grupy maluchy A rozpoczęli realizację autorskiego programu „Kulinarne przysmaki, które lubią przedszkolaki" - który trwał przez cały rok szkolny. Zajęcia dla przedszkolaków odbywały się raz w miesiącu. Celem było kształtowanie nawyków żywieniowych, wielozmysłowe poznawanie świata, zdobycie wiedzy praktycznej i teoretycznej na temat zdrowego odżywiania. Program ten obejmował różne obszary działań, takie jak: wzrok, smak, zapach, dotyk i słuch. Każdy miesiąc był dla przedszkolaków wielką zagadką, wnoszącą nowa wiedzę oraz mnóstwo ciekawych zabaw, zajęć kulinarnych oraz eksperymentów. Dzieci poznały, oglądały i spróbowały: owoców, warzyw, produktów zbożowych, ryb, owoców egzotycznych, produktów mlecznych, wody, a także robiły kanapki oraz desery.

„Kulinarne przysmaki, które lubią przedszkolaki" to była dla dzieci dobra zabawa i wielka kulinarna przygoda, której efektem będą właściwe nawyki żywieniowe.

Czytaj więcej...

Wycieczka przedszkolaków do Ożanny

Przedszkolaki 147 czerwca 2022 roku przedszkolaki z grupy Średniaki B wraz z opiekunami wyruszyły na   wycieczkę. Ciepły poranek przywitał nas słońcem, co dawało nadzieję na powodzenie wyprawy. Naszym celem było przejście ekologiczną ścieżką turystyczną nad zalewem Ożanna. Dotarliśmy tam szkolnym busem. Wyposażeni w plecaki, nakrycia głowy i dobre humory ruszyliśmy ekologiczną ścieżką. Spacer rozpoczęliśmy od analizy mapy wyznaczającej naszą trasę. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się ekologiczne koło wiedzy, które pomogło  przedszkolakom w utrwaleniu wiadomości z zakresu ekologii. Z każdym kolejnym krokiem dostrzegaliśmy coś nowego, a to kaczki pływające po zalewie, ciekawą roślinę…, wsłuchiwaliśmy się w świergot ptaków. Przedszkolaki zaznajomiły się z wyglądem i nazwami drzew oraz zwierząt zamieszkujących tutejsze lasy, dzięki świetnie przygotowanym planszom znajdującym się na całej naszej trasie.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków „Kim będę w przyszłości?”

konkurs 1026 kwietnia 2022 roku nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego „Kim będę w przyszłości?" Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej, kreatywności i fantazji oraz wyrażanie własnych myśli i pragnień za pomocą wybranych technik plastycznych. W konkursie uczestniczyło 12 przedszkolaków. Dzieci włożyły wiele trudu w wykonanie prac przedstawiających ich wymarzony zawód, a wybór zawodu to niełatwa sprawa.
Powstały imponujące prace! W przyszłości nasi najmłodsi będą: kosmonautami, strażakami, policjantami, lekarzami weterynarii, piekarzami, tancerkami...
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i książeczkami.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Ziemi w przedszkolu „Słoneczna Polana”

dzień ziemi 1122 kwietnia 2022r. przedszkolaki rozmawiały na temat ochrony środowiska. Dzieci dowiedziały się co to jest ekologia, recykling, i jak należy dbać o naszą planetę. Wykonały plakat „Moja planeta – Ziemia", obejrzały prezentację multimedialną „ Dzień Ziemi" i film edukacyjny dotyczący ekologii, bawiły się przy piosence „Świat w naszych rękach – eko piosenka", układały puzzle przedstawiające nasza planetę, uczyły się segregować śmieci. Uwieńczeniem zdobytych wiadomości było otrzymanie „Medalu zielonego Ziemianina". Pomimo, iż Dzień Ziemi obchodzimy tylko raz do roku, to mamy nadzieję, że nasi wychowankowie będą postępowali tak, jakby trwał on przez cały rok. Warto podkreślić, iż wychowawcy przedszkola od początku roku szkolnego starają się zachęcać dzieci do ekologicznej postawy, inspirować na rzecz ochrony środowiska poprzez uczestnictwo w akcji „Sprzątanie Świata", zbiórki nakrętek, czy zużytych baterii.

Czytaj więcej...

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZYM PRZEDSZKOLU

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!Wiosna 3
Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!"

W poniedziałek 21 marca 2022 już od rana w przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera, wszyscy pojawili się ubrani w wiosenne kolory, a zapach słomy roznosił się w całym budynku. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wspólnie z paniami tworzyły kukły Marzanny, panny symbolizującej zimę, aby później ją pożegnać. Były tańce, śpiewy, wiosenne quizy, zagadki i mnóstwo zabawy. Najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem było pożegnanie zimy. Przedszkolaki głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, dzisiaj cię żegnamy, bo wiosnę witamy!" próbowały odstraszyć zimę, a potem śpiewały piosenki o wiośnie.
Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.

Czytaj więcej...

Wiosna ach To TY!!!

wiosna 18f

W dniu 19 marca 2018 r. w naszym Ośrodku odbyły się wesołe obchody powitania Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, uczniowie przyszli ubrani w kolorach wiosennych.Nasze spotkanie rozpoczęło się od odczytania listu od Pani Wiosny. Wspólnemu świętowaniu towarzyszyły zabawy muzyczno-ruchowe oraz zabawy rytmiczne. Uczestnicy wiosennych zabaw mieli okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, podczas rozwiązywania zagadek. Każda klasa wraz z wychowawcą wzięła udział w konkursie na najpiękniejszą stylizację Pani Wiosny. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy.

Czytaj więcej...

OBCHODY DNIA KOTA W PRZEDSZKOLU

dzień kota 317 lutego 2022 roku obchodziliśmy nietypowe święto – „Światowy Dzień Kota". W tym dniu przedszkolaki założyły na głowy „kocie opaski" upodabniając się tym samym do swoich czworonożnych przyjaciół. Obejrzały film edukacyjny dotyczący tych zwierząt: ich zachowań i zwyczajów. Uczyły się w jaki sposób opiekować się kotami, zapoznawały się ze sposobami pielęgnacji kotów, wysłuchały ciekawostek na ich temat. Dzieci uczestniczyły także w „kocich zabawach", takich jak: rozwiązywanie zagadek „ Z jakiej bajki jest ten kot?", wykonywały prace plastyczne, śpiewały kocie piosenki , wysłuchały wierszyków i krótkich opowiadań o kotach. Wiele radości dostarczyła przedszkolakom znana zabawa muzyczno – ruchowa „Uciekaj myszko".

Czytaj więcej...

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów