SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Przedszkole "Słoneczna polana"

Przedszkole

„Jadalne masy plastyczne” – lekcja otwarta

lekcja otwarta 4W poniedziałek 22.05 w przedszkolu w grupie Motylki odbyła się lekcja otwarta, podczas której zaprezentowano tworzenie i różne wykorzystanie jadalnych mas plastycznych. Na początku została przedstawiona prezentacja, w której omówiono korzystny wpływ stymulacji polisensorycznej na rozwój dziecka. Po krótkim wstępie rozpoczęto tworzenie pierwszych mas. Pierwsza polegała na wykorzystaniu śmietany w sprayu i mąki ziemniaczanej, w trakcie wykonywania niektóre przedszkolaki próbowały i dotykały śmietankę w kremie. W kolejnej z produktów jadalnych znalazły się masa krówkowa i cukier puder, po złączeniu składników powstały cukierki krówki. Największą atrakcją pośród mas była masa żelkowa i żelkolina, która składała się z galaretki i mąki ziemniaczanej. Na koniec wykonano farby jadalne, po czym przedszkolaki malowały różne obrazy na folii spożywczej. Podczas zabawy dzieci tworzyły ciekawe przedmioty, smakowały i próbowały każdą masę.

Czytaj więcej...

Warsztaty w Muzeum Ziemi Leżajskiej

warsztaty w muzeum 10"Za Twe czułe serce i za mądre nakazy,
w dniu Twojego święta dziękuję sto razy!"

17 maja korzystając z oferty regionalnego muzeum, dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w lekcji muzealnej „Laurka dla Mamy i Taty - drewniane serce". Po wysłuchaniu krótkiego wstępu uczestnicy dostali drewnianą laurkę z wyciętym sercem i wygrawerowanymi pięknymi życzeniami. Zadaniem przedszkolaków było ozdobienie laurek według własnych koncepcji różnorodnymi dekoracjami i materiałami przygotowanymi przez organizatorów. Dzieci miały zabawy co niemiara i bardzo angażowały się w pracę. Mamy nadzieję, że oryginalny upominek przypadnie do gustu Rodzicom. Po zakończeniu warsztatów maluchy miały okazję zwiedzić Park Zabawek znajdujący się na terenie muzeum.

Czytaj więcej...

WIZYTA PANA PSZCZELARZA U „PSZCZÓŁEK”

spotkanie 17Dzisiaj w grupie „Pszczółek" pojawił się wyjątkowy gość – pan pszczelarz Stanisław Kostek. Spotkanie to zostało zorganizowane w związku z obchodami Światowego Dnia Pszczół, który przypada 20 maja. „Pszczółki" przygotowywały się na tę okoliczność od kilku dni wykonując imponujący ul. Na spotkanie zostały zaproszone dzieci z pozostałych grup. Pan Stanisław zaprezentował nam swoją niezwykłą pasję, jaką jest pszczelarstwo. W bardzo interesujący sposób opowiadał dzieciom o życiu i zwyczajach pszczół, ich znaczeniu w przyrodzie i wykonywanej przez nie pracy. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda plaster miodu, który miał niezwykle aromatyczny zapach. Obejrzały akcesoria niezbędne w pracy pszczelarza (specjalny kapelusz, podkurzacz, ramkę). Przymierzanie kapelusza pszczelarskiego okazało się nie lada frajdą. Dzieci z ciekawością oglądały świece wykonane z pszczelego wosku. Miały okazję skosztować pysznego i zdrowego miodu.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Stanisławowi za spotkanie i wprowadzenie nas w tajniki pszczelarstwa. Jednocześnie apelujemy o sadzenie kwiatów, krzewów i drzew kwitnących, aby wspierać pszczoły w ich ciężkiej pracy.

Czytaj więcej...

OBCHODY DNIA ZIEMI W PRZEDSZKOLU

dzien ziemi 124 kwietna obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieci dowiedziały się, że Ziemia jest jedyną zamieszkałą planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy dbać o nią jak najlepiej potrafimy, np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Przedszkolaki wspólnie wykonały uśmiechnięty model Ziemi, następnie obejrzały film edukacyjny i przystąpiły do segregowania śmieci. Do przygotowanych wcześniej kartonowych kubłów dzieci wrzucały odpowiednie odpady ucząc się w ten sposób ich segregowania. Kolejnym zadaniem przedszkolaków było ułożenie w grupach plakatu z puzzli. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie. Przedszkolaki zasłużyły na nagrodę w postaci odznaki z napisem „Przyjaciel Ziemi". Ponadto dzieci zamieścił w widocznym miejscu plakat z instrukcją dla dzieci i dorosłych „Jak dbać o naszą planetę?".

Czytaj więcej...

Pani Wiosna

wiosna 2Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki...

 

We wtorek 21 marca, jak co roku wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Przygotowania do tego święta rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkolna z zimowej na wiosenną, na parapetach w salach pojawiły się pierwsze, zasadzone przez dzieci zwiastujące wiosnę kwiaty. Przedszkolaki wraz ze swoimi Paniami i Panem przygotowały słomianą lalkę, tradycyjnie zwaną Marzanną.

Czytaj więcej...

„Przedszkolaki na warsztatach w Muzeum Ziemi Leżajskiej”

warsztaty 4Przedszkolaki po raz kolejny wybrały się do Muzeum Ziemi Leżajskiej, tym razem na wielkanocne lekcje muzealne. Dzieci wykonały kartki świąteczne z życzeniami oraz dekoracyjnego baranka. Zaangażowaniem oraz radością wykonywały przepiękne kartki zdobione efektem firanki jak również baranki z masy solnej, które ozdabiały według własnych pomysłów. Muzealne warsztaty artystyczne mają na celu przede wszystkim rozwijanie wrażliwości na sztukę , poczucie estetyki, kreatywności, pomysłowości i umiejętność pracy w grupie. Kształtują zdolności manualne dzieci oraz uczą planowania i organizowania pracy. Dzieci były zachwycone warsztatami, co było widać gdy opuszczały mury Muzeum z uśmiechem na twarzy. Wszystkim pracownikom Muzeum Ziemi Leżajskiej bardzo dziękujemy i składamy życzenia Zdrowych Radosnych Świąt Wielkanocnych.

Czytaj więcej...

„Idziemy do kina…”

wyjście do kina 5W dniu 7 marca przedszkolaki wraz z wychowawcami wybrały się do kina na projekcję filmu animowanego pt. „Kot w butach ostatnie życzenie" do Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku. Głównym celem wyjścia było kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, rozwijanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, poznanie nowych miejsc związanych z kulturą. Celem naszego wyjścia była także integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. Przedszkolaki z ogromną uwagą i zainteresowaniem oglądały film, poznały przygody głównego bohatera oraz dowiedziały się, że tylko wspólnymi siłami można pokonać zło, a miłość, szacunek, współpraca i dobro zawsze zwyciężą, bo gdy ma się wokół przyjaciół, to nic nie jest straszne.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów