SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Dzień Szkoły bez Przemocy ph. ,,Kibicuję Fair Play’’

dszbp001mW dniu 5 czerwca 2012 roku kolejny raz w naszym Ośrodku zorganizowano Dzień Szkoły bez Przemocy w ramach udziału w VI edycji Programu Społecznego Szkoła bez Przemocy. Dal uczniów, zaproszonych rodziców i nauczycieli czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Pierwszą z nich była pogoda, która do ostatniej chwili stawiała pod znakiem zapytania organizację całej imprezy. Jednak z pełnym zapałem i wiarą, że będzie dobrze udało się zorganizować całe przedsięwzięcie.

Dzień Szkoły bez Przemocy rozpoczął apel ogólnoszkolny w altance, na którym przypomniano uczniom hasło całego dnia tj. ,,Kibicuję fair play’’, zaprezentowano program całego dnia. Nauczycielom rozdano materiały dydaktyczne, kolorowanki oraz propozycje zajęć, jakie mogą tego dnia podjąć z uczniami. Miłą niespodzianką był fakt, że podczas apelu rozdano nagrody za zorganizowane w ostatnim czasie w szkole konkursy: ,,Moja pisanka’’ – dla uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną, Śladami Archimedesa’’ – konkurs fizyczno – chemiczny. Uczniowie M. Bąk, G. Kamiński z rąk Pani Dyrektor odebrali  zasłużone wyróżnienia za prace plastyczne ph. ,,Na Zamku w Łańcucie’’. Rozdano też dyplomy i nagrody m.in. drukarkę, którą otrzymał nasz zespół Luzik za zajęcie I miejsca w I Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości i Młodzieży Niepełnosprawnej w Kolbuszowej Dolnej. Po apelu uczniowie wraz z nauczycielami przeszli do szkoły, gdzie mogli pracować w klasach, natomiast panie A. Bańka oraz D. Zych spotkały się z rodzicami i dyrekcją. W miejscu tym pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, którym udało się dotrzeć, by wspólnie świętować tak ważny dzień. Po krótkim powitaniu zebranych rodziców rozpoczęło się spotkanie z funkcjonariuszem policji panem Adamem Kopaczem ph. ,,Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży troską nas wszystkich’’. Kolejnym punktem programu było przekazanie przez psychologa A. Bańkę informacji i założeń Projektu Edukacyjnego UNICEF ,, Baw się i bądź bezpieczny’’, w ramach którego w Ośrodku realizowane są różne inicjatywy mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa i świadomości uczniów o zagrożeniach, jakie mogą spotykać w swoim życiu. Rodzice wypełniali również ankiety – opracowane przez UNICEF, których celem było zbadanie poziomu wiedzy o potencjalnych zagrożeniach i niebezpieczeństwach. Następnie pani D. Zych wygłosiła referat ,,Dziecko w świecie mediów’’, który zawierał wiele cennych wskazówek i informacji.

Po wysłuchaniu referatu wszyscy obejrzeli multimedialną prezentację pt.,, Osiągnięcia uczniów SOSW w Leżajsku – II półrocze roku szkolnego 2011/2012’’, mogli też degustować słodkości przygotowane przez uczniów z naszej szkoły zawodowej i klas SPdP. Jak dało się zaobserwować rodzice byli dumni i zadowoleni, na niektórych twarzach było widać wzruszenie, że ich dziecko lub dzieci biorą w szkole udział w tylu różnych rzeczach i osiągają swoje małe i duże sukcesy.

Po spotkaniu przeszliśmy na boisko szkolne, gdzie już czekali uczniowie. Jedni pełni zapału uczestniczyli w rozgrywkach sportowych m. in. przeciąganie liny, zawody z przenoszeniem i przelewaniem wody. Inni mogli śpiewać w altance szkolnej wraz z naszym Zespołem Muzycznym ,,Luzik’’ lub brać udział w zabawach ruchowych
z harcerzami z ZHP Hufiec Leżajsk. Ponieważ pogoda w tym dniu dopisała udało się nam zorganizować wspólne malowanie kolorowymi kredami parkingu wokół szkoły. Na twarzach dzieci widać było zadowolenie i radość z wspólnego tworzenia obrazków. Było kolorowo, wyjątkowo, a wszystko po to, by szkoła kojarzyła się uczniom z miejscem pozytywnym, bezpiecznym i miłym. Dla chętnych uczniów zorganizowano konkurs plastyczny ,,Odpoczywam bezpiecznie i zdrowo’’, poprzez sztukę mogli pokazać, czym dla nich jest bezpieczeństwo i jak go przestrzegają. Za wykonane prace mali artyści otrzymali nagrody, które będą dla nich miłą pamiątką wspólnych chwil. W Dzień Szkoły bez Przemocy każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Byli również tacy, co chcieli tańczyć i śpiewać – im też zapewniono dobrą zabawę przy muzyce. W altance odbywało się też wspólne grillowanie. Pyszne udka z kurczaka ofiarowane przez Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie Res – Drob Sp.zo.o. rozeszły się jak świeże bułeczki. Wszyscy zostali też poczęstowani ciasteczkami otrzymanymi od właścicieli Cukierni Rafael oraz lodami ufundowanymi przez Firmę Koral.

Tegoroczny dzień Szkoły bez Przemocy odbywał się pod hasłem ,,Kibicuję Fair Play’’ stąd też nie mogło zabraknąć konkursu na strój kibica. Trzech uczniów otrzymało nagrody za przebranie się w stroje kibica. Byli to: Piotr Skoczylas, Marek i Dawid Pelc. Gratulujemy pomysłów i odwagi. 5 czerwca pogoda naprawdę zrobiła nam niespodziankę – obyło się bez deszczu. Stąd też możliwe było zorganizowanie jeszcze jednej niespodzianki. W pewnym momencie na parking szkolny wjechał samochód z Klubu Jeździeckiego ,,Equistro’’ mieszczącego się w Wierzawicach. Okazało się, że w środku jest śliczny prawdziwy konik do hipoterapii – spokojny, łagodny, przyjazny dzieciom. Panie trenerki wyprowadziły go na teren boiska i chętni uczniowie mogli spróbować przejażdżki na grzbiecie kucyka. Słychać było odgłosy radości, zdziwienia, ale też bardzo dużego zaskoczenia. I dobrze, bo to, co wzbudza w nas emocje najlepiej nam się zapamiętuje. A nam nauczycielom zależy na tym, by jak najwięcej z takich chwil pozostało w pamięci uczniów. Atmosfera Dnia Szkoły bez Przemocy, idea jedności i chęć do wspólnych działań udzielała się każdemu. Pragniemy tu bardzo podziękować za pomoc i zaangażowanie wszystkich osób oraz wsparcie finansowe od osoby prywatnej – fundatora nagród i pomoc Stowarzyszenia ,,Nie Dzieli Nas Nic’’.

Koszulki, czapeczki, malowanie twarzy na kolor biało – czerwony, muzyka, śpiewanie, tańce, rozgrywki sportowe, jazda konna, konkursy, zawody, grillowanie, spotkanie z rodzicami, poczęstunek – tyle tego było, że nie sposób zapamiętać. Nawet pogoda tego dnia współpracowała, zaczęło padać, gdy Dzień Szkoły bez Przemocy dobiegał końca i wszystkie zaplanowane niespodzianki udało się już zrealizować. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć i wspomnień.

 

Psycholog Agnieszka Bańka

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów