SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Tydzień Profilaktyki

tydzien_profilaktyki_04W dniach 16 – 20 stycznia 2012 roku w naszym Ośrodku pani pedagog i panie psycholog podjęły działania, które miały pokazać uczniom jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie, życie i bezpieczeństwo. Zgodnie z zasadą profilaktyki pierwszorzędowej lepiej uczyć ludzi, pokazywać właściwe wzorce zachowań prozdrowotnych niż kiedyś zapobiegać.  Uczniowie na lekcjach i podczas zajęć w internacie mogli porozmawiać z nauczycielami i wychowawcami o tym, czego unikać i jak działać, by być zdrowym.

W poniedziałek i wtorek zorganizowano spotkania z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Leżajsku, w środę i piątek odbyły się natomiast spotkania z funkcjonariuszem Policji. Uczniów podzielono na grupy wiekowe, by każdy mógł jak najlepiej skorzystać z prelekcji i prezentacji multimedialnych w/w gości. Osobne spotkania na sali gimnastycznej odbyły się z uczniami szkoły podstawowej oraz dla uczniów gimnazjum i szkoły zawodowej.

Pracownik sanepidu – pani Maria Babiarz w pogadankach do uczniów ph. ,,Zdrowie mam, to o nie dbam’’ pokazywała uczniom różne aspekty dbania o swoje zdrowie, zachęcała do codziennej troski o siebie i osoby z najbliższego otoczenia. Przygotowana prezentacja multimedialna zawierała wiele ciekawych informacji, które dla niejednego ucznia były zaskoczeniem.

Funkcjonariusz Policji – pan Adam Kopacz rozmawiał z uczniami o odpowiedzialności za popełnione czyny karalne, jego wystąpienie i prezentacja miały wskazać uczniom z jak szkodliwymi rzeczami i sytuacjami mogą mieć do czynienia. Zaproszony policjant pokazywał uczniom, co robić, by ich życie było bezpieczne.  Opowiadał o różnych przykładach niewłaściwych postępowań ludzi i poniesionych przez nich karach, by przestrzec młodzież przed łamaniem prawa.

Dobrze, byśmy nauczyli się dbać o siebie, o to, co każdy ma najcenniejsze - swoje zdrowie i życie.

 

Psycholog
Agnieszka Bańka

tydzien_profilaktyki_01

tydzien_profilaktyki_02

tydzien_profilaktyki_03


Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów