SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

"Bezpieczna szkoła"

szkola_bez_przemocym5 października br. wszyscy nasi uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i wychowawcy brali udział w apelu dotyczącym zasad bezpieczeństwa w ośrodku. W trakcie apelu wszyscy mogli obejrzeć prezentację multimedialną pt. "Bezpieczna szkoła" przygotowaną przez psychologów z naszej szkoły panie Agnieszkę Bańkę i Dominikę Zych.

Prezentacja w sposób obrazowy pokazywała dzieciom i młodzieży, jakie zasady bezpieczeństwa powinni stosować, rodzaje zagrożeń i niebezpieczeństw, które mogą ich spotkać, gdy nie będą wykazywali się czujnością, ostrożnością i uwagą w trakcie codziennego pobytu w szkole i internacie. Prezentacja i dodane wyjaśnienia słowne stanowiły też źródło informacji jak się zachowywać, jakie postawy każdy powinien u siebie rozwijać, by szkoła stanowiła miejsce bezpieczne dla wszystkich. Uczniowie mogli też poznać działania, jakie podejmują nauczyciele ze szkoły i rodzice uczniów na rzecz bezpieczeństwa w szkole. Apel był też doskonałą okazją do obejrzenia zdjęć, które pokazują, że poprzez wspólne działania szkoła i internat są miejscami bezpiecznymi, gdzie każdy może czuć się dobrze. Uczniowie oglądali fotografie z organizowanych w ośrodku imprez okolicznościowych w ramach Programu Społecznego Szkoła bez Przemocy tj.: Dni Szkoły bez Przemocy, Tygodni Wolontariatu, Konkursu plastycznego "Bezpieczna szkoła". Uczniowie z dużym zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli przygotowaną prezentację.

Każdego dnia trzeba mówić, pokazywać, kierować, motywować, by młodzi ludzie stosowali zasady bezpieczeństwa. Warto w każdej chwili pokazywać młodym ludziom jak żyć bezpiecznie, by poznane zasady i reguły pomogły im w codziennym szkolnym życiu, jaki kiedyś w samodzielnej dorosłości….
Psycholog
Agnieszka Bańka

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów