SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Warto wspomnieć…Dzień Szkoły bez Przemocy czerwiec 2011

szkola_bez_przemocyZaczął się nowy rok szkolny 2011/2012 r. ważne, by każdy z uczniów, nauczycieli i wychowawców zadbał o to, by był to czas bezpieczny. Trzeba dołożyć wszelkich starań,  by w tym roku szkolnym jak w poprzednich latach wszyscy w naszych szkołach czuli się zadowoleni i radośni. Ważnym jest, by współpracując i biorąc aktywny udział w życiu ośrodka realizować wspólne cele i zadania. Jednym z takich wydarzeń, do których warto wrócić myślami jest Dzień Szkoły bez Przemocy, który zorganizowano 06.06.2011r. w naszym Ośrodku. Pani pedagog wraz z psychologami zatrudnionymi w placówce przygotowały w tym dniu wiele atrakcji i niespodzianek dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

 

Szkoła to uczniowie, ale i ich rodzice, stąd tez każdy z rodziców otrzymał zaproszenia imienne na ten wyjątkowy w naszej szkole dzień. W poniedziałkowy poranek wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, by móc obejrzeć przygotowaną przez psychologów i pedagoga multimedialną prezentację pt. ,,Osiągnięcia uczniów w II półroczu roku szkolnego 2010/2011”. Prezentacja poprzez zdjęcia i opisy pokazywała aktywność uczniów w szkole i poza nią, zaproszeni rodzice mogli zobaczyć, w jakich uroczystościach, konkursach i wycieczkach brały udział ich dzieci. Wspólne oglądanie prezentacji było dla wielu powodem do dumy, że ich nazwisko jest odczytywane, dla innych powodem do radości, gdy widzieli ciekawe fotografie ze swoim udziałem. Po prezentacji rodzice uczniów pozostali na sali gimnastycznej, by móc wysłuchać referatu pedagoga szkolnego oraz wystąpienia funkcjonariusza policji – pana. Adama Kopacza.

Ponieważ pogoda w tym dniu dopisała uczniowie pod opieką nauczycieli udali się na boisko szkolne, gdzie mogli bawić się w zabawy ruchowe i pośpiewać przy dźwięku gitar zaproszonych specjalnie na tą okazję harcerzy z ZHP Hufiec Leżajsk. W przerwie zabaw z harcerzami uczniowie obejrzeli występ wolontariuszy z Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku.

W altance szkolnej dla uczniów przygotowano również quiz o tematyce przeciwdziałania przemocy i agresji. Wychowankowie chętnie uczestniczyli w quizie, często w bardzo zaskakujący dla innych sposób odpowiadali na zadawane pytania, pokazując, że rozumieją jak ważnym jest, by nasza placówka i ich życie były wolne od przemocy.

Dzień Szkoły bez Przemocy był czasem radości, zabawy i miał pokazać rodzicom i uczniom, że człowiek, który żyje zgodnie z zasadami przytaczanymi w Kodeksie Szkoły bez Przemocy żyje łatwiej i jest szczęśliwszy.

W uroczystościach i zabawach na boisku szkolnym uczestniczyli również rodzice. Wszyscy wspólnie mogli brać udział w konkurencjach sportowych na boisku szkolnym, rozmawiać, konsumować kiełbaskę z grilla, spożywać poczęstunek przygotowany specjalnej na ten dzień przez uczniów naszej szkoły zawodowej. Ten czerwcowy dzień był wyjątkowy jeszcze pod jednym względem. Każdy z uczniów i dorosłych jeśli chciał mógł przenieść się w zaczarowany i magiczny świat sztuki poprzez malunki wykonywane na ciele przez panią Dorotę Golińską - plastyka, wizażystkę i charakteryzatorkę oraz pracowników Salonu Kosmetycznego ,,Venus” Pani Marii Nicpoń.

Cała impreza nie mogłaby się odbyć w tak uroczystej oprawie, gdyby nie pomoc finansowa Stowarzyszenia Nie Dzieli Nas Nic, osób prywatnych, Rady Rodziców działającej w naszym ośrodku oraz pracy tych, którzy pomogli w zorganizowaniu tego dnia.

Tamten czas już minął, ale wspólnie spędzone chwile na długo zostały w pamięci dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Jak śpiewał jeden polski artysta ,,wspomnienie tamtych chwil dodaje mi sił…” niech każdy w swej myśli wróci do tego czerwcowego dnia i pomyśli co zrobić i jak, by w naszym ośrodku dla uczniów, rodziców i nauczycieli wszystkie dni były czasem spędzonym bezpiecznie i efektywnie, bo szkoła to nie tylko miejsce nauki czytania i pisania, ale miejsce nauki codziennego życia.

 

psycholog

Agnieszka. Bańka

 

szkola_bez_przemocy_15

Kliknij na zdjęcie by przejść do galerii zdjęć "Szkoła bez przemocy"

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów