SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Wojewódzka Konferencja Samokształceniowa pt. „Vademecum drużynowego”.

P1150241
28.03.2012r. odbyła się w naszym Ośrodku Wojewódzka Konferencja Samokształceniowa pt. „Vademecum drużynowego”. Uczestnikami spotkania byli instruktorzy ZHP DH „Nieprzetartego Szlaku” z terenu województwa podkarpackiego, którzy na co dzień pracują w placówkach kształcenia specjalnego. Organizatorami spotkania byli Edyta Dolecka i Radosław Bieńkowski wychowawcy internatu i jednocześnie instruktorzy prowadzący drużynę NS w naszej placówce. Było to już trzecie spotkanie na przestrzeni ostatnich lat poświęcone zagadnieniom związanym z metodyką pracy w drużynach, a także wykorzystania praktycznej wiedzy z zakresu „co każdy drużynowy wiedzieć powinien”. Tegoroczna konferencja poświęcona była w szczególności przedstawieniu i omówieniu zasad dobrej zbiórki, a także przypomnieniu regulaminu musztry i ceremoniału. Spotkanie rozpoczęto uroczystym apelem, na którym Dyrektor Ośrodka Pani Bożena Garbacka powitała wszystkich uczestników konferencji. Następnie rozpoczęły się zajęcia warsztatowe prowadzone w konwencji zbiórki harcerskiej. Wszyscy uczestnicy konferencji zostali zaopatrzeni na koniec w przygotowane przez organizatorów materiały metodyczne.

Jak co roku nie zapomniano również przy okazji spotkania zaprezentować uczestnikom spotkania ciekawych metod aktywizujących w pracy rewalidacyjnej z dziećmi niepełnosprawnymi umysłowo. Tym razem było to przedstawienie sposobu wykonywania prac techniką decoupage. Zajęcia prowadziły panie pracujące w internacie Ośrodka: Agnieszka Krudysz i Katarzyna Sobuś.

Na koniec chcemy skierować gorące słowa podziękowania za pomoc w organizacji i prowadzeniu konferencji instruktorom ZHP z Hufca Leżajsk Grzegorzowi Studentowi i Damianowi Decowi.

 

Radosław Bieńkowski

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów