SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
15

ZHP Nieprzetarty Szlak

1 DHNS na Biegu Lamparta

BiegLamparta224 maja nasi harcerze wzięli udział w Wirtualnym Biegu Rudolfa Jaszowskiego „Lamparta". Bieg Lamparta organizowany jest przez Komendę Hufca ZHP Leżajsk. My połączyliśmy go z wizytą w miejscach związanych z Pacyfikacją Miasta Leżajska, gdzie zapoznaliśmy się z wydarzeniami związanymi z dniem 28 maja 1943r. Zgodnie z planem pokonaliśmy dystans dla spacerowiczów - 2805 m. (a nawet więcej) #bieglamparta

Czytaj więcej...

"Tak. Pomagam!"

tak pomagam 1Okres przedświąteczny jest szczególnym czasem, w którym możemy pomóc tym najbiedniejszym i najbardziej potrzebującym. Pomóc postanowili też nasi harcerze, którzy włączyli się do akcji „Tak. Pomagam!" organizowanej przez Caritas. W dniu 6 grudnia w jednym z leżajskich sklepów udało im się zebrać sześć kartonów żywności, która trafi do biednych, wielodzietnych rodzin już na wigilię.

Czytaj więcej...

Mamy III miejsce!!!

1DHNS 2W dniu 7.11.2019r. nasi harcerze z 1 DH „Nieprzetartego Szlaku" działającej w Ośrodku wzięli udział w IX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej w Rudniku nad Sanem. W Festiwalu brało udział 23 drużyny z naszego województwa, a także z województw ościennych: lubelskiego i świętokrzyskiego. Nasza drużyna wyśpiewała III MIEJSCE!!! Harcerze zaprezentowali na scenie dwie piosenki: „Powrócisz znów" i „Zakochaj się w harcerstwie". Aranżacja utworów odbyła się już tradycyjnie z akompaniamentem gitary, na której grał dh Radosław Bieńkowski. Jury festiwalu oprócz samego śpiewu wzięło też pod uwagę akompaniament instrumentów perkusyjnych, na których grali harcerze.

Czytaj więcej...

„Przedświąteczna służba”

zbiórka żywności 3

W dniu 29 marca 2019r. w sklepach na terenie całego kraju miała miejsce kolejna charytatywna zbiórka żywności organizowana przez Caritas pt. Tak! Pomagam. Zebrana podczas zbiórki żywność trafi do potrzebujących rodzin na święta. W tym roku do akcji przyłączyli się harcerze z 1 DHNS, działającej w naszym ośrodku. Udało im się zebrać pełne kosze żywności.

 

Czytaj więcej...

Festiwalowe zmagania

HiT 1W dniach 15.11.2018r. i 1.12.2018r. nasi harcerze z 1 DH „Nieprzetartego Szlaku" działającej w Ośrodku wzięli udział w dwóch festiwalach: VIII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej w Rudniku nad Sanem oraz XV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej HiT 2018 w Nowej Sarzynie. Z racji obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości obydwie imprezy miały w tym roku szczególny charakter, na których dominował przede wszystkim repertuar patriotyczny.

W każdym z festiwali brało udział ponad 25 drużyn z naszego województwa i nie tylko. Naszą placówkę reprezentował Maks Sinkowski, który zaśpiewał dwie piosenki: „O mój rozmarynie" i „Wiklina".

 

Czytaj więcej...

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów