SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

ZHP Nieprzetarty Szlak

"Pracowity jak pszczoła"

biwak w mielcu 30"Pracowity jak pszczoła" to hasło XIV Ogólnopolskiego Biwaku Drużyn Harcerskich "Nieprzetartego Szlaku" w Mielcu, w którym uczestniczyli harcerze z naszego ośrodka.
Podczas tych trzech weekendowych dni harcerze zapoznali się z życiem i ważną w ekosystemie rolą pszczół. Posmakowali różnych gatunków miodu, pierzgę oraz propolis.
Z wosku pszczelego wykonali święcę, a podczas majsterki "domek dla pszczół", który niebawem zagości na naszym boisku.
Nie zabrakło harcerskich obrzędów - ogniska, apeli oraz wielu, wielu innych atrakcji.
A niewątpliwie niespodzianką było spotkanie z konikiem polskim.

Do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej...

Harcerski wolontariat

zbiórka żywności 1W miniony weekend harcerze z drużyny działającej w naszym ośrodku wzięli udział w zbiórce żywności organizowanej przez Caritas oraz WTZ Leżajsk.

Nasi wolontariusze pełnili służbę w jednym ze sklepów w mieście. Udało im się zebrać dużo żywności dla biednych i chorych.

 

 

Czytaj więcej...

1 DHNS na Biegu Lamparta

BiegLamparta224 maja nasi harcerze wzięli udział w Wirtualnym Biegu Rudolfa Jaszowskiego „Lamparta". Bieg Lamparta organizowany jest przez Komendę Hufca ZHP Leżajsk. My połączyliśmy go z wizytą w miejscach związanych z Pacyfikacją Miasta Leżajska, gdzie zapoznaliśmy się z wydarzeniami związanymi z dniem 28 maja 1943r. Zgodnie z planem pokonaliśmy dystans dla spacerowiczów - 2805 m. (a nawet więcej) #bieglamparta

Czytaj więcej...

"Tak. Pomagam!"

tak pomagam 1Okres przedświąteczny jest szczególnym czasem, w którym możemy pomóc tym najbiedniejszym i najbardziej potrzebującym. Pomóc postanowili też nasi harcerze, którzy włączyli się do akcji „Tak. Pomagam!" organizowanej przez Caritas. W dniu 6 grudnia w jednym z leżajskich sklepów udało im się zebrać sześć kartonów żywności, która trafi do biednych, wielodzietnych rodzin już na wigilię.

Czytaj więcej...

Mamy III miejsce!!!

1DHNS 2W dniu 7.11.2019r. nasi harcerze z 1 DH „Nieprzetartego Szlaku" działającej w Ośrodku wzięli udział w IX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej w Rudniku nad Sanem. W Festiwalu brało udział 23 drużyny z naszego województwa, a także z województw ościennych: lubelskiego i świętokrzyskiego. Nasza drużyna wyśpiewała III MIEJSCE!!! Harcerze zaprezentowali na scenie dwie piosenki: „Powrócisz znów" i „Zakochaj się w harcerstwie". Aranżacja utworów odbyła się już tradycyjnie z akompaniamentem gitary, na której grał dh Radosław Bieńkowski. Jury festiwalu oprócz samego śpiewu wzięło też pod uwagę akompaniament instrumentów perkusyjnych, na których grali harcerze.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów