SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

ZHP Nieprzetarty Szlak

Zbiórka Żywności

zbiórka żywności 1W tym roku również przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności "Tak. Pomagam!" organizowanej przez Caritas oraz WTZ Leżajsk.
Dzisiaj Druhenki z drużyny harcerskiej działającej przy na naszym ośrodku zbierały żywność w jednym z leżajskim sklepów. Zebrane produkty przekazane zostaną najbardziej potrzebującym!!

Czytaj więcej...

Przedświąteczna zbiórka żywności w sklepach.

zbiórka żywności 1

Tradycyjnie, tuż przed świętami nasi harcerze wzięli udział w przedświątecznej zbiórce żywności w leżajskich sklepach.  Akcja prowadzona jest przez Caritas oraz WTZ Leżajsk. Zebrane produkty przekazywane są osobom chorym, niepełnosprawnym, samotnym oraz potrzebującym pomocy.

Drodzy Harcerze dziękujemy Wam za piękną postawę i zaangażowanie!!!

 

Czytaj więcej...

"Harcerz miłuje przyrodę"

zlot DH NS 39W dniach 18-20 listopada patrol z naszej drużyny uczestniczył w XLV Chorągwianym Zlocie Drużyn Harcerskich "Nieprzetartego Szlaku". Tym razem harcerzy przyjął Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Grębowie, który znajduje się w dawnym pałacu Dolańskich.
Mottem zlotu był VI punkt Prawa Harcerskiego - "HARCERZ MIŁUJE PRZYRODĘ I STARA SIĘ JĄ POZNAĆ".
➡ Już pierwszego dnia podczas świeczkowiska harcerze wysłuchali pięknej gawędy o szanowaniu przyrody, której podsumowaniem były słowa: "GDY ZGINIE LAS, NIE BĘDZIE TEŻ NAS".
➡ W sobotę uczestnicy zlotu udali się do Tarnobrzega do Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły, gdzie opowiadano o rzece Wiśle, jej środowisku, siedliskach oraz gatunkach zwierząt i roślin występujących w jej dolinie, a także zasadach ochrony środowiska.
➡ Następnie odbyła się tematyczna gra terenowa w parku otaczającym pałac.

 

Czytaj więcej...

"Pracowity jak pszczoła"

biwak w mielcu 30"Pracowity jak pszczoła" to hasło XIV Ogólnopolskiego Biwaku Drużyn Harcerskich "Nieprzetartego Szlaku" w Mielcu, w którym uczestniczyli harcerze z naszego ośrodka.
Podczas tych trzech weekendowych dni harcerze zapoznali się z życiem i ważną w ekosystemie rolą pszczół. Posmakowali różnych gatunków miodu, pierzgę oraz propolis.
Z wosku pszczelego wykonali święcę, a podczas majsterki "domek dla pszczół", który niebawem zagości na naszym boisku.
Nie zabrakło harcerskich obrzędów - ogniska, apeli oraz wielu, wielu innych atrakcji.
A niewątpliwie niespodzianką było spotkanie z konikiem polskim.

Do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej...

Harcerski wolontariat

zbiórka żywności 1W miniony weekend harcerze z drużyny działającej w naszym ośrodku wzięli udział w zbiórce żywności organizowanej przez Caritas oraz WTZ Leżajsk.

Nasi wolontariusze pełnili służbę w jednym ze sklepów w mieście. Udało im się zebrać dużo żywności dla biednych i chorych.

 

 

Czytaj więcej...

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów