SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

ZHP Nieprzetarty Szlak

XLIII Chorągwiany Zlot DHNS w Mrowli

zlot 9W dniach 19.10. - 21.10.2018r. grupa harcerzy z 1DH „Nieprzetartego Szlaku" działającej w naszym Ośrodku wraz opiekunami dh. Edytą Dolecką i dh. Radosławem Bieńkowskim uczestniczyła w XLIII Chorągwianym Zlocie Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku", który odbył się w SOSW w Mrowli. Okazja do wspólnego spotkania młodzieży i instruktorów była podwójna i tym razem bardzo szczególna, bowiem w tym roku nasz ruch „Nieprzetartego Szlaki" obchodzi swoje 60-cio lecie istnienia. Drugim ważnym powodem było wspólne świętowanie okrągłej rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zbieg dwóch tak wyjątkowych wydarzeń dla harcerzy nie mógł, więc przejść niezauważony przez środowisko naszych skautów. Program całego Zlotu jak się łatwo domyśleć był, więc podporządkowany tym dwóm rocznicowym wydarzeniom.

Czytaj więcej...

Sukcesy harcerzy

HiT2016 2W dniach 17.11.2016r. i 26.11.2016r. nasi harcerze z 1 DH „Nieprzetartego Szlaku" działającej w Ośrodku wzięli udział w dwóch festiwalach: VI Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej w Rudniku nad Sanem oraz XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej HiT 2016 w Nowej Sarzynie. W każdym z festiwali brało udział ponad 25 drużyn z naszego województwa i nie tylko. Drużyna przygotowała dwie piosenki: „Bieszczadzkie wspomnienia" i „Załęczańska ballada". Aranżacja utworów odbyła się tradycyjnie już z akompaniamentem gitary, a także instrumentów perkusyjnych, na których grali nasi harcerze. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nasi młodzi wykonawcy szczególnie podczas Festiwalu HiT 2016 rywalizowali ramię w ramię z młodzieżą ze szkół ogólnodostępnych i spośród 26 występujących drużyn zostali zauważeni przez jury konkursu zdobywając wyróżnienie. Młodych artystów do występu przygotowali opiekunowie dh Radosław Bieńkowski i dh Edyta Dolecka.

Czytaj więcej...

Mamy I miejsce!!!

festiwal 5W dniu 5.11.2015r. nasi harcerze z 1 DH „Nieprzetartego Szlaku" działającej w Ośrodku wzięli udział w V Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej w Rudniku nad Sanem. W Festiwalu brało udział 24 drużyny z naszego województwa, a także z województw ościennych: lubelskiego i świętokrzyskiego. NASZA DRUŻYNA WYŚPIEWAŁA I MIEJSCE!!! Okazało się, że praca nad repertuarem oraz długie próby śpiewu przed występem nie poszły na marne. Harcerze zaprezentowali na scenie dwie piosenki: „Dym z jałowca" i „Drogi lesie". Jury festiwalu oprócz samego śpiewu wzięło też pod uwagę ciekawą aranżację utworów z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych, na których grali harcerze. Ponadto już kolejny raz drużyna została pochwalona przez wszystkich uczestników festiwalu za nienaganne umundurowanie harcerskie!

Czytaj więcej...

Konferencja dla instruktorów "Nieprzetartego Szlaku"

konferencja ns122 października 2015r. w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się V Wojewódzka Konferencja dla instruktorów oraz drużynowych Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku". Jak co roku gospodarzem spotkania był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku we współpracy z Komendą Hufca ZHP Leżajsk. W spotkaniu uczestniczyło 20 instruktorów z Mielca, Tarnobrzega, Grębowa, Jarosławia, Ropczyc, Kolbuszowej, Mrowli, Laszczyn, Rudnika nad Sanem oraz Sandomierza. Konferencja tym razem poświęcona była w całości szyfrom oraz grom terenowym jako jednej z form pracy harcerskiej.

Czytaj więcej...

II miejsce dla 1 DH NS

festiwal 4W dniu 6.11.2014r. harcerze z 1 DH „Nieprzetartego Szlaku" działającej w naszym Ośrodku wzięli udział w IV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej w Rudniku nad Sanem. Drużynę przygotowali i jej przewodniczyli opiekunowie dh Radosław Bieńkowski i dh Edyta Dolecka. Okazało się, że praca nad repertuarem i długie godziny spędzone podczas prób śpiewu przed występem nie poszły na marne - NASZA DRUŻYNA WYŚPIEWAŁA II MIEJSCE!!! Harcerze zaprezentowali na scenie dwie piosenki: „Maszerował drogą zastęp" i „Lato z ptakami odchodzi". Jury festiwalu oprócz samego śpiewu wzięło też pod uwagę ciekawą aranżację utworów z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych, na których grali nasi harcerze. Ponadto drużyna została pochwalona przez wszystkich uczestników festiwalu za nienaganne umundurowanie harcerskie!

Czytaj więcej...

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów