SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Konkurs 2010

"Morza szum, ptaków śpiew ..."

,,Odpływają łodzie z bananami w świetle gwiazd…”

 

W dniu 9 listopada 2010r. nasz Ośrodek był organizatorem XXVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Placówek Kształcenia Specjalnego pt. ,, Morza szum, ptaków śpiew…”. Z 13 szkół województwa podkarpackiego przyjechało do nas 82 uczniów wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście m.in. pan Robert Żołynia – Starosta Powiatu Leżajskiego, pani Maria Rusin – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, pani Krystyna Czubara – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, dyrektorzy i nauczyciele z 13 placówek kształcenia specjalnego. Po marynarskim śniadaniu w szkole wszyscy wspólnie przeszli do Miejskiego Centrum Kultury, które to wyjątkowo w tym dniu stało się przystanią morską, portem dla strudzonych marynarzy. Każdy detal przywoływał na myśl morze, kojarzył się z morskimi klimatami. Wiersze recytowane były w pięknej oprawie scenicznej. Uczniowie stali pośród fal, przy rybackim kutrze, w świetle latarni mogli przybliżać innym morski świat. Swoimi wierszami skłaniali do przemyśleń, a czasem bawili aż do łez. W tym roku występy młodych artystów oceniało jury w składzie: przewodnicząca – pani Krystyna Czubara – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, pani Iwona Wiącek – nauczyciel języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku, pani Bożena Zygmunt – nauczyciel języka polskiego Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku.

Tak jak w życiu statek jak płynie w rejs musi mieć przerwy, by marynarze mogli nabrać sił, tak i w trakcie konkursu wszyscy uczestnicy mogli naładować akumulatory, rozładować stres przed mówieniem wierszy: posilając się przygotowanymi słodkościami, tańcząc w rytmie rock and rolla, jak i biorąc udział w zabawach ruchowych prowadzonych przez harcerzy zespołu muzycznego,, Zamszowa Pufa” działającego przy Hufcu ZHP Leżajsk. Dzieci śpiewały i brały udział w zabawach ruchowych m.in. ,,Odpływają łodzie z bananami w świetle gwiazd” aż strach pomyśleć ile tych łodzi odpłynęło, gdyż zabawa ta bardzo żywa i dynamiczna cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczestników konkursu.

Każdemu, kto przyczynił się do zorganizowania tego dnia, do zaczarowania na chwilę świata dzieci niepełnosprawnych składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy w imieniu dzieci za wszelką okazaną nam pomoc przez różne instytucje i osoby prywatne, a w szczególności Starostwu Powiatowemu w Leżajsku, Dyrekcji i pracownikom Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku oraz Stowarzyszeniu ,,Nie dzieli nas nic”.

Dzień dobiegł końca, wszyscy rozjechali się w swoje strony, zabrali w swych sercach i pamięci to, co wydarzyło się w Leżajsku 9 listopada 2010. Dekoracja została zdjęta, uczestnicy i zaproszeni goście wrócili do swoich miast. Na koniec warto dodać niech każdy zastanowi się, co dla niego jest portem, gdzie chce podążać, dokąd zmierza w swoim życiu i o co poprosiłby złotą rybkę, gdyby kiedyś spotkał ją w trakcie wsłuchiwania się w morza szum i ptaków śpiew…

Agnieszka Bańka

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów