SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Kółko taneczne

Tylko w tańcu możesz stać się kimś -o kim marzysz"


taniec 3W dniach 05.11.-10.11.2017 r. dziewięcioosobowa grupa uczniów Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Leżajsku wraz z dwójką opiekunów panią Agnieszką Bańka oraz panią Urszulą Leniart uczestniczyła w warsztatach tanecznych „...W kręgu tańca..." zorganizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki ARTBALE. Projekt dofinansowany był przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Stowarzyszenie ARTBALE.

Czytaj więcej...

VIII Podkarpacki Przegląd Zespołów Tanecznych "Zatańcz z nami" w Ustrzykach Dolnych

zatancz z nami 5

26 listopada już po raz kolejny zespół ,,Caro" zaprezentował się przed Ustrzycką publicznością w Miejskim Centrum Kultury podczas VIII Podkarpackiego Przeglądu Zespołów Tanecznych Szkolnictwa Specjalnego ,,Zatańcz z nami".
Uczestnicy Przeglądu popisali się niepowtarzalnymi występami , za co nagrodzeni zostali gromkimi brawami, otrzymali upominki, pamiątkowe dyplomy oraz statuetki.
Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i do zobaczenia za rok.

Czytaj więcej...

V Podkarpacki Przegląd Zespołów Tanecznych Szkolnictwa Specjalnego "Zatańcz z nami"

v_podk_przeglad_zespolow_tanecz_0223 listopada2011 roku  w Ustrzyckim  Domu Kultury odbył się V Podkarpacki Przegląd Zespołów Tanecznych Szkolnictwa Specjalnego „Zatańcz z nami”. Pomysł tanecznego święta, zrodził się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ustrzykach Dolnych a jego inicjatorem był dyrektor tej placówki pan Jan Fedczak.
Od początku przyjęto dla imprezy formułę przeglądu, bez dzielenia występujących zespołów i małych artystów na lepszych i gorszych. Jury konkursowe, stara się w każdej prezentacji dostrzec coś szczególnego, specyficznego dla danej grupy tanecznej. Fantastyczna oprawa imprezy, duża scena z dekoracjami, światłami i nagłośnieniem, sala widowiskowa wypełniona po brzegi żywiołowo reagującą publicznością, to dla młodych tancerzy niezapomniane chwile. Dopełnieniem wszystkiego był uroczysty ceremoniał otwarcia i profesjonalna konferansjerka, sympatycznie poprowadzona przez pana Krzysztofa Stachowicza.
Zainteresowanie imprezą było ogromne.  W tegorocznym V Podkarpackim Przeglądzie Zespołów Tanecznych Szkolnictwa Specjalnego „Zatańcz z nami”, udział wzięło jedenaście grup tanecznych z całego Podkarpacia.
Zespół ,,Caro „ tworzą uczniowie naszej szkoły , dla których taniec jest prawdziwą pasją. Zaprezentowali się oni w klasycznym walcu angielskim oraz rozgrzali publiczność gorącą składanką w rytmie przebojów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych .
Członkowie zespołu ,,Caro” :Magdalena Rozenbangier, Agnieszka Morawska, Justyna Łyko , Karolina Mucha, Marcin Barcikowski, Paweł Supel.

Opracowała: Urszula Leniart

,,Tańczyć każdy może….” 2009

taniec01  

  Zespół taneczny ,,CARO”  został założony w 2008 roku . Początkowo tworzyły go cztery fantastyczne dziewczyny Magdalena Rozenbangier, Renata Rejman, Justyna Babka i Agnieszka Lis oraz przystojny rodzynek Łukasz Bytnar. Zaprezentowali oni swój dorobek na Przeglądzie Zespołów Tanecznych Szkolnictwa Specjalnego w Ustrzykach Dolnych i zachwycili jurorów znakomitą ,,cza-czą” oraz tańcem cheerleaderek .

Z  roku na rok rzesze zespołu zasilali nowi tancerze .

W 2009 roku do na imprezie w Ustrzykach Dolnych tancerze prezentowali się w rock and rollu i tańcu aerobikowym. Wspaniale zaprezentowało się rodzeństwo Agnieszka i Medard Morawscy oraz Magdalena Rozenbangier i Łukasz Bytnar.

W 2010 roku na cyklicznym festiwalu tancerze ujęli publiczność w mixie tańców standardowych quiqstepie i foxtrocie oraz tańcach latynoamerykańskich .

W występach uczestniczyli (Magdalena Rozenbangier, Agnieszka Lis, Agnieszka Morawska , Martyna Mach , Mariola Rejman Medard Morawski, Marcin Dołęga, Paweł Supel i Marcin Barcikowski)

Obecnie zespół tworzy kilkanaścioro uczniów dla których taniec stał się prawdziwą pasją.Zajęcia z tańca odbywają się w ramach wyznaczonych godzin wychowania fizycznego oraz dodatkowej godziny z karty nauczyciela. Uczniowie poznaja kroki podstawowe i figury tańców standardowych, latynoamerykańskich oraz narodowych . Występy tancerzy umilają akademie i imprezy szkolne.

 

Opiekunką zespołu jest pani Urszula Leniart

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów