SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

„Poznajemy Stolicę!”

warszawa 12W dniach 28 i 29.09.2016r. grupa 17-stu wychowanków naszego Ośrodka uczestniczyła w wycieczce autokarowej do Warszawy. Organizatorem wyjazdu był Pan Radosław Bieńkowski wraz z Paniami: Agnieszką Krudysz i Edytą Dolecką.
Wycieczka odbyła się w ramach projektu pt. „Poznajemy Stolicę!", którego realizacja była możliwa w związku ze zgłoszeniem przez Pana Radosława Bieńkowskiego naszej placówki do programu „Wolontariat jest super", realizowanego przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie. Złożony wniosek został pomyślnie rozpatrzony i tym samym mogliśmy ruszyć na podbój Warszawy.
Nasz pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Pałacu Kultury i Nauki, w którym zwiedzaliśmy Muzeum Techniki i Przemysłu. Następnym punktem programu był Zamek Królewski, gdzie nasi wychowankowie uczestniczyli w lekcji muzealnej. To była wspaniała lekcja historii połączona ze zwiedzaniem okazałych i nieco tajemniczych apartamentów królewskich. Jednak największą atrakcją tego dnia szczególnie dla męskiej części naszej grupy okazało się zwiedzanie Stadionu Narodowego, do którego dotarliśmy warszawskim metrem. Możliwość zobaczenia szatni zawodników naszej narodowej reprezentacji, a także znalezienia się na płycie boiska było nie lada przeżyciem. Nasi chłopcy ubolewali tylko, że nie wzięli ze sobą piłki. Dopełnieniem tego pracowitego, ale ciekawego dnia było wieczorne zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Spacer Traktem Królewskim, oglądanie Pałacu Namiestnikowskiego – siedziby urzędującej Głowy Państwa Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Od samego początku całej grupie wycieczkowej towarzyszyli wolontariusze z Fundacji z którymi razem odwiedzaliśmy te wszystkie ciekawe miejsca.


Drugi dzień pobytu w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania Centrum Nauki Kopernik, gdzie nasi podopieczni mogli obserwować różne ciekawe zjawiska z dziedziny fizyki zachodzące w świecie przyrody i codziennym życiu. Możliwość samodzielnego wykonywania różnych eksperymentów była niesamowitym doświadczeniem. Jeszcze przed obiadem udaliśmy się na Plac Piłsudskiego. gdzie oglądaliśmy uroczystą zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Spacer po warszawskim ZOO zakończył nasz dwudniowy pobyt w Warszawie.
Na koniec czekała nas miła niespodzianka! Nasi przyjaciele wolontariusze wręczyli każdemu uczestnikowi wycieczki drobne upominki i prezenty związane ze Stolicą.
Za te mile i ciekawie spędzone chwile jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom w imieniu wszystkich wychowanków naszego Ośrodka.


Radosław Bieńkowski

warszawa 1 warszawa 1
warszawa 2 warszawa 2
warszawa 3 warszawa 3
warszawa 4 warszawa 4
warszawa 5 warszawa 5
warszawa 6 warszawa 6
warszawa 7 warszawa 7
warszawa 8 warszawa 8
warszawa 9 warszawa 9
warszawa 10 warszawa 10
warszawa 11 warszawa 11
warszawa 12 warszawa 12
warszawa 13 warszawa 13
warszawa 14 warszawa 14
warszawa 15 warszawa 15
warszawa 16 warszawa 16
warszawa 17 warszawa 17
warszawa 18 warszawa 18
warszawa 20 warszawa 20
warszawa 21 warszawa 21
warszawa 22 warszawa 22
warszawa 23 warszawa 23
warszawa 25 warszawa 25
warszwa 19 warszwa 19
warszwa 24 warszwa 24
warszwa 27 warszwa 27
warszwa 26 warszwa 26

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów