SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Opieka całodobowa

„Śladami Jana Pawła II – Wielkiego Polaka!”

beskid sadecki 21To hasło, które przyświecało dwudniowej wycieczce w Beskid Sądecki w dniach 19 i 20.09.2017r. zorganizowanej dla grupy wychowanków naszego Ośrodka. Organizatorem wyjazdu był Pan Radosław Bieńkowski wraz z Paniami: Katarzyną Suszyło i Edytą Dolecką.
Wycieczka odbyła się w ramach projektu, którego realizacja była możliwa w związku ze zgłoszeniem naszej placówki do programu „Wolontariat jest super", realizowanego przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie. Złożony wniosek został pomyślnie rozpatrzony i tym samym mogliśmy ruszyć w poszukiwaniu śladów obecności Św. Jana Pawła II naszego patrona na Ziemi Sądeckiej.

Czytaj więcej...

„Poznajemy Stolicę!”

warszawa 12W dniach 28 i 29.09.2016r. grupa 17-stu wychowanków naszego Ośrodka uczestniczyła w wycieczce autokarowej do Warszawy. Organizatorem wyjazdu był Pan Radosław Bieńkowski wraz z Paniami: Agnieszką Krudysz i Edytą Dolecką.
Wycieczka odbyła się w ramach projektu pt. „Poznajemy Stolicę!", którego realizacja była możliwa w związku ze zgłoszeniem przez Pana Radosława Bieńkowskiego naszej placówki do programu „Wolontariat jest super", realizowanego przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie. Złożony wniosek został pomyślnie rozpatrzony i tym samym mogliśmy ruszyć na podbój Warszawy.
Nasz pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Pałacu Kultury i Nauki, w którym zwiedzaliśmy Muzeum Techniki i Przemysłu. Następnym punktem programu był Zamek Królewski, gdzie nasi wychowankowie uczestniczyli w lekcji muzealnej. To była wspaniała lekcja historii połączona ze zwiedzaniem okazałych i nieco tajemniczych apartamentów królewskich. Jednak największą atrakcją tego dnia szczególnie dla męskiej części naszej grupy okazało się zwiedzanie Stadionu Narodowego, do którego dotarliśmy warszawskim metrem. Możliwość zobaczenia szatni zawodników naszej narodowej reprezentacji, a także znalezienia się na płycie boiska było nie lada przeżyciem. Nasi chłopcy ubolewali tylko, że nie wzięli ze sobą piłki. Dopełnieniem tego pracowitego, ale ciekawego dnia było wieczorne zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Spacer Traktem Królewskim, oglądanie Pałacu Namiestnikowskiego – siedziby urzędującej Głowy Państwa Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Od samego początku całej grupie wycieczkowej towarzyszyli wolontariusze z Fundacji z którymi razem odwiedzaliśmy te wszystkie ciekawe miejsca.

Czytaj więcej...

Opieka całodobowa ośrodka

tak odpoczywamy05Opieka całodobowa czyli grupy wychowawcze spełniają funkcję opiekuńczo – wychowawczą, które w okresie nauki szkolnej dla wielu uczniów są drugim domem i zapewniają prawidłowe warunki do rozwoju psychofizycznego. Kadrę wychowawczą stanowią:
Grupa I: Pani Irena Urbańska, Pani Sylwia Zych, Pani Katarzyna Suszyło
Grupa II: Pani Agnieszka Krudysz, Pan Witold Garbacki
Grupa III: Pani Aleksandra Juśko, Pani Joanna Adamska, Pani Joanna Burek
Grupa IV: Pani Anna Pacyniak, Pan Robert Adamski
Grupa V: Pani Edyta Dolecka, Pan Radosław Bieńkowski

Czytaj więcej...

Wycieczka do Sandomierza

sandomierz 5W dniu 11.0.2015r. 34 wychowanków naszego Ośrodka uczestniczyło w wycieczce autokarowej do Sandomierza. Organizatorem wyjazdu był Pan Radosław Bieńkowski wraz z innymi wychowawcami grup wychowawczych:  Panem Robertem Adamskim, Paniami: Agnieszką Krudysz, Katarzyną Suszyło, Anną Pacyniak i Edytą Dolecką.
Od samego początku całej grupie wycieczkowej towarzyszyła pani przewodnik, która pokazała nam najpiękniejsze zakątki i zabytki tego wspaniałego miasta. Uczestnicy wycieczki mogli między innymi podziwiać przepiękny Wąwóz Królowej Jadwigi, najstarszy kościół w mieście pod wezwaniem Św. Jakuba, a także Podziemną Trasę Turystyczną. Podczas wejścia na Bramę Opatowska wszyscy mogli podziwiać wspaniałą panoramę Sandomierza wraz z unikatowymi na skalę światową Górami Pieprzowymi znajdującymi się w pobliżu miasta.

Czytaj więcej...

Andrzejki dla grup wychowawczych

wiedzmaAndrzejki, czyli Dzień Świętego Andrzeja Apostoła, najhuczniej świętowane są w Szkocji, w kraju, którego Św. Andrzej jest patronem. W Polsce, w wigilię tego dnia lub w tym dniu, w zależności od regionu, wróży się przyszłość.
Aby tradycji stało się zadość, Samorząd Wychowanków opieki całodobowej również zorganizował andrzejkowe „czary – mary”.
Dnia 28 listopada 2013r., przy drobnej pomocy dwóch czarownic, odbyło się wieczorem andrzejkowe wróżenie.Wychowankowie poznawali na przykład imiona swoich przyszłych żon/mężów, przekłuwając papierowe serce z imionami. Z „torby czarownicy” losowali też słodkości z przyczepionymi doń wróżbami na przyszłość.
Zabawy andrzejkowe zakończyły się dyskoteką, a czarownice odleciały na miotłach w zapadającą czerń andrzejkowej nocy…

Joanna Adamska
Agnieszka Krudysz
 

 

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów