SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Opieka całodobowa

Wystawa kartek świątecznych w Bibliotece Pedagogicznej

wystawa kartek 2Czując adwentową atmosferę i zbliżające się Święta Bożego Narodzenia wychowankowie Ośrodka Opieki Całodobowej wraz
z wychowawcami- panią M. Smycz i panią L. Ziembą przygotowali kartki bożonarodzeniowe. Prace zostały wykonane różnymi metodami i technikami plastycznymi.
Piękne, kolorowe i niepowtarzalne kartki zostały zaprezentowane na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej w Leżajsku.
Podziwiać je można było przez okres świąteczny.

 

Czytaj więcej...

Kolacja Wigilijna

wigilia 3Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Wychowankowie, nauczyciele i zaproszeni goście Ośrodka Opieki Całodobowej to też jedna wielka rodzina. Dlatego, aby tradycji stało się zadość spotkaliśmy się wszyscy przy wspólnym stole.
Zaproszeni goście tłumnie wypełnili odświętnie przystrojoną stołówkę szkolną SOSW w Leżajsku. Spotkanie rozpoczęło się pięknymi słowami o nieprzemijających wartościach Świąt Bożego Narodzenia, które wprawiły wszystkich uczestników w podniosły i wzruszający nastrój. Kulminacyjny punkt wieczoru stanowiła wspólna modlitwa oraz łamanie się opłatkiem. Wspólnie złożyliśmy sobie ciepłe, szczere i pełne wzajemnej sympatii życzenia, następnie zasiedliśmy do suto zastawionego stołu. Spotkanie w dużym gronie, a także radosny nastrój sprawiły, że rozmowy przez kilka kolejnych godzin wypełniły mury szkoły.

Czytaj więcej...

„Śladami Jana Pawła II – Wielkiego Polaka!”

beskid sadecki 21To hasło, które przyświecało dwudniowej wycieczce w Beskid Sądecki w dniach 19 i 20.09.2017r. zorganizowanej dla grupy wychowanków naszego Ośrodka. Organizatorem wyjazdu był Pan Radosław Bieńkowski wraz z Paniami: Katarzyną Suszyło i Edytą Dolecką.
Wycieczka odbyła się w ramach projektu, którego realizacja była możliwa w związku ze zgłoszeniem naszej placówki do programu „Wolontariat jest super", realizowanego przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie. Złożony wniosek został pomyślnie rozpatrzony i tym samym mogliśmy ruszyć w poszukiwaniu śladów obecności Św. Jana Pawła II naszego patrona na Ziemi Sądeckiej.

Czytaj więcej...

Andrzejki dla grup wychowawczych 2017

andrzejki 1W czwartek 30 listopada 2017 roku w Ośrodku Opieki Całodobowej odbyła się dyskoteka andrzejkowa.
Wychowankowie przeżyli wspaniały wieczór, pełen magii, konkursów i tańca. Wiele radości dostarczyły przepowiednie w przygotowanej „Sali wróżb". Wszyscy chcieli usłyszeć kim będą w przyszłości, czy spełnią się ich marzenia, poznać imię swojej sympatii. Nie zabrakło więc przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą magicznej kuli, czy kubeczków. Dla kolegi Andrzeja wszyscy zaśpiewali gromkie „Sto lat" oraz złożyli życzenia solenizantowi w dniu jego święta. Po wspólnej zabawie przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez wychowawców.
Z całą pewnością był to jeden z milszych wieczorów w naszym ośrodku, który pozwolił dowiedzieć się trochę o swojej przyszłości, oczywiście z przymrużeniem oka.

Czytaj więcej...

„Poznajemy Stolicę!”

warszawa 12W dniach 28 i 29.09.2016r. grupa 17-stu wychowanków naszego Ośrodka uczestniczyła w wycieczce autokarowej do Warszawy. Organizatorem wyjazdu był Pan Radosław Bieńkowski wraz z Paniami: Agnieszką Krudysz i Edytą Dolecką.
Wycieczka odbyła się w ramach projektu pt. „Poznajemy Stolicę!", którego realizacja była możliwa w związku ze zgłoszeniem przez Pana Radosława Bieńkowskiego naszej placówki do programu „Wolontariat jest super", realizowanego przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie. Złożony wniosek został pomyślnie rozpatrzony i tym samym mogliśmy ruszyć na podbój Warszawy.
Nasz pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Pałacu Kultury i Nauki, w którym zwiedzaliśmy Muzeum Techniki i Przemysłu. Następnym punktem programu był Zamek Królewski, gdzie nasi wychowankowie uczestniczyli w lekcji muzealnej. To była wspaniała lekcja historii połączona ze zwiedzaniem okazałych i nieco tajemniczych apartamentów królewskich. Jednak największą atrakcją tego dnia szczególnie dla męskiej części naszej grupy okazało się zwiedzanie Stadionu Narodowego, do którego dotarliśmy warszawskim metrem. Możliwość zobaczenia szatni zawodników naszej narodowej reprezentacji, a także znalezienia się na płycie boiska było nie lada przeżyciem. Nasi chłopcy ubolewali tylko, że nie wzięli ze sobą piłki. Dopełnieniem tego pracowitego, ale ciekawego dnia było wieczorne zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Spacer Traktem Królewskim, oglądanie Pałacu Namiestnikowskiego – siedziby urzędującej Głowy Państwa Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Od samego początku całej grupie wycieczkowej towarzyszyli wolontariusze z Fundacji z którymi razem odwiedzaliśmy te wszystkie ciekawe miejsca.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów