SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Opieka całodobowa

Wycieczka do Markowej

markowa 5W dniu 12.04.2018r. grupa wychowanków opieki całodobowej naszego Ośrodka wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce autokarowej do Markowej. Organizatorem wyjazdu był Pan Radosław Bieńkowski. Celem głównym wycieczki było zwiedzenie Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów. Będąc w muzeum grupa miała okazję zapoznać się z historią i dziejami regionu przedstawioną przez przewodnika, a także z patriotyczną i bohaterską postawą wielu Polaków, którzy podczas wojny narażając własne życie ukrywali Żydów. Podczas oglądania ekspozycji wychowankowie mieli również okazję zobaczyć osobiste rzeczy należące do zamordowanej rodziny Ulmów.
Drugim punktem naszej wycieczki było odwiedzenie znajdującego się w sąsiedztwie muzeum Skansenu Wsi Markowa. Ten usytuowany na stosunkowo niewielkim terenie obiekt jak się wydaje w pełni oddaje klimat, kulturę i folklor dawnej Wsi Galicyjskiej.

 

Czytaj więcej...

POWITANIE WIOSNY

grill 1„Piękna jest wiosna na całym świecie" i to właśnie na nią czekaliśmy z utęsknieniem. Wiosna to czas, w którym chowamy zimowe ubrania do szuflady i przygotowujemy się na nadejście cieplejszych , przyjemniejszych dni. W tym roku wiosna nie do końca przegoniła upartą zimę i przywitała nas nie najcieplejszą aurą, ale nie daliśmy się jej i stworzyliśmy cudowną, niezwykle miłą atmosferę. W dniu 11 kwietnia Samorząd Ośrodka Opieki Całodobowej zorganizował grilla w altanie szkolnej. Dzieci i młodzież z naszego Ośrodka z wielkim przejęciem piekły pyszne kiełbaski. Kiedy byliśmy nasyceni, czekały nas gry i zabawy rywalizacyjne na świeżym powietrzu. Całość dopełniła dyskoteka. Bardzo fajnie spędziliśmy te kilka godzin na świeżym powietrzu i w miłej atmosferze. Nie możemy doczekać się kolejnego takiego spotkania.

Czytaj więcej...

Wystawa kartek świątecznych w Bibliotece Pedagogicznej

wystawa kartek 2Czując adwentową atmosferę i zbliżające się Święta Bożego Narodzenia wychowankowie Ośrodka Opieki Całodobowej wraz
z wychowawcami- panią M. Smycz i panią L. Ziembą przygotowali kartki bożonarodzeniowe. Prace zostały wykonane różnymi metodami i technikami plastycznymi.
Piękne, kolorowe i niepowtarzalne kartki zostały zaprezentowane na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej w Leżajsku.
Podziwiać je można było przez okres świąteczny.

 

Czytaj więcej...

SPOTKANIE WIELKANOCNE

wielkanocŚwięta Wielkiej Nocy są z jednej strony czasem refleksji o męce Chrystusa, ale również wdzięczności za ogromny dar prawdziwej miłości Boga do człowieka. Rozkwitająca wokół wiosna pozwala Nam odczuć na nowo wiarę i nadzieję w lepsze jutro.
Święta Wielkanocne obchodzi się na całym świecie, w Polsce bardzo mocno kojarzą się ze staropolską tradycją. Podtrzymują ją również wychowankowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Św. Jana Pawła II w Leżajsku. W dniu 27 marca podczas spotkania przy świątecznym stole zasiedli zaproszeni goście Pani dyr B. Garbacka, Pani wice dyr B. Kaszycka, Kustosz Klasztoru o. Bernardynów w Leżajsku, wychowawcy, nauczyciele i młodzież.

Czytaj więcej...

Kolacja Wigilijna

wigilia 3Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Wychowankowie, nauczyciele i zaproszeni goście Ośrodka Opieki Całodobowej to też jedna wielka rodzina. Dlatego, aby tradycji stało się zadość spotkaliśmy się wszyscy przy wspólnym stole.
Zaproszeni goście tłumnie wypełnili odświętnie przystrojoną stołówkę szkolną SOSW w Leżajsku. Spotkanie rozpoczęło się pięknymi słowami o nieprzemijających wartościach Świąt Bożego Narodzenia, które wprawiły wszystkich uczestników w podniosły i wzruszający nastrój. Kulminacyjny punkt wieczoru stanowiła wspólna modlitwa oraz łamanie się opłatkiem. Wspólnie złożyliśmy sobie ciepłe, szczere i pełne wzajemnej sympatii życzenia, następnie zasiedliśmy do suto zastawionego stołu. Spotkanie w dużym gronie, a także radosny nastrój sprawiły, że rozmowy przez kilka kolejnych godzin wypełniły mury szkoły.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów