SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Opieka całodobowa

Dyskoteka walentynkowa

walentynki 5W dniu 13 lutego 2023 r. w internacie odbyła się dyskoteka z okazji Walentynek. O godzinie 19:00 uczestnicy zabawy przybyli do świetlicy. Wszyscy doskonale się bawili tańcząc w rytm ulubionej muzyki. Podczas dyskoteki nie zabrakło atrakcji związanych ze świętem zakochanych, do których należały wcześniej wykonane walentynki. Symboliczne serduszka zostały wręczone adresatom miłosnych wyznań. Na twarzach zainteresowanych wywołały długotrwały uśmiech. Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci wychowanków.

  

 

Czytaj więcej...

Otrzęsiny w internacie

otrzęsiny 7W poniedziałek 21 listopada 2022 r. w naszym internacie, zgodnie z coroczną tradycją, odbyły się otrzęsiny nowych mieszkańców. To szczególne wydarzenie miało na celu w żartobliwy sposób wprowadzić nowych wychowanków w życie internatu oraz zintegrować grupę. Rada Samorządu Wychowanków dostarczyła inspiracji i pomysłów do zabaw i przy wsparciu opiekunów przygotowała scenariusz oraz poprowadziła konkurencje. Nie zabrakło dużej dawki śmiechu i pomysłowych atrakcji. Z pewnością te miłe chwile i pozytywne emocje towarzyszące zabawie na długo pozostaną w pamięci.

Czytaj więcej...

Wycieczka na Jurę Krakowsko-Częstochowską

wycieczka 12Naszą wycieczkę powinno się nazwać "Czas na relaks i zwiedzanie". Dni które przeminęły, a były to 25 i 26 maja, okazały się fajną przygodą i wyprawą w nieznane wychowanków Internatu naszego ośrodka. Miejsce docelowe - Jura Krakowsko - Częstochowska, przewodnik - Łukasz Kuczmarz, prawdopodobnie najlepszy w okolicy, wychowawcy grona męskiego - Radosław Bieńkowski, Robert Adamski, Jacek Kościelny.
Wszystko zaczęło się w miejscowości Klucze z unikatową na skalę europejską Pustynią Błędowską. Padający deszcz witał nas od rana, ale dzięki platformie widokowej zwanej Różą Wiatrów mogliśmy ją swobodnie podziwiać. Był też spacer w deszczu pod najpopularniejszy ostaniec w Jurze Okiennik Wielki - formację skalną z dziurą przypominającą cyfrę 18. Wędrując dalej szlakiem Orlich Gniazd, najdłuższym i najpopularniejszym w Jurze, liczącym aż 163km - zwiedzaliśmy najciekawsze zamki - Morsko Zamek Bąkowiec, Zamek Rabsztyn, Zamek Pieskowa Skała. Nie zabrakło też wizyty w Ojcowskim Parku Narodowym - oczywiście najmniejszym w Polsce i jego olbrzymiej atrakcji Grocie Łokietka w Ojcowie.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

kazimierz dln 9W dniach 19.09. - 20.09.2022r. grupa 14-stu wychowanków naszego Ośrodka uczestniczyła w wycieczce autokarowej do Kazimierza Dolnego. Organizatorem wyjazdu był Pan Radosław Bieńkowski wraz z Panią Edytą Dolecką. Wycieczka była możliwa dzięki zgłoszeniu już po raz kolejny naszej placówki do programu „Wolontariat jest super", realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie.

Nasz pobyt w Kazimierzu rozpoczęliśmy od spaceru piękną aleją nad brzegiem Wisły w towarzystwie przewodnika. Z jego opowiadania dowiedzieliśmy się, że miasto z racji swego nadrzecznego położenia już od dawnych czasów słynęło ze spichlerzy, których było tutaj aż 60.

Czytaj więcej...

Wieczerza Wigilijna

Wigilia 8Wigilia w internacie naszego ośrodka to szczególny wieczór dla naszych wychowanków. Tak było i tym razem. 16 grudnia mieszkańcy internatu, dyrekcja oraz wychowawcy zasiedli wspólnie przy wigilijnym stole. Spotkanie to jest naszą tradycją i stanowi bardzo ważny element wzajemnego przebywania ze sobą, zarówno mieszkańców , jak i zaproszonych gości. W tym dniu ważnym dla nas gościem był o. Klaudiusz, kustosz Sanktuarium OO. Bernardynów w Leżajsku, który przewodniczył naszej modlitwie. Symboliczne łamanie się opłatkiem, wzajemne życzenia, pięknie przygotowany stół, pyszne wigilijne potrawy oraz blask świec wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Wieczór zakończył się śpiewem polskich kolęd i pastorałek przy akompaniamencie gitar.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów