SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Opieka całodobowa

SPOTKANIE OPŁATKOWE

spotkanie opłatkowe 3W dniu 21 grudnia 2018 r. w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Św. Jana Pawła II w Leżajsku odbyło się spotkanie opłatkowe. Nauczyciele, rodzice, wychowankowie oraz zaproszeni goście zebrali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie świętować pamiątkę narodzin Syna Bożego.
Na początku Pani Dyrektor Bożena Garbacka powitała przybyłych gości: Starostę leżajskiego Pana Marka Śliża, Ojca Erwina, rodziców, pracowników szkoły oraz społeczność uczniowską. Uroczystość uświetniło przedstawienie opowiadające o zwyczajach i tradycjach związanych ze świętami pt.: „Wigilijny wieczór" oraz wspólne kolędowanie.
Podczas spotkania zarówno Starosta jak i Pani Dyrektor złożyli zebranym świąteczne życzenia. Ojciec Erwin rozważaniami na temat narodzin Jezusa wprowadził nas w atmosferę Bożego Narodzenia. Następnie odczytał fragment Pisma Świętego, po czym wszyscy wspólnie połamali się opłatkiem.
Świąteczne spotkanie zakończyła tradycyjna wieczerza wigilijna.

Czytaj więcej...

ZABAWA ANDRZEJKOWA

andrzejki 1Zgodnie z tradycją w wigilię świętego Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie przelewając wosk przez dziurkę od klucza, a następnie odczytują rzucany cień.
Również wychowankowie Ośrodka Opieki Całodobowej przeżyli wspaniały wieczór pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach lubianych utworów. Wszyscy bawili się doskonale.
Organizatorzy przygotowali dla uczestników wspaniałego wieczoru słodki poczęstunek. Doskonała zabawa i magia wróżb zapewne na długo zapadnie w pamięci wszystkich wychowanków.

 

Czytaj więcej...

POWITANIE WIOSNY

grill 1„Piękna jest wiosna na całym świecie" i to właśnie na nią czekaliśmy z utęsknieniem. Wiosna to czas, w którym chowamy zimowe ubrania do szuflady i przygotowujemy się na nadejście cieplejszych , przyjemniejszych dni. W tym roku wiosna nie do końca przegoniła upartą zimę i przywitała nas nie najcieplejszą aurą, ale nie daliśmy się jej i stworzyliśmy cudowną, niezwykle miłą atmosferę. W dniu 11 kwietnia Samorząd Ośrodka Opieki Całodobowej zorganizował grilla w altanie szkolnej. Dzieci i młodzież z naszego Ośrodka z wielkim przejęciem piekły pyszne kiełbaski. Kiedy byliśmy nasyceni, czekały nas gry i zabawy rywalizacyjne na świeżym powietrzu. Całość dopełniła dyskoteka. Bardzo fajnie spędziliśmy te kilka godzin na świeżym powietrzu i w miłej atmosferze. Nie możemy doczekać się kolejnego takiego spotkania.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Markowej

markowa 5W dniu 12.04.2018r. grupa wychowanków opieki całodobowej naszego Ośrodka wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce autokarowej do Markowej. Organizatorem wyjazdu był Pan Radosław Bieńkowski. Celem głównym wycieczki było zwiedzenie Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów. Będąc w muzeum grupa miała okazję zapoznać się z historią i dziejami regionu przedstawioną przez przewodnika, a także z patriotyczną i bohaterską postawą wielu Polaków, którzy podczas wojny narażając własne życie ukrywali Żydów. Podczas oglądania ekspozycji wychowankowie mieli również okazję zobaczyć osobiste rzeczy należące do zamordowanej rodziny Ulmów.
Drugim punktem naszej wycieczki było odwiedzenie znajdującego się w sąsiedztwie muzeum Skansenu Wsi Markowa. Ten usytuowany na stosunkowo niewielkim terenie obiekt jak się wydaje w pełni oddaje klimat, kulturę i folklor dawnej Wsi Galicyjskiej.

 

Czytaj więcej...

SPOTKANIE WIELKANOCNE

wielkanocŚwięta Wielkiej Nocy są z jednej strony czasem refleksji o męce Chrystusa, ale również wdzięczności za ogromny dar prawdziwej miłości Boga do człowieka. Rozkwitająca wokół wiosna pozwala Nam odczuć na nowo wiarę i nadzieję w lepsze jutro.
Święta Wielkanocne obchodzi się na całym świecie, w Polsce bardzo mocno kojarzą się ze staropolską tradycją. Podtrzymują ją również wychowankowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Św. Jana Pawła II w Leżajsku. W dniu 27 marca podczas spotkania przy świątecznym stole zasiedli zaproszeni goście Pani dyr B. Garbacka, Pani wice dyr B. Kaszycka, Kustosz Klasztoru o. Bernardynów w Leżajsku, wychowawcy, nauczyciele i młodzież.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów