SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Comeniusowa wizyta w Szkole Marzeń!

angila4
Kontynuując realizację Projektu Comenius przedstawicielki Ośrodka Szkolno– Wychowawczego w Leżajsku pani Monika Pęcak i pani Beata Kaszycka w dniach
11 -15.03.2012 wzięły udział w kolejnej wizycie projektowej „I can, You can". Spotkanie to odbyło się w pięknym, brytyjskim mieście Newcastle. Oprócz delegacji polskiej w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół partnerskich tj. Wielkiej Brytanii, Finlandii i Belgii. Celem wyjazdu było zapoznanie z systemem szkolnictwa specjalnego Wielkiej Brytanii, jego organizacją oraz wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami z krajów biorących udział w projekcie. Zaproponowany przez organizatorów program wizyty był pod każdym względem profesjonalnie przygotowany i dobrze służył realizacji głównych celów projektu. Czterodniowa wizyta w Newcastle to przede wszystkim praca nad wspólnymi działaniami projektu i omawianie dotychczas zrealizowanych działań. Pobyt umożliwiał wymianę sposobów nauczania i poznanie funkcjonowania szkoły specjalnej w Wielkiej Brytanii. Uczestnicy mieli okazję poznania nowoczesnej szkoły z ogromnym zapleczem służącym wsparciu i pomocy uczniom z niepełnosprawnością intelektualną. Każda klasopracownia wyposażona jest w swoiste centrum multimedialne z dotyProjekt w którym bierze udział nasza szkoła obejmuje dodatkowo poznanie tradycji i obyczajów krajów partnerskich. Służyć temu miały zorganizowane w drugim dniu pobytu targi regionalne.

 

 

Każda ze szkół promowała swój region, przybliżała tradycję, a przede wszystkim oferowała narodowe potrawy. Miałyśmy okazję zaprezentować nasz kraj z najlepszej strony, czyli od kuchni. Polskie słodycze i wędliny odniosły oszałamiający sukces. Na naszym stoisku bardzo dużą popularnością cieszyły się keks i makowiec. Swojski chleb, smalec- nie mający odpowiednika w żadnym kraju czy kiszone ogórki również znalazły swoich amatorów.
Podobnie jak poprzednio nauczyciele brali udział w zajęciach szkolnych i wykładach. Lekcje pokazowe obejmowały naukę tańca, piosenki, a także wspólne wykonanie potrawy. Było to wspaniałe doświadczenie zarówno dla nas nauczycieli, jak również dla dzieci. Ukoronowaniem pobytu było zwiedzanie malowniczego miasta Newcastle, które swoją architekturą zachwyciło każdego uczestnika wycieczki.
Czas, który razem spędziłyśmy był wspaniały, a wrażenia na długo pozostaną w naszej pamięci. Cieszymy się, że mogłyśmy wziąć udział w tej wymianie, która poprzez włączenie przedstawicieli wszystkich szkół partnerskich sprawiła, że wyjazd ten był niezwykły. Z jednej strony było nam przykro, że to już koniec naszej podróży, ale z drugiej strony przywiozłyśmy z Wielkiej Brytanii wiele pięknych wspomnień i wrażeń, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Wszędzie towarzyszyła nam maskotka projektowa Zuzia, która podczas specjalnie przygotowanej prezentacji swoje wrażenia opowie uczniom naszej szkoły.kowymi tablicami interaktywnymi. Szkolny basen , sale rehabilitacyjne wpływają na lepsze funkcjonowanie dzieci w środowisku.


M.P i B.K

 

angia2

angia

anglia3

anglia4

 

 

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów