SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
13

Biblioteka szkolna

Co robić z dziećmi podczas kwarantanny i nie tylko?

 

Podajemy Państwu kilka internetowych źródeł wiedzy, które mogą przydać się nie tylko do wspólnej nauki ale także ciekawego spędzania czasu, można połączyć przyjemne z pożytecznym i sprawić by dziecko uczyło się przez zabawę. Cała rodzina może korzystać z tych serwisów.

lektury.gov.pl

Portal przydatny gdy nie można pójść do biblioteki po szkolną lekturę. Książki w formie ebooków dostępne są bezpłatnie, bez konieczności rejestracji.

• wolnelektury.pl

Strona z książkami w formie ebooków i audiobooków. Znajdują się tutaj nie tylko lektury szkolne, cała rodzina może więc korzystać z serwisu.

 

• matzoo.pl

Tutaj dzieci rozwiązują zadania matematyczne wystarczy wybrać klasę i zagadnienia, których mają te zadania dotyczyć. Prosto i z możliwością sprawdzenia poprawności odpowiedzi.

 

• szaloneliczby.pl

Serwis działa na podobnych zasadach jak matzoo.pl. Do każdego zadania jest mała pomoc z wytłumaczeniem danych zasad matematycznych i przykładami.

 

•seterra.com

Tekstowe i graficzne testy z geografii, które pomogą w nauce kontynentów, państw ich stolic czy flag. Plusem jest dużo pracy z mapą.

 

• quizme.pl

Zabawa w formie quizów i zagadek z wielu dziedzin wiedzy. Jest tam podział na klasy. Dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej znajdą dla siebie quizy i zagadki. Można je wypełniać bez rejestracji w serwisie.

 

• Nauka to lubię

Ciekawostki z fizyki, chemii, biologii, trochę historii. Wszystko podane w ciekawy sposób przez fizyka – Tomasza Rożka.

 

• Mówiąc inaczej

To kanał z nagraniami, który pokazuje jak stosować poprawną polszczyznę. Prowadząca Paulina Mikuła ma charakterystyczny sposób opowiadania o języku polskim i może właśnie dzięki temu umie nim zainteresować.

 

• dyktanda.online

Serwis z bezpłatnymi dyktandami na wesoło. Wszystko dzieje się w systemie a na koniec otrzymujemy informację na temat ilości poprawnych i błędnych odpowiedzi.

 

• dyktanda.net

Kolejny portal z dyktandami dla dzieci z klas I-III. Znajdziecie tam podstawowe zasady poprawnej pisowni oraz zgadywanki ortograficzne. Odsłona serwisu dla dzieci z klas IV-VII znajduje się TUTAJ.

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów