SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
15

Aktywna tablica

Postacie z bajek z "Aktywna Tablicą"

bajka 1

 

     

 DZIEŃ POSTACI Z BAJEK Z AKTYWNĄ TABLICĄ

 

 

 

5 listopada przypada w przedszkolu jedno z najsympatyczniejszych świąt, a mianowicie Dzień Postaci z Bajek. Jego celem jest nie tylko przypomnienie znanych i lubianych bohaterów baśni, ale również zwrócenie uwagi na rolę edukacyjną i wychowawczą bajek.

Czytaj więcej...

Mamy Niepodległą!

niepodległa 4

W dniu 10 listopada 2021 roku uczciliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. 11.11.1918 roku - jakże ważna dla nas wszystkich Polaków data. To już 103 lata, jak jesteśmy wolnym, niepodległym krajem. Uczniowie pod kierunkiem pani Edyty Sałuk przygotowali piękną, a zarazem wzruszającą akademię. Przekazywane treści, słowa pieśni, recytacje przybliżyły nam w sposób bardzo zrozumiały tragedię i ból Polaków po utracie niepodległości, a także radość i wzruszenie po jej odzyskaniu. Akademia została urozmaicona ciekawymi, wzbogacającymi treść prezentacjami wyszukanymi przez panią Edytę.

Czytaj więcej...

Lekcja otwarta -terapia ruchem, zajęcia z Karate

Lekcja otwarta – Terapia ruchem, zajęcia z Karate
w ramach programu "Aktywna Tablica" oraz projektu C.H.A.N.G.E.

karate 2W dniu 8 czerwca 2021 roku odbyła się lekcja otwarta terapia ruchem - zajęcia z Karate, w której uczestniczyli nauczyciele z krajów partnerskich projektu C.H.A.N.G.E. Lekcja miała charakter wirtualny ponieważ dzięki możliwościom jakie dają nam aplikacje komputerowe w spotkaniu wzięli udział wszyscy partnerzy projektu z Turcji, Grecji i Litwy. W zajęciach praktycznych na naszej sali gimnastycznej(Doyo) wzięły udział nauczycielki z Rumunii i Włoch. Wychowankowie naszego Ośrodka prezentowali umiejętności nabyte podczas cotygodniowych lekcji pod okiem instruktora Roberta Adamskiego. Obejmowały one zajęcia z Karate Shinkyoukushin.

Czytaj więcej...

Lekcja otwarta - Arteterapia


motyle 4

Temat: Kolorowe motyle – Arteterapia w pracy z dziećmi z autyzmem, jak wspierać rozwój dzieci poprzez działania twórcze

10 czerwca 2021 roku odbyła się  lekcja otwarta w ramach programu Aktywna Tablica oraz projektu C.H.A.N.G.E. Tematem zajęć było wykorzystanie Arteterapii czyli terapii za pomocą sztuki w pracy z dziecmi niepełnosprawnymi. Lekcja  była transmitowana   on – line  dla nauczycieli naszego osrodka oraz szkół  biorących udział w projekcie  Erazmus / Turcja, Grecja i Litwa/ a także w wersji stacjonarnej dla  przedstawicieli Włoch i Rumuni.

Czytaj więcej...

Spotkanie międzyszkolnych sieci współpracy nauczycieli

4tik

Zgodnie z harmonogramem działań w programie "Aktywna tablica" tj. dzielenie się przyjętymi rozwiązaniami i dobrymi praktykami z innymi nauczycielami w dniu 10 marca 2021 odbyła się międzynarodowa konferencja przeprowadzona w ramach projektu C.H.A.N.G.E. Erasmus plus. Tematem konferencji był „Autistic's children world -Świat autystycznych dzieci" .

Czytaj więcej...

Spotkanie zespołu samokształceniowego do realizacji projekty "Aktywna tablica"

 

Data: 18 luty 2021 r.
Osoby uczestniczące:
Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Leżajsku, e-kordynator oraz grupa nauczycieli biorąca udział w projekcie

Tematyka spotkania:
• obsługa monitora interaktywnego
• prezentacja mobilnych aplikacji edukacyjnych,
• prezentacja materiałów dydaktycznych dostępnych na stronach internetowych z różnych przedmiotów kształcenia
• wzajemna wymiana doświadczeń z zakresu stosowania technologii informacyjnej i komunikacyjnej w kształceniu uczniów

Materiały dla nauczycieli , które pozwolą przygotować ciekawe i motywujące lekcje na każdym etapie edukacyjnym
• E-podręczniki (www.epodreczniki.pl).
• www.padlet.com
• wordwoll.net.pl
• www.wsipnet.pl
• www.ucze.pl /klub nauczyciela
• www.learningapps.org
• www.szkolamedialna.pl/narzedzia-tik-w-edukacji)
• www.specjalni.pl
• www.interankiety.pl
• www.pisupisu.pl
• www.przedszkouczek.pl

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów