SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
15

Aktywna tablica

Spotkanie międzyszkolnych sieci współpracy nauczycieli

4tik

Zgodnie z harmonogramem działań w programie "Aktywna tablica" tj. dzielenie się przyjętymi rozwiązaniami i dobrymi praktykami z innymi nauczycielami w dniu 10 marca 2021 odbyła się międzynarodowa konferencja przeprowadzona w ramach projektu C.H.A.N.G.E. Erasmus plus. Tematem konferencji był „Autistic's children world -Świat autystycznych dzieci" .

Czytaj więcej...

Spotkanie zespołu samokształceniowego do realizacji projekty "Aktywna tablica"

 

Data: 18 luty 2021 r.
Osoby uczestniczące:
Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Leżajsku, e-kordynator oraz grupa nauczycieli biorąca udział w projekcie

Tematyka spotkania:
• obsługa monitora interaktywnego
• prezentacja mobilnych aplikacji edukacyjnych,
• prezentacja materiałów dydaktycznych dostępnych na stronach internetowych z różnych przedmiotów kształcenia
• wzajemna wymiana doświadczeń z zakresu stosowania technologii informacyjnej i komunikacyjnej w kształceniu uczniów

Materiały dla nauczycieli , które pozwolą przygotować ciekawe i motywujące lekcje na każdym etapie edukacyjnym
• E-podręczniki (www.epodreczniki.pl).
• www.padlet.com
• wordwoll.net.pl
• www.wsipnet.pl
• www.ucze.pl /klub nauczyciela
• www.learningapps.org
• www.szkolamedialna.pl/narzedzia-tik-w-edukacji)
• www.specjalni.pl
• www.interankiety.pl
• www.pisupisu.pl
• www.przedszkouczek.pl

Wideokonferencja Pierwszej Damy RP ze społecznością Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Leżajsku

przeydentowa 03Patron Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Leżajsku św. Jan Paweł II powiedział „Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie, czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność”. 

Niewątpliwie w obecnych czasach powszechnego zagrożenia koronawirusem wszyscy odczuwamy zagrożenie, obawę i lęk przed chorobą, zarówno swoją jaki i najbliższych. Większość szkół pracuje zdalnie, a uczniowie, ich rodzice i oczywiście nauczyciele zadają sobie codzienne pytanie „Kiedy wrócimy do nauki w szkole?” Uczniowie Specjalnego -Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Leżajsku od początku roku szkolnego 2020/2021 mają możliwość korzystania z zajęć lekcyjnych w trybie stacjonarnym. Zapewne nasz patron czuwa nad wychowankami i pracownikami, aby mogli codziennie uczestniczyć w zajęciach przedmiotowych i rewalidacyjnych. Oczywiście, stosowanie wszelkich rygorów sanitarnych stało się w placówce tak naturalne, jak każdy dzwonek rozpoczynający lekcje o godzinie 8.00.

Czytaj więcej...

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy otrzymał wsparcie z programu "Aktywna Tablica"

 

AT 1Nasza szkoła w roku 2020 z sukcesem przystąpiła do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnej na lata 2020 – 2024 „ AKTYWNA TABLICA"

Szkoła Podstawowa nr 5 Specjalna w Leżajsku i Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna nr 2 w Leżajsku wchodzące w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Leżajsku otrzymały w ramach rządowego programu „Aktywna tablica „ do którego przystąpił Powiat Leżajski – dwa interaktywne monitory dotykowe oraz 8 sztuk laptopów.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów