SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Inauguracja projektu C.H.A.N.G.E

erasmusInauguracja projektu C.H.A.N.G.E w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. Jana Pawła II w Leżajsku.
Dwuletni projekt Erasmus plus rozpoczął się trzydniowym spotkaniem nauczycieli reprezentujących kraje partnerskie. Wizyta, która odbyła się w dniach 07-09 listopada 2018r, była okazją do poznania się osobiście oraz współpracy na rzecz projektu. Wcześniejsza praca partnerów, planowanie i aplikacja projektu odbywały się w przestrzeni internetowej.
Nauczyciele z Włoch, Grecji, Litwy, Rumunii i Turcji wzięli udział w wielu wydarzeniach zaplanowanych na czas pobytu w Polsce – w naszym ośrodku. W pierwszym dniu wizyty goście uczestniczyli w akademii powitalnej, podczas której uczniowie naszej szkoły w przygotowanym na tą okoliczność programie artystycznym zaprosili wszystkich w wielojęzyczną podróży po Europie.


W spotkaniu uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz pan Marek Śliż – Starosta Leżajski.
W ramach podjętych podczas wizyty zadań projektowych, dokonano wyboru logo projektu spośród projektów przygotowanych przez uczniów wszystkich szkół. Zorganizowano także szkolenia dla nauczycieli przeprowadzone przez psychologa panią D.Zych oraz pedagoga p. Agatę Burek z zakresu metod pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w naszym ośrodku – „Metody Dobrego Startu prof. M. Bogdanowicz" oraz programu profilaktyki i promocji zdrowia – „Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej", zaprezentowano programy terapeutyczne stosowane w pracy z uczniami z problemami zachowania. Pan Tomasz Chrząstek przeprowadził szkolenie z zakresu użycia Narzędzi Google do realizacji projektu, następnie wspólnie opracowano materiały projektowe- plan ewaluacji i upowszechniania projektu z użyciem w/w aplikacji.
W drugim dniu wizyty odbyła się dwujęzyczna konferencja szkoleniowa z zakresu działań na platformie e-Twinning poprowadzona przez krajowego konsultanta tego programu. Nauczyciele naszej szkoły jak również nasi goście zapoznali się z ofertą programu, dodatkowo została założona grupa projektowa i Twin Space projektu C.H.A.N.G.E.
W trakcie trzydniowej wizyty pokazaliśmy naszym gościom atrakcje miasta i regionu. Zwiedzili oni Bazylikę oo. Bernardynów oraz centrum Leżajska. Odwiedzili Zamek i Park w Łańcucie. W tym szczególnym okresie świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości nasi goście mieli okazję obserwować świętowanie tej rocznicy w naszym środowisku lokalnym oraz uczestniczyć w akademii szkolnej upamiętniającej ten wielki dzień.
Podczas pierwszej wizyty projektowej zrealizowaliśmy założone cele projektowe, takie jak: rozwój i poznanie nowoczesnych metod pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, zapoznanie się z innowacyjnymi programami edukacyjnymi, samorozwój i doskonalenie umiejętności w zakresie wykorzystania technologii informacyjnych. Przed nami kolejne miesiące intensywnej pracy i realizacja kolejnych celów projektu. Już wkrótce spotkamy się w kolejnej szkole partnerskiej tym razem tureckiej.

C.H.A.N.G.E. LOGO ERASMUS 2018 C.H.A.N.G.E. LOGO ERASMUS 2018
erasmus erasmus
erasmus 1 erasmus 1
Logo erasmus Logo erasmus

/Koordynator projektu Monika Pęcak/

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów