SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Europejscy Goście przybyli do SOSW w Leżajsku

WizytaW dniach 16 - 20 kwietnia nasza Placówka miała okazję gościć 36 osób, uczniów i ich opiekunów, zaproszonych do nas w ramach projektu Erasmus plus. Dla całej społeczności szkolnej było to niesamowite wydarzenie, gdyż nie często przybywają do nas goście z: Bułgarii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Belgii i Turcji. W ciągu całego tygodnia uczniowie i nauczyciele poznali nasz ośrodek, miasto jego zabytki oraz mogli rozkoszować się przysmakami z polskiej kuchni.
Po uroczystym powitaniu przez Pana Starostę Marka Śliża i Panią Dyrektor Bożenę Garbacką odbyło się krótkie przedstawienie taneczno-muzyczne przygotowane przez naszych uczniów i nauczycieli. Każda z partnerskich szkół zaprezentowała się w ojczystym języku. W ramach integracji przybyli goście, nasi uczniowie oraz rodzice i nauczyciele brali udział w szeregu zajęć organizowanych w naszej szkole. Poszczególne zagraniczne grupy wzięły udział w lekcjach: programowania, zajęciach plastycznych, zabawach integracyjnych.

Cały tygodniowy pobyt począwszy od dnia pierwszego do ostatniego wypełniały liczne atrakcje i zajęcia. W pierwszym dniu pobytu odbył się koncert organowy w leżajskiej Bazylice, który zorganizowano specjalnie dla naszych gości. W drugim dniu wizyty uczniowie wzięli udział w lekcji gotowania, zajęciach plastycznych z pogranicza arteterapii. Niezapomniane wspomnienia zostawiły zapewne też: wycieczka rowerowa, wyjazd do Ośrodka Jeździeckiego i Hipoterapii ,,Equistro" w Wierzawicach oraz możliwość aktywnego uczestnictwa w zajęciach hipoterapii. Wieczorem cała grupa miała okazję obejrzeć pokaz znanych akrobatów Delfiny i Bartka. Pobyt zagranicznych uczniów wzbudził ogromne zainteresowanie wśród naszych uczniów, przeżywali wspólne lekcje i zajęcia, bawili się razem, śmiali. Mimo bariery językowej, którą cierpliwie próbowali przełamywać, nawiązywali nowe znajomości., często wielokrotnie pytali jak powiedzieć coś w obcym języku.
W trzecim dniu pobytu międzynarodowa grupa uczniów (w tym także młodzież z naszego Ośrodka) udała się na wycieczkę w Bieszczady. Wyjście do schroniska Chatkę Puchatka na Połoninie Wetlińskiej dla niektórych było wyzwaniem, inni zaś mówili, że to była przygoda ich życia. Po wspólnym zdobyciu szczytu uśmiechnięci i zadowoleni w pięknym słońcu podziwialiśmy panoramę Bieszczad. W tym dniu zwiedziliśmy też tamę nad Soliną. Polskie Bieszczady zrobiły ogromne wrażenie na naszych gościach, wielu z nich deklarowało, że jeszcze tu powrócą.
W przedostatnim dniu wspólnych zajęć nauczyciele naszej szkoły zorganizowali Olimpiadę sportową. Wszyscy chętni mogli wykazać się swoimi umiejętnościami sportowymi. We wszystkich konkurencjach wzięło udział ponad 70-ciu uczestników, zdobywając punkty jak
i dyplomy. Zakończeniem tego dnia była zorganizowana dyskoteka dla uczniów
i wspólne grillowanie dla całej społeczności szkolnej. Nic tak nie jednoczy jak dobra muzyka, wspólna zabawa i tańce. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni nasi goście wrócili do Domu Pielgrzyma, w którym przebywali cały tydzień. W ostatni dzień pobytu udało się nam stworzyć sztukę teatralną Kopciuszek. Polsko – angielski klimat zajęć wyzwolił we wszystkich ogrom pozytywnych emocji, radości i zadowolenia. Na koniec miało miejsce uroczyste wręczenie certyfikatów i pożegnanie. Były serdeczne uśmiechy, ale również łzy, bo każdy miał świadomość, że nasza przygoda się kończy. Wierzymy jednak, ze przyjaźnie, które się nawiązały przetrwają, a któż wie, może czekają nas kolejne wspólne przedsięwzięcia. Niezależnie jakiej jesteśmy narodowości, w jakim języku się komunikujemy zawsze liczy się chęć bycia razem i współpracy z drugim człowiekiem. Aż chce się rzec ,,Co się nie da, to się da".

COLLAGE COLLAGE
Lekcje gotowania Lekcje gotowania
Olimpiada specjalna Olimpiada specjalna
Powitanie Powitanie
Wizyta Wizyta
Wspóne zabawy na boisku szkolnym Wspóne zabawy na boisku szkolnym
Wycieczka Bieszczady Wycieczka Bieszczady
Zajęcia ateterapii 1 Zajęcia ateterapii 1
Zajęcia ateterapii 2 Zajęcia ateterapii 2

/M. Pęcak/

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów