SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

,,Hiszpania Ole !!!!”

CaceresBeneficjent projektu „Thinking Globally, Learning Together" – leżajski Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w drugim semestrze bieżącego roku szkolnego realizuje kolejne jego etapy tj. wyjazdy kadry nauczycielskiej jak i uczniów do szkół partnerskich. W okresie od 26 lutego do 3 marca Panie Beata Kaszycka, wicedyrektor naszego Ośrodka i Monika Pęcak, koordynator projektu wyjechały do Hiszpańskiej szkoły PROA w mieście Cacéres. W takcie pobytu zorganizowano szkolenia dla nauczycieli szkół specjalnych uczestniczących w projekcie: Belgii, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Turcji.


Hiszpańska placówka specjalizuje się w kształceniu uczniów z różnego rodzaju niepełnosprawnościami . Szkoła włączona jest w komputerowy system kształcenia REBEX, funkcjonujący w hiszpańskim rejonie Estamadura. W trakcie wizyty mogliśmy poznać szeroką ofertę programów i materiałów dydaktycznych, wymienić się informacjami, pomysłami w ramach sieci szkół projektowych oraz poznać pozytywne aspekty i korzyści, jakie daje praca metodą projektu z uczniami z niepełnosprawnością wieloraką .
Szkoła PROA zaprezentowała szereg metod i sposobów pracy z uczniami (m.in. integracji sensorycznej jak i polisensorycznej). Nauczycielom tej szkoły przyświeca jedno motto – „Kształcimy wielozmysłowo!". Uczniowie szkoły gospodarzy zaprezentowali uczestnikom tzw. Black theatre - Czarny teatr - zajęcia rozwijające uczniów stosowane w rewalidacji uczniów z zaburzeniami komunikacji.
Pięciodniowe spotkanie było okazją do: podzielenia się doświadczeniami w pracy z uczniami z niepełnosprawnościami, nauki nowych metod, pokazania własnych umiejętności. Nauczyciele z szkół projektowych przeprowadzili też lekcje pokazowe i zajęcia integrujące uczniów, nauczycieli, rodziców.
Podczas wyjazdu mieliśmy okazję poznać historię, architekturę, kulturę i język tego kraju i przepięknego regionu Estramadura, zwiedziliśmy Meridę dobrze zachowane miasto z czasów Cezara Augusta, wzięliśmy udział w wydarzeniach kulturalnych, koncercie i występach tanecznych. Przez gospodarzy zostaliśmy ugoszczeni wspaniałą kuchnią hiszpańską, która pozwala na stałe pokochać ten kraj i ludzi.

Caceres Caceres
Lekcje pokazowe Hiszpania Lekcje pokazowe Hiszpania
Muzeum Merida Muzeum Merida
Z uczniami Black Theatre Z uczniami Black Theatre

/M. Pęcak/

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów