SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Podróże kształcą…

anglia 05     Podróże kształcą – przekonał się o tym każdy, kto chociaż raz zdecydował się opuścić dom i wyruszyć w nieznane w poszukiwaniu przygód i nowych przyjaciół. Taką okazję mieli również uczniowie z SOSW w Leżajsku, którzy wyjechali do Wielkiej Brytanii w dniach 4-9 czerwca w ramach projektu Erasmus plus „Thinking Globally, Learning Together”. Grupa pięciu uczniów pod opieką nauczycieli Moniki Pęcak, Anety Brzuzan i Anety Szpili odbyła wizytę w szkole partnerskiej Likeside School w Welwyn Garden City.

Program wyjazdu był bardzo bogaty, oprócz zaplanowanych działań projektowych w szkole uczniowie zwiedzili Londyn. Wyjazd okazał się bardzo atrakcyjny, gdyż nasi uczniowie wstąpili na „herbatkę u królowej” w Buckingham Palace, zobaczyli dostojnego Big Bena, przejechali się czerwonym piętrowym autobusem oraz zadzwonili z londyńskiej czerwonej budki telefonicznej. W tym dniu zobaczyli również Galerię Narodową z dziełami mistrzów, odbyli spacer wzdłuż Tamizy, jedli smaczne lody w cieniu potężnego London Eye zaraz po tym jak zwiedzali Londyńskie Aquarium gdzie widzieli rekiny i inne morskie stwory. Jako ciekawostkę należy podkreślić, że w pierwszym dniu pobytu cała grupa poruszała się wszystkimi środkami lokomocji: busem, samolotem, pociągiem, taksówką, metrem, autobusem, a nawet schodami ruchomymi. 

Kolejne dni pięciodniowej wizyty były równie interesujące. Gospodarzem spotkania była angielska Lakeside Schole w Welwyn Garden City, do której uczęszczają uczniowie 23 narodowości, których rodzice przygotowali prezentacje związane z własną ojczyzna i kulturą. Mamy z Indii zatańczyły piękny taniec hinduski, a rodzice z kilku państw afrykańskich i azjatyckich zaprezentowali charakterystyczne elementy strojów narodowych. Grupy erasmusowe czyli Polacy, Hiszpanie, Belgowie i Bułgarzy również mieli „swoje pięć minut”. Ponieważ z perspektywy całego świata Leżajsk leży niedaleko Krakowa – grupa leżajska zaprezentowała pięknego energetycznego krakowiaka. Oczywiście podsumowaniem spotkania wielu kultur był poczęstunek.
Przez cały okres pobytu nauczyciele z tej szkoły zapewnili swoim gościom mnóstwo atrakcji w ramach których uczniowie z wszystkich państwa poznawali się lepiej, współpracowali z innymi uczestnikami wizyty jak też uczyli się nowych umiejętności. Braliśmy udział w międzynarodowych wyścigach w kajakowych katamaranach, rejsie barką po wodnych kanałach, gdzie uczniowie mieli możliwość otwierania i zamykania śluz rzecznych, odbyły także zajęcia plastyczne, sportowe i turystyczne.
Każdy dzień kończył się zajęciami sportowymi w Hundall Parku, gdzie wszystkie grupy były zakwaterowane. Dodatkową atrakcją były zabawa w podchody, rywalizacja w parku linowym czy strzelanie z łuku, w niczym nie przeszkadzała nam iście Angielska pogoda zmienna i kapryśna przez cały tydzień, świeciło słońce, deszcz kropił, lał, przestawał, siąpił, wiał wiatr, deszcz kropił, świeciło słońce, deszcz.. i tak przez cały tydzień …. Doskonałe humory wszyscy mieli do końca pobytu.
Wizyta programu Erasmus plus na długo pozostanie w pamięci uczniów. Mogli się oni przekonać że świat jest w zasięgu ich ręki, wyjechali do innego kraju, nawiązali międzynarodowe przyjaźnie, poznali różne języki, zobaczyli kulturę innego kraju, jak tylko nadarzy się okazja chętnie tam powrócą…

anglia 01 anglia 01
anglia 02 anglia 02
anglia 03 anglia 03
anglia 04 anglia 04
anglia 05 anglia 05

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów