SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Aktualności Comeniusa

Wizyta programu Comenius w Finlandii


Finlandia- Kraina śniegu, lasów i reniferów zdobyta!

Nasza_delegacja_na_tle_skoczni_w_Lahti
W dniach 04-08. luty 2013r. troje uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku wraz z nauczycielkami Agatą Burek i Moniką Pęcak spędziło pięć dni w szkole partnerskiej w Finlandii. Celem wizyty była realizacja kolejnego etapu projektu „I can, You can” to jest wspólnego pobytu uczniów z czterech krajów projektowych. Do Finlandii przyjechało piętnaścioro uczniów z Belgii, Wielkiej Brytanii i Polski. Nie był to pierwszy wyjazd naszych uczniów do innego kraju jednakże w ramach realizacji projektu ostatni. Samolot, zimno i rozłąka z rodzicami to tylko niektóre z obaw, jakie towarzyszyły naszym podopiecznym. Strach przed lataniem, przerodził się jednak w zachwyt już po pierwszym starcie i „nurkowaniu” w chmurach. Podobnie jak i podczas innych wizyt towarzyszyła nam nasza projektowa maskotka Zuzia wspierając chłopców na każdym kroku.

Pobyt w Finlandii zaczął się od zwiedzania Helsinek. Mieliśmy okazję zobaczyć centrum miasta, podziwiać prostą acz dostojną architekturę i niektóre z jego atrakcji turystycznych. Helsinki to miasto z podgrzewanymi chodnikami, mimo tego jest to metropolia z której śnieg jest wywożony do morza ciężarówkami, a parkingi umieszczone są pod całym miastem na głębokości 30 metrów!

Harmonogram naszego wyjazdu wypełniony był co do ostatniej minuty. W kurorcie zimowym w Lahti mogliśmy spróbować jazdy na nartach, snowboardzie, nie sposób było nie zauważyć słynnej skoczni, która na sam widok zapierała dech w piersi.

 

Podobnie jak podczas innych wyjazdów nasi chłopcy wzięli udział we wspólnych lekcjach, zabawach i grach. Większość zajęć odbywała się w budynku szkoły goszczącej Kivenpuiston Koulu w Nurmijarvi, wszyscy mieliśmy okazje zobaczyć świetną bazę edukacyjną, dostosowaną do poprawy funkcjonowania uczniów z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Uczniowie tej szkoły mają do dyspozycji przestronne klasopracownie, sale gimnastyczne, bardzo dobrze wyposażone sale terapii, dodatkowo lodowisko jak również  trasę do nart biegowych na terenie okalającym szkołę.

 

Finlandia przyjęła nas ciepło bo tylko z dziesiątką na minusie, taką ja również zostawiliśmy. Wiele wspomnień do dziś wywołuje uśmiech na twarzy uczniów, pozostaje mieć nadzieję że jeszcze kiedyś będzie nam dane wspólnie podróżować…

Fotografie z krainy śniegu, lasów i reniferów przypominać nam będą miło spędzony czas.

M.P&A.B

Nauczyciele_i_uczniowie_z_Belgii_i_Polski

Uczniowie_z_krajw_projektowych__biorcy_udzia_w_wizycie_w_Finlandii

Wsplne_zdjcie_uczniw_w_orodku_Holma

finlandia

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów