SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Aktualności Comeniusa

Uczniowie SOSW w brytyjskim Newcastle!anglia9
W dniach 23.04-27.04 2012r.  uczniowie z klas I i II gimnazjum ( Marytna Mach, Paulina Kojder, Justyna Łyko, Dawid Kisała i Albin Klimczuk) wraz z trójką nauczycieli Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku  Moniką Pęcak, Edytą Dolecką i Robertem Adamskim odbyło pięciodniowa wizytę w brytyjskim mieście Newcastle. Wyjazd ten okazał się pod wieloma względami wyjątkowy i wielokrotnie powodował zachwyt na twarzach uczniów.

Podróż rozpoczęliśmy na lotnisku w Krakowie, przelot samolotem wywołał emocje u wszystkich uczestników wycieczki. Uczniowie lecieli samolotem po raz pierwszy w życiu, a nauczyciele bali się jak ich podopieczni ową podróż zniosą. Przy wyjściu z samolotu towarzyszył nam uśmiech, a trzygodzinny lot i możliwość oglądania ziemi z lotu ptaka zostaną na długo w pamięci  .

Oprócz delegacji polskiej w wizycie wzięli udział uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich z Belgii, Finlandii i Wielkiej Brytanii. Wizyta przebiegała pod hasłem integracji i wspólnej zabawy uczniów z tych krajów.

W pierwszy dzień pobytu wszystkie delegacje zwiedziły Stadion Newcastle United, miasto Newcastle i Great North Muzeum. Ukoronowaniem tego dnia było wspólne wyjście do Taybar gdzie uczestnicy mieli okazję spróbować  dań z całego świata, a co więcej jeść je do syta.

Cały drugi dzień pobytu uczniowie spędzili w szkole partnerskiej. Tam zostali podzieleni na grupy,  w których wzięli udział we wspólnych lekcjach gotowania, nauki gry na bongosach, lekcjach plastyki. Był to również dzień pełen międzynarodowych gier i zabaw. Dużą atrakcją okazał się pokaz tańca i muzyki afrykańskiej wykonywanych przez grupę ciemnoskórych studentów. Następnie uczniowie szkół partnerskich zostali zaproszeni na barbeque, a po nim na  dyskotekę w sali gimnastycznej szkoły. Nic tak nie jednoczy, jak muzyka, a wspólnym tańcom nie było końca.

Trzeciego dnia delegacje uczniów wszystkich państw wzięły udział we wspólnej grze w kręgle. Mimo, iż nasi uczniowie grali w nie pierwszy raz w życiu, radzili sobie całkiem nieźle. W ostatnim dniu przed odlotem udaliśmy się do włoskiej restauracji, gdzie mieliśmy okazję spróbować włoskiej pizzy
i pysznych śmietankowych lodów.

Mimo bariery językowej uczniowie nawiązali wiele przyjaźni, wymieniali adresy swoich portali społecznościowych, maile, korzystali z translatora internetowego, by choć trochę się porozumieć. Wszyscy wrócili do domu z dużą ilością niezapomnianych wspomnień  oraz malutkich pamiątek które sami zakupili. W sposób praktyczny wykorzystywali swoją umiejętność posługiwania się językiem angielskim, poznali inny kraj, miasto i ludzi tam żyjących. Wszystko to dzięki programowi Comenius, który daje im taką możliwość.

Przed naszą szkołą kolejne wyzwanie już za tydzień będziemy gościć nauczycieli tych krajów w naszym ośrodku, a relacja już niedługo…

Więcej zdjęć można zobaczyć tutaj

M.P

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów