SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
15

Projekt ERASMUS C.H.A.N.G.E Dni Greckie w naszej szkole

tydzien grecki 1Realizacja projektu ERASMUS C.H.A.N.G.E jest świetną okazją, aby zapoznawać naszych wychowanków z krajami, które biorą udział w projekcie. W październiku grupa nauczycieli z naszej placówki wzięła udział w wyjeździe szkoleniowym w Grecji. W związku z tym zorganizowaliśmy w naszej szkole „Tydzień Grecki". Rozpoczął się on prezentacją multimedialną na temat tego kraju dla całej społeczności szkolnej przygotowaną przez p. Monikę oraz p. Dominikę. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się gdzie leży Grecja, jak wygląda flaga, słuchali hymnu, poznali charakterystyczne potrawy, roślinność oraz zwierzęta, obejrzeli zdjęcia przedstawiające najbardziej znane wyspy oraz inne miejsca turystyczne, które warto odwiedzić.


W ciągu całego tygodnia greckiego odbywały się różne zajęcia oraz warsztaty tematyczne. m.in. warsztaty plastyczne ph. „Wieniec z liści laurowych", „Pocztówka z Grecji", „Grecka waza". Ponadto odbyły się warsztaty tańców greckich – uczniowie pod czujnym okiem pani Uli ćwiczyli kroki „Greckiej Zorby". Uczniowie ze Szkoły Branżowej przygotowywali smakołyki kuchni greckiej, natomiast nasi najmłodsi – przedszkolaki wraz z paniami przygotowali pokaz mody greckiej. Podopieczni mieli także okazję poznać alfabet grecki oraz poznać kilka słówek w tym języku. Wychowankowie zaangażowali się także w przygotowanie gazetki tematycznej. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie Tygodnia Greckiego.

tydzien grecki 1 tydzien grecki 1
tydzien grecki 2 tydzien grecki 2
tydzien grecki 3 tydzien grecki 3
tydzien grecki 4 tydzien grecki 4
tydzien grecki 5 tydzien grecki 5

/M. Pęcak/

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów