SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
15

C.H.A.N.G.E kolejny pracowity rok przed nami...

podsumowanie pierwszego roku 10Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku w roku 2019/2020 będzie kontynuował realizację dwuletniego projektu Erasmus plus, w którym uczestniczą partnerzy ze szkół w Turcji, Grecji, Rumunii, Litwy oraz Włoch.
Posumowanie pierwszego roku wspólnej pracy odbyło się podczas uroczystej akademii na terenie naszej szkoły. Uczniowie ugotowali "Ciasto przyjaźni" odśpiewaliśmy hymn projektu, jak również powspominaliśmy najlepsze jego momenty. Poprzedni rok był pracowity dla naszej placówki jak i wszystkich pięciu partnerów. Zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie w Polsce podczas którego odbyła się międzynarodowa konferencja nt. e-Twinning- programu promującego projekty unijne i wspierającego rozwój nauczycieli i szkół na wielu płaszczyznach. Przeprowadziliśmy szkolenia metodyczne nt. programów edukacyjnych realizowanych w naszej szkole m.in Apteczki pierwszej pomocy psychologicznej jak również spopularyzowaliśmy Metodę Dobrego Startu M. Bogdanowicz wykorzystywanej w pracy z dziećmi z różnymi niepełnosprawnościami. Odbyły się liczne konkursy, zajęcia oraz dni tematyczne z udziałem naszych uczniów.


W projekt zaangażowana była cała społeczność szkolna. Nauczyciele zaangażowani w prace zespołu ds. Erasmusa plus zorganizowali lekcje pokazowe, dni międzynarodowe, warsztaty świąteczne, zajęcia plastyczne jak i lekcje kulinarne. Podczas dni tureckich uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat malowniczego kraju jakim jest Turcja oraz wirtualnie zwiedzili Stanbuł. Dni włoskie były okazją do zgłębiania wiedzy na temat Włoch i ich pysznej kuchni, jak również wspólnej zabawy przy włoskich przebojach.
Dzięki realizacji projektu nauczyciele i uczniowie naszej placówki wyjechali na tygodniowe wyjazdy zagraniczne. W marcu bieżącego roku czterosobowa delegacja nauczycieli wzięła udział w szkoleniach w szkole tureckiej. Poznaliśmy metody pracy, jak również nowoczesne podejście do problemów związanych z zaburzeniami zachowania u uczniów ze specjalnymi potrzebami. Zobaczyliśmy funkcjonowanie i specyfikę placówki specjalnej, poznaliśmy nowe metody pracy.
Kwietniowy wyjazd uczniów na egzotyczną Sardynię był dla nich niezwykłym przeżyciem, okazją do pierwszego lotu samolotem jak i pierwszej kąpieli w Morzu Śródziemnym. Podczas tego erasmusowego tygodnia, uczniowie wzięli udział w zajęciach muzycznych, artystycznych i teatralnych. Zdobyli także nowe doświadcznia kulinarne, co dla przyszłych kucharzy jest niezwykle cenne w ich przyszłej pracy zawodowej. Zawarte przyjaźnie będą kontynuowane w przestrzeni internetowej w nadziei na następne spotkanie uczniów projektu Erasmus Plus C.H.A.N.G.E., które odbędzie się w Rumunii.
Projekt funkcjonuje w przestrzeni internetowej - ma swoją stonę internetową, grupę Facebookową. Pod tym samym tytułem "Collaboration to Have New Abilities as New Goals of Education C.H.A.N.G.E" jest równocześnie realizowany projekt e-Twinning.
W tym roku szkolnym projekt zakłada szereg działań wyjazdy nauczycieli i uczniów do Grecji, Litwy oraz Rumunii. W maju 2020 będziemy ponownie gościli wszystkich swoich partnerów w naszej placówce. Odpoczynek wakacyjny pozwolił nabrać nowej energii i chęci do realizacji projektu, zarówno uczniowie jak i nauczyciele z niecierpliwością oczekują na następne wydarzenia projektowe.

podsumowanie pierwszego roku 1 podsumowanie pierwszego roku 1
podsumowanie pierwszego roku 2 podsumowanie pierwszego roku 2
podsumowanie pierwszego roku 3 podsumowanie pierwszego roku 3
podsumowanie pierwszego roku 4 podsumowanie pierwszego roku 4
podsumowanie pierwszego roku 6 podsumowanie pierwszego roku 6
podsumowanie pierwszego roku 8 podsumowanie pierwszego roku 8
podsumowanie pierwszego roku 7 podsumowanie pierwszego roku 7
podsumowanie pierwszego roku 9 podsumowanie pierwszego roku 9
podsumowanie pierwszego roku 10 podsumowanie pierwszego roku 10

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów