SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Rajska Sardynia…

sardynia 5

 Sardynia niewątpliwie każdemu z nas kojarzy się z wakacyjnym wypoczynkiem, zjawiskowymi plażami, zatokami i niesamowitymi górskimi widokami. Jest to wyspa o śródziemnomorskim klimacie, na której słońce świeci przez 300 dni w roku. Uczniowie i nauczyciele Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. św. J. Pawła II w Leżajsku spędzili tam jeden kwietniowy tydzień, ucząc się i zdobywając nowe umiejętności i doświadczenia.

 

C.H.A.N.G.E. LOGO ERASMUS 2018

W dniach 08-12 kwietnia 2019 odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli projektu Erasmus plus pt. C.H.A.N.G.E. Uczestnicy przyjechali do włoskiej szkoły położonej w stolicy Sardynii – Cagliari.

Placówka Instituto E. Mattei kształci uczniów w klasach integracyjnych, prowadzona edukacja ma charakter włączający a nauczyciele posiadają wieloletnie doświadczenie w tworzeniu projektów przeciwdziałających wykluczeniu społecznemu.

Podczas tego erasmusowego tygodnia, uczniowie wzięli udział w zajęciach muzycznych, artystycznych i teatralnych. Finalnym efektem spotkania było przygotowanie i zaprezentowanie przedstawienia złożonego z kilku mniejszych scen. Obsadę i wparcie wokalne stanowili uczniowie i nauczyciele z sześciu krajów europejskich. Przygotowania do finałowego show były okazją do poznania się wzajemnie, przełamywania barier, zdobywania nowych umiejętności językowych jak i nabywania wiedzy.

240px Flag of Italy.svg

 W trakcie tego niesamowitego tygodnia mieliśmy okazję zwiedzić stolicę Sardynii, podziwiać najpiękniejszą na tej wyspie plażę Chia, jak również zobaczyć jedną z najgłębszych jaskiń w Europie- Santardi. Dodatkową atrakcję stanowił występ lokalnego zespołu który, zaprezentował regionalne tańce ludowe.

Pobyt na Sardynii był dla naszych uczniów niezwykłym przeżyciem. Był okazją do pierwszego lotu samolotem, jak i pierwszej kąpieli w Morzu Śródziemnym. Wyjazd umożliwił naszym uczniom zdobycie dodatkowych doświadczeń kulinarnych, co dla przyszłych kucharzy stanowi istotne doświadczenie zawodowe. W trakcie tego spotkania degustowali znakomicie przyrządzone dania z owoców morza, smakowali potrawkę z ośmiornicy oraz spędzili wieczór w tradycyjnej włoskiej pizzerii. Chłopcy nawiązali przyjaźnie, które mogą być teraz kontynuowane w przestrzeni internetowej w nadziei na następne spotkanie uczniów projektu Erasmus Plus C.H.A.N.G.E.

sardynia 1 sardynia 1
sardynia 2 sardynia 2
sardynia 3 sardynia 3
sardynia 4 sardynia 4
sardynia 5 sardynia 5

/M. Pęcak/

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów