SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Międzynarodowe spotkanie nauczycieli w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. Jana Pawła II w Leżajsku w ramach realizacji projektu C.H.A.N.G.E.

erasmus 4W dniach 07-11 czerwca 2021 na terenie naszej placówki odbyło się międzynarodowe spotkanie nauczycieli realizujących projekt C.H.A.N.G.E. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne w wizycie realnie wzięli udział nauczyciele jedynie z dwóch szkół z Rumunii i Włoch. Nauczyciele z Turcji, Grecji i Litwy uczestniczyli symultanicznie w spotkaniach on-line lub dzięki transmisjom na kanale Youtube.
W pierwszym dniu wizyty przywitaliśmy wszystkich uczestników barwnym przedstawieniem przygotowanym przez najmłodszych naszych podopiecznych.

Krótki program artystyczny został przedstawiony w altanie przedszkola i spotkał się z dużym entuzjazmem i zachwytem naszych gości. W bezpośrednie relacji na Youtube uczestniczyło jeszcze 20 nauczycieli. Tego dnia odbyły się również dwa spotkania szkoleniowe – Prezentacja systemu nauczania w Polsce a specyfika pracy ośrodka. Osiągnięcia i plany na przyszłość SOSW w Leżajsku. przedstawiona przez Pana Dyrektora Tomasza Chrząstka. Dodatkowo Pani Dominika Zych wraz z zespołem WWRD zapoznała uczestników spotkania z zasadami funkcjonowania WWRD w naszej placówce tj. terapiami i pracą zespołu. W ramach tego szkolenia odbyły się zajęcia pokazowe oraz terapii prowadzonych w naszej placówce.
W drugim dniu wizyty odbyło się dwujęzyczne pięciogodzinne szkolenie z zakresu „Terapia ręki jako narzędzie wspierające prawidłowy rozwój umiejętności manualnych i grafomotorycznych dzieci i młodzieży". W szkoleniu uczestniczyli nauczyciele naszego ośrodka oraz goście przybyli do naszej placówki. Szkolenie było również transmitowane on-line, dzięki platformie ZOOM.
W następnym dniu wizyty odbyły się lekcje i zajęcia pokazowe z Sensoplastyki. Nauczyciele mogli wziąć udział w lekcji pokazowej z udziałem uczniów autystycznych. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników zarówno obecnych na sali jak i on-line. Ten dzień obfitował również w inne atrakcje. Wraz z innymi uczestnikami udaliśmy się na krajoznawczą wycieczkę do Sandomierza.
W czwartkowy słoneczny dzień odbyły się szkolenia lekcje pokazowe z arteterapii, karate, i biofeedbacku. Nauczyciele mogli również dzięki transmisji na Youtube uczestniczyć w przepięknej akademii z okazji Dnia Patrona jak również w programie artystycznym lokalnego zespołu folkowego Leliwa. Zespół przygotował wiązankę tańców ludowych charakterystycznych dla terenu Podkarpacia.
Ostatni dzień wizyty również ubogacił naszych gości. Wzięli oni udział w zajęciach z hipoterapii na stadninie w Wierzawicach. Nauczyciele zostali zapoznani ze specyfiką zajęć i ich nieocenionym wpływem na uczniów naszej placówki.

erasmus 1 erasmus 1
erasmus 2 erasmus 2
erasmus 3 erasmus 3
erasmus 4 erasmus 4
erasmus 5 erasmus 5
erasmus 6 erasmus 6
erasmus 7 erasmus 7
erasmus 8 erasmus 8
erasmus 9 erasmus 9
erasmus 10 erasmus 10
erasmus 11 erasmus 11
erasmus 12 erasmus 12
erasmus 13 erasmus 13
erasmus 14 erasmus 14

/Monika Pęcak/

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów