SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
15

Wirtualna podróż uczniów i nauczycieli SOSW im. św. Jana Pawła II w Leżajsku do Rumunii w ramach realizacji projektu Erasmus CHANGE

erasmus 9W ostatnim tygodniu maja bieżącego roku szkolnego grupa uczniów i nauczycieli naszego ośrodka uczestniczyła w tygodniowej wizycie projektowej do Rumunii. Tym razem odbyliśmy podróż wirtualną z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną. Wirtualna podróż zaprowadziła nas do szkoły w Rumunii.
W pierwszym dniu po oficjalnym powitaniu uczestników oraz rozpoczęciu wizyty odśpiewaliśmy wspólnie hymn naszego projektu. Odbyliśmy wirtualna podróż po rumuńskiej szkole w Suceava. W tym dniu rozpoczynającym naszą wirtualną przygodę wszyscy uczestnicy projektu wypuścili w niebo balony z wykonanymi i dołączonymi do nich radosnymi emotikonami.

 

W kolejnych dniach uczniowie z pomocą nauczycieli projektowali i ozdabiali latawce symbolizujące radość i uznanie dla wartości realizowanego projektu. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w warsztatach na platformie Padlet – tworząc tablicę z wirtualnymi karteczkami wyrażającymi radość z bycia razem, skojarzeniami dotyczącymi projektu, wiosny. Korzystali także w poszczególnych dniach z aplikacji Jambord, Linoit oraz WordArt wykonując różne zadania przygotowane prze nauczycieli ze szkoły w Rumunii – tj. „Barometr wartości", „Barometr umiejętności życiowych", „Kartek wspomnień i przeżyć związanych z wirtualną wizytą.

Wspólnie z uczniami ze szkoły na Litwie uczestniczyliśmy w warsztatach ogrodniczych, z uczniami z Turcji i Rumunii w warsztatach kulinarnych i artystycznych. Bardzo atrakcyjne okazały się warsztaty taneczne, zajęcia muzyczno – ruchowe z wykorzystaniem instrumentów. Nauczyciele uczestniczyli w sesjach szkoleniowych pod hasłem: Wspólna praca na rzecz łatwiejszej przyszłości: Przedstawienie rumuńskiego systemu edukacji specjalnej i sposobu nauczania, Zajęcia programowe i pozalekcyjne w CSEI Suceava, Interwencyjne strategie leczenia zaburzeń zachowania u dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, Model SIOP w nauczaniu języka angielskiego , Podróż przez zmianę - ocena interaktywna i kształtująca.

Ponadto organizatorzy spotkania zapoznali nas z dziedzictwem kulturowym Rumunii - jej pięknymi zabytkami i tradycjami. Dzięki nowoczesnym technologiom odwiedziliśmy wirtualnie Bukovinę, Bazylikę Voronet oraz Muzeum Jajek. Aby dodatkowo uatrakcyjnić naszą wizytę oraz zintegrować naszą grupę nauczyciele zorganizowali wyjście z uczniami na pizzę oraz na lody.

Największą radość sprawiła wszystkim wycieczka do rzeszowskiego Fly Parku wypełnionego trampolinami, torami przeszkód i ścianką wspinaczkową. Uśmiech towarzyszył nam przez cały tydzień. To był niezapomniany czas dla wszystkich uczestników tej wirtualnej wizyty.

erasmus 1 erasmus 1
erasmus 2 erasmus 2
erasmus 3 erasmus 3
erasmus 4 erasmus 4
erasmus 5 erasmus 5
erasmus 6 erasmus 6
erasmus 7 erasmus 7
erasmus 8 erasmus 8
erasmus 9 erasmus 9
erasmus 10 erasmus 10
erasmus 11 erasmus 11
erasmus 12 erasmus 12
erasmus 13 erasmus 13
erasmus 14 erasmus 14
erasmus 15 erasmus 15
erasmus 16 erasmus 16
erasmus 17 erasmus 17
erasmus 18 erasmus 18
erasmus 19 erasmus 19
erasmus 20 erasmus 20
erasmus 21 erasmus 21

/Monika Pęcak/

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów