SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
13

Bożonarodzeniowe wirtualne spotkania w ramach projektu Erasmus C.H.A.N.G.E.

erasmus 6

Wesołych świat! Merry Christmas! Craciun Fericit! Linksmų Kalėdų! Mutlu Noeller!
Buon Natale! καλά Χριστούγεννα!

W dniach 15 i 16 grudnia 2020 roku odbyły się w naszej szkole kolejne działania w ramach projektu Erasmus plus C.H.A.N.G.E. Projekt mimo panującej pandemii jest nadal realizowany, a wszelkie zaplanowane wcześniej aktywności zostały przeniesione do przestrzeni internetowej. Dzięki możliwościom jakie daje nam Internet i aplikacja Zoom zostały zorganizowane dwa spotkania z uczniami i nauczycielami zaangażowanymi w projekt.

Nasi uczniowie wraz z nauczycielami spotkania te odbyli w trzech budynkach szkoły, natomiast uczniowie i nauczyciele ze szkół z Grecji, Włoch, Rumunii, Litwy i Turcji łączyli się z nami przez Internet ze swoich domów.
Tematem spotkań było Boże Narodzenie i związanie z nim tradycje, dekoracje, potrawy
i zwyczaje w poszczególnych krajach. Nasi uczniowie pokazali prezentację na temat najbardziej lubianych przez wszystkich świąt w roku czyli świat Bożego Narodzenia, przygotowali piękne dekoracje bożonarodzeniowe, a instrukcje ich wykonania zostały przedstawione w formie krótkich filmików.
W ramach tych spotkań uczniowie z innych szkół zaprezentowali swoje świąteczne prace, dekoracje, a nawet wypiekali bożonarodzeniowe domki z pierników. Zostały przeprowadzone także gry on-line bożonarodzeniowe bingo oraz obrazki do pary. Dzięki świątecznym konferencjom internetowym mogliśmy dostrzec różnice w obchodach tych niesamowitych świąt w poszczególnych krajach, a co najważniejsze zauważyć jak wiele mamy wspólnych tradycji i zwyczajów. Przez jakiś czas mogliśmy pobyć ze sobą w niesamowitej atmosferze zbliżających się świąt zapomnieć o „lock downie" pandemii i wirusie, a skupić swoją uwagę na tym co dobre i piękne – wspólnych rozmowach, uśmiechu i radości, z tego, że możemy spotkać się wszyscy razem i cieszyć się swoją obecnością.

Popniżej znajdują się linki do filmików. Kliknij, aby otworzyć. 

https://gopro.com/v/ED6dEE2q2819L

https://gopro.com/v/ED6dEE2q2819L

erasmus 1 erasmus 1
erasmus 2 erasmus 2
erasmus 3 erasmus 3
erasmus 4 erasmus 4
erasmus 5 erasmus 5
erasmus 6 erasmus 6
erasmus 7 erasmus 7
erasmus 9 erasmus 9

/M. Pęcak/

 

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów