SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
13

Aktualności Erasmus Change

Wizyta projektowa nauczycieli Ośrodka Szkolno –Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Leżajsku w Grecji.

grecja 2W dniach 07-11 października 2019 r. czwórka nauczycieli ośrodka uczestniczyła w wizycie projektowej w 1st High School of Kalambaka w miejscowości o tej samej nazwie Kalambaka. W pierwszym dniu pobytu odbyła się uroczystość powitalna delegacji nauczycieli ze szkół europejskich uczestniczących w projekcie Erasmus plus C.H.A.N.G.E. Podczas akademii uczniowie greckiej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności teatralne, muzyczne i taneczne. W trakcie szkolenia zapoznano nauczycieli ze specyfiką pracy tamtejszej placówki, stosowanymi metodami oraz zapleczem dydaktycznym. Delegacje wszystkich krajów wzięły udział w szkoleniach poświęconych znaczeniu Inteligencji Emocjonalnej w nauczaniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nauczyciele wzięli także udział w panelu szkoleniowo-warsztatowym poświęconym nauczaniu włączającemu stosowanemu przez nauczycieli w szkole integracyjnej w Kalambaka.

Czytaj więcej...

Projekt ERASMUS C.H.A.N.G.E Dni Greckie w naszej szkole

tydzien grecki 1Realizacja projektu ERASMUS C.H.A.N.G.E jest świetną okazją, aby zapoznawać naszych wychowanków z krajami, które biorą udział w projekcie. W październiku grupa nauczycieli z naszej placówki wzięła udział w wyjeździe szkoleniowym w Grecji. W związku z tym zorganizowaliśmy w naszej szkole „Tydzień Grecki". Rozpoczął się on prezentacją multimedialną na temat tego kraju dla całej społeczności szkolnej przygotowaną przez p. Monikę oraz p. Dominikę. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się gdzie leży Grecja, jak wygląda flaga, słuchali hymnu, poznali charakterystyczne potrawy, roślinność oraz zwierzęta, obejrzeli zdjęcia przedstawiające najbardziej znane wyspy oraz inne miejsca turystyczne, które warto odwiedzić.

Czytaj więcej...

C.H.A.N.G.E kolejny pracowity rok przed nami...

podsumowanie pierwszego roku 10Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku w roku 2019/2020 będzie kontynuował realizację dwuletniego projektu Erasmus plus, w którym uczestniczą partnerzy ze szkół w Turcji, Grecji, Rumunii, Litwy oraz Włoch.
Posumowanie pierwszego roku wspólnej pracy odbyło się podczas uroczystej akademii na terenie naszej szkoły. Uczniowie ugotowali "Ciasto przyjaźni" odśpiewaliśmy hymn projektu, jak również powspominaliśmy najlepsze jego momenty. Poprzedni rok był pracowity dla naszej placówki jak i wszystkich pięciu partnerów. Zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie w Polsce podczas którego odbyła się międzynarodowa konferencja nt. e-Twinning- programu promującego projekty unijne i wspierającego rozwój nauczycieli i szkół na wielu płaszczyznach. Przeprowadziliśmy szkolenia metodyczne nt. programów edukacyjnych realizowanych w naszej szkole m.in Apteczki pierwszej pomocy psychologicznej jak również spopularyzowaliśmy Metodę Dobrego Startu M. Bogdanowicz wykorzystywanej w pracy z dziećmi z różnymi niepełnosprawnościami. Odbyły się liczne konkursy, zajęcia oraz dni tematyczne z udziałem naszych uczniów.

Czytaj więcej...

Rajska Sardynia…

sardynia 5

 Sardynia niewątpliwie każdemu z nas kojarzy się z wakacyjnym wypoczynkiem, zjawiskowymi plażami, zatokami i niesamowitymi górskimi widokami. Jest to wyspa o śródziemnomorskim klimacie, na której słońce świeci przez 300 dni w roku. Uczniowie i nauczyciele Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. św. J. Pawła II w Leżajsku spędzili tam jeden kwietniowy tydzień, ucząc się i zdobywając nowe umiejętności i doświadczenia.

 

C.H.A.N.G.E. LOGO ERASMUS 2018

W dniach 08-12 kwietnia 2019 odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli projektu Erasmus plus pt. C.H.A.N.G.E. Uczestnicy przyjechali do włoskiej szkoły położonej w stolicy Sardynii – Cagliari.

Placówka Instituto E. Mattei kształci uczniów w klasach integracyjnych, prowadzona edukacja ma charakter włączający a nauczyciele posiadają wieloletnie doświadczenie w tworzeniu projektów przeciwdziałających wykluczeniu społecznemu.

Czytaj więcej...

Dzień włoski

 Dzień włoski w naszym ośrodku

 

Dni Tureckie w naszej szkole w ramach projektu Erasmus C.H.A.N.G.E

dni tureckie 2019 13Nasza szkoła jest w trakcie realizacji projektu Erasmus C.H.A.N.G.E w ramach jego realizacji chcemy przybliżać całej społeczności szkolnej każdy z krajów, które są naszymi partnerami projektowymi.
Zbliża się wizyta projektowa w Turcji, więc przez dwa dni świętowaliśmy w naszej szkole Dni Tureckie. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w spotkaniu podczas, którego panie Monika Pęcak oraz Dominika Zych przedstawiły prezentację multimedialną dotyczącą Turcji. Dowiedzieliśmy się gdzie leży Turcja, jaka jest jej stolica i największe miasta. Zobaczyliśmy piękno krajobrazu, tureckie smaki m.in. kawa po turecku, herbata, chałwa, baklawa czy bardzo znany w Polsce turecki kebab. Zachwyciło nas bogactwo kolorów, piękna turecka muzyka, stroje.

Czytaj więcej...

Inauguracja projektu C.H.A.N.G.E

erasmusInauguracja projektu C.H.A.N.G.E w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. Jana Pawła II w Leżajsku.
Dwuletni projekt Erasmus plus rozpoczął się trzydniowym spotkaniem nauczycieli reprezentujących kraje partnerskie. Wizyta, która odbyła się w dniach 07-09 listopada 2018r, była okazją do poznania się osobiście oraz współpracy na rzecz projektu. Wcześniejsza praca partnerów, planowanie i aplikacja projektu odbywały się w przestrzeni internetowej.
Nauczyciele z Włoch, Grecji, Litwy, Rumunii i Turcji wzięli udział w wielu wydarzeniach zaplanowanych na czas pobytu w Polsce – w naszym ośrodku. W pierwszym dniu wizyty goście uczestniczyli w akademii powitalnej, podczas której uczniowie naszej szkoły w przygotowanym na tą okoliczność programie artystycznym zaprosili wszystkich w wielojęzyczną podróży po Europie.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów