SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Aktualności Erasmus Change

C.H.A.N.G.E kolejny pracowity rok przed nami...

podsumowanie pierwszego roku 10Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku w roku 2019/2020 będzie kontynuował realizację dwuletniego projektu Erasmus plus, w którym uczestniczą partnerzy ze szkół w Turcji, Grecji, Rumunii, Litwy oraz Włoch.
Posumowanie pierwszego roku wspólnej pracy odbyło się podczas uroczystej akademii na terenie naszej szkoły. Uczniowie ugotowali "Ciasto przyjaźni" odśpiewaliśmy hymn projektu, jak również powspominaliśmy najlepsze jego momenty. Poprzedni rok był pracowity dla naszej placówki jak i wszystkich pięciu partnerów. Zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie w Polsce podczas którego odbyła się międzynarodowa konferencja nt. e-Twinning- programu promującego projekty unijne i wspierającego rozwój nauczycieli i szkół na wielu płaszczyznach. Przeprowadziliśmy szkolenia metodyczne nt. programów edukacyjnych realizowanych w naszej szkole m.in Apteczki pierwszej pomocy psychologicznej jak również spopularyzowaliśmy Metodę Dobrego Startu M. Bogdanowicz wykorzystywanej w pracy z dziećmi z różnymi niepełnosprawnościami. Odbyły się liczne konkursy, zajęcia oraz dni tematyczne z udziałem naszych uczniów.

Czytaj więcej...

Rajska Sardynia…

sardynia 5

 Sardynia niewątpliwie każdemu z nas kojarzy się z wakacyjnym wypoczynkiem, zjawiskowymi plażami, zatokami i niesamowitymi górskimi widokami. Jest to wyspa o śródziemnomorskim klimacie, na której słońce świeci przez 300 dni w roku. Uczniowie i nauczyciele Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. św. J. Pawła II w Leżajsku spędzili tam jeden kwietniowy tydzień, ucząc się i zdobywając nowe umiejętności i doświadczenia.

 

C.H.A.N.G.E. LOGO ERASMUS 2018

W dniach 08-12 kwietnia 2019 odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli projektu Erasmus plus pt. C.H.A.N.G.E. Uczestnicy przyjechali do włoskiej szkoły położonej w stolicy Sardynii – Cagliari.

Placówka Instituto E. Mattei kształci uczniów w klasach integracyjnych, prowadzona edukacja ma charakter włączający a nauczyciele posiadają wieloletnie doświadczenie w tworzeniu projektów przeciwdziałających wykluczeniu społecznemu.

Czytaj więcej...

Dzień włoski

 Dzień włoski w naszym ośrodku

 

Turcja kolorowa – wyjazd nauczycieli do Istambułu

Turcja RejsW dniach 03 do 09 marca br. delegacja naszych nauczycieli wraz z panią dyrektor wyjechała do tureckiej szkoły w ramach realizacji projektu Erasmus plus pt. C.H.A.N.G.E. Dzięki wizycie w tym pięknym kraju, mieliśmy możliwość poznania metod pracy z młodzieżą niepełnosprawną w tej placówce jak również poznać innych partnerskich szkołach z Włoszech, Grecji, Litwy, Rumunii, i Turcji.
Pierwszego dnia reprezentacje w/w krajów zostały przywitane przez całą społeczność szkolną. Przygotowany program muzyczno – słowny dostarczył wielu pozytywnych wrażeń. Turecki tańce ludowe i pieśni wykonywane przez uczniów tej szkoły, na długo pozostaną w pamięci każdego z uczestników. Piękna turecka pogoda jak również serdeczne przyjęcie zmotywowały do dalszej pracy i zachęciły do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.

Czytaj więcej...

Dni Tureckie w naszej szkole w ramach projektu Erasmus C.H.A.N.G.E

dni tureckie 2019 13Nasza szkoła jest w trakcie realizacji projektu Erasmus C.H.A.N.G.E w ramach jego realizacji chcemy przybliżać całej społeczności szkolnej każdy z krajów, które są naszymi partnerami projektowymi.
Zbliża się wizyta projektowa w Turcji, więc przez dwa dni świętowaliśmy w naszej szkole Dni Tureckie. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w spotkaniu podczas, którego panie Monika Pęcak oraz Dominika Zych przedstawiły prezentację multimedialną dotyczącą Turcji. Dowiedzieliśmy się gdzie leży Turcja, jaka jest jej stolica i największe miasta. Zobaczyliśmy piękno krajobrazu, tureckie smaki m.in. kawa po turecku, herbata, chałwa, baklawa czy bardzo znany w Polsce turecki kebab. Zachwyciło nas bogactwo kolorów, piękna turecka muzyka, stroje.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów