SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Aktualności Comeniusa

Aktualności

XXVIII Wojewódzki Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w Mielcu

mielec513 maja 2015 roku uczniowie naszego Ośrodka: D. Surdyka i J. Zwoliński, uczestniczyli w XXVIII Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w Mielcu. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego. W turniejowych zmaganiach uczestniczyło osiem dwuosobowych drużyn. Zawodnicy rozwiązywali test pisemny z zakresu przepisów drogowych, następnie musieli się wykazać praktyczną umiejętnością kierowania jednośladem, poruszając się po ,,miasteczku ruchu drogowego" oraz ,,torze przeszkód". Końcowym etapem zmagań były odpowiedzi na pytania ustne.
Reprezentanci naszego Ośrodka zdobyli III miejsce drużynowo, a Dominik Surdyka wywalczył III miejsce indywidualnie. Serdecznie gratulujemy.

A. Krudysz, K. Buszta

 

 

Czytaj więcej...

Komunikat Komisji Konkursowej VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ Pory Roku -2015 LATO PASTELĄ MALOWANE

komunikat o wynikach

Akademia poświęcona 95 rocznicy odzyskania niepodległości

akademia 11.11 2013 2014 01Dnia 08.11.2013 r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Program artystyczny przygotowali i przedstawili uczniowie – harcerze naszego ośrodka pod opieką nauczycieli Edyty Sałuk, Alicji Domaradzkiej i Katarzyny Kak. Wszyscy obecni wysłuchali historii dochodzenia do polskiej niepodległości po 123 latach niewoli oraz obejrzeli prezentację o Józefie Piłsudskim i wojsku polskim. Na koniec wszyscy odśpiewali Rotę.

Przygotowała
Katarzyna Kak
 
 
akademia 11.11 2013 2014 01 akademia 11.11 2013 2014 01
akademia 11.11 2013 2014 02 akademia 11.11 2013 2014 02
akademia 11.11 2013 2014 03 akademia 11.11 2013 2014 03

Wizyta uczniów z Europy w Polsce

comenius polska 02W dniach 22–26 kwietnia 2013r. odbyła się w naszym Ośrodku Wizyta uczniów z krajów europejskich, w ramach realizowanego przez nas projektu „I can, You can” programu Comenius. W spotkaniu wzięło udział dwudziestu ośmiu uczniów oraz czternastu nauczycieli wszystkich szkół partnerskich. Mieliśmy okazję gościć przedstawicieli dwóch szkół z Belgii, Wielkiej Brytanii i Finlandii. Wizyta ta, to kolejny etap projektu, którego celem jest poznawanie innych kultur, historii i tradycji państw projektowych, wymiana doświadczeń nauczycieli szkól specjalnych z całej Europy.  

 

Czytaj więcej...

Wideokonferencja Comenius

W dniu 21 marca 2013r. w naszej szkole odbyła się wideokonferencja uczniów biorących udział w projekcie „I Can,You can”. Uczestniczyło w niej dziesięcioro uczniów ze szkoły BuSo Onze Jeugd z Belgii i szóstka uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku . Było to niezwykłe przeżycie dla nas wszystkich. Tematem konferencji były nadchodzące święta Wielkanocne, życie codzienne jak i wizyta uczniów w Polsce. Mimo chwilowych problemów z łącznością godzinne spotkanie wywołało uśmiech na twarzach naszych wychowanków, którzy z niecierpliwością czekają na następne spotkanie, tym razem z uczniami z Wielkiej Brytanii.

Koordynator

Comeniusowe potyczki w ZSZ w Leżajsku.

Zdjcie0033
Uczniowie klas zawodowych SOSW w Leżajsku  w ramach zajęć praktycznych postanowili przygotować potrawy charakterystyczne dla krajów biorących udział w projekcie. Uczniowie z przyjemnością przygotowali śniadanie w stylu brytyjskim to jest smażony bekon, pieczarki i pomidory. Nie zabrakło pachnących kiełbasek i jajecznicy. Jak sami stwierdzili taka bomba kaloryczna może ujść na sucho jedynie Brytyjczykom. Uczniowie wykonali również pyszną sałatkę  „Liege” znaną wszystkim Belgom.  Potrawy i odświętny wygląd uczniowie uwiecznili na zdjęciach.

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Prezenty od naszych przyjaciół!

crakers3
Zgodnie z tradycją projektową otrzymaliśmy atrybuty bożonarodzeniowe z poszczególnych szkół biorących udział w projekcie. Miło było zobaczyć rękodzieła naszych kolegów ze szkół w  Finlandii i Belgii. Dużą przyjemność uczniom sprawiła paczka od szkoły z Newcastle. Otrzymali oni pudełko pełne Crakers’ów, jednakże sama  nazwa jest nieco myląca. Otóż Crakers, są to prezenty w kształcie cukierków, które otrzymuje para wybrańców. Zabawa niesie za sobą oczekiwanie i niespodziankę gdyż dwójka ciągnie Crakers za końce i prezent może trafić tylko do jednego z nich.

Kolejny raz mogliśmy dowiedzieć  się czegoś więcej na temat kultury innych krajów a przy tym jeszcze bardzo fajnie się bawić. Uśmiechnięte twarze same mówią za siebie….

M.P

 

 

Czytaj więcej...

Wizyta programu Comenius w Finlandii


Finlandia- Kraina śniegu, lasów i reniferów zdobyta!

Nasza_delegacja_na_tle_skoczni_w_Lahti
W dniach 04-08. luty 2013r. troje uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku wraz z nauczycielkami Agatą Burek i Moniką Pęcak spędziło pięć dni w szkole partnerskiej w Finlandii. Celem wizyty była realizacja kolejnego etapu projektu „I can, You can” to jest wspólnego pobytu uczniów z czterech krajów projektowych. Do Finlandii przyjechało piętnaścioro uczniów z Belgii, Wielkiej Brytanii i Polski. Nie był to pierwszy wyjazd naszych uczniów do innego kraju jednakże w ramach realizacji projektu ostatni. Samolot, zimno i rozłąka z rodzicami to tylko niektóre z obaw, jakie towarzyszyły naszym podopiecznym. Strach przed lataniem, przerodził się jednak w zachwyt już po pierwszym starcie i „nurkowaniu” w chmurach. Podobnie jak i podczas innych wizyt towarzyszyła nam nasza projektowa maskotka Zuzia wspierając chłopców na każdym kroku.

Pobyt w Finlandii zaczął się od zwiedzania Helsinek. Mieliśmy okazję zobaczyć centrum miasta, podziwiać prostą acz dostojną architekturę i niektóre z jego atrakcji turystycznych. Helsinki to miasto z podgrzewanymi chodnikami, mimo tego jest to metropolia z której śnieg jest wywożony do morza ciężarówkami, a parkingi umieszczone są pod całym miastem na głębokości 30 metrów!

Harmonogram naszego wyjazdu wypełniony był co do ostatniej minuty. W kurorcie zimowym w Lahti mogliśmy spróbować jazdy na nartach, snowboardzie, nie sposób było nie zauważyć słynnej skoczni, która na sam widok zapierała dech w piersi.

 

Czytaj więcej...

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów