SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
13

,, XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół imienia św. Jana Pawła II na Jasnej Górze‘’


 pielgrzymka 9W dniach 3-4 października 2017 grupa uczniów z naszego Ośrodka wraz z nauczycielami
i przedstawicielami rodziców uczestniczyła w pielgrzymce na Jasną Górę, wydarzeniu, o którym wiedział nawet Papież Franciszek czego dowodem był jego list skierowany do nas pielgrzymów. Wyjazd miał charakter edukacyjno – modlitewny.

W pierwszym dniu w okolicy Częstochowy zwiedziliśmy Jaskinię Głęboką oraz ruiny zamku. W błocie, zimnie i ogromnym deszczu wyprawa ta okazała się zaskakującą przygodą. Po dotarciu do Częstochowy i zakwaterowaniu wieczorem wszyscy udaliśmy się do kaplicy, gdzie przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej wzięliśmy udział w wspólnej Modlitwie Różańcowej oraz odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Pełna kaplica młodzieży, dzieci, dorosłych i duch wspólnej modlitwy dawał niesamowite poczucie więzi.

Następnego dnia bardzo wcześnie rano chętni uczniowie z nauczycielem poszli na odsłonięcie obrazu do kaplicy i uroczyste modlitwy poranne. Ciężka była pobudka o 5.00, gdy reszta uczniów smacznie spała. Ci, którzy wstali, byli zadowoleni i mówili, że warto było to przeżyć. Po śniadaniu zwiedziliśmy Bazylikę Jasnogórską, a następnie przeszliśmy na plac modlitewny, gdzie z 15 tysięcznym tłumem dzieci, młodzieży, nauczycieli, wśród licznych transparentów, sztandarów z różnych szkół z Polski odbyła się Eucharystia. Nawet pogoda na czas Mszy Św. okazała się łaskawa – przestało padać. Nasi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i wzorowym zachowaniem podczas całej pielgrzymki. Śpiewane w busie piosenki i odmawiane modlitwy w różnych intencjach prowadzone przez naszych uczniów były czymś wyjątkowym Dziękuję tu młodzieży za pieśń zaśpiewaną nam opiekunom w busie z miłymi słowami i życzeniami. Pamiętając o całej społeczności naszego Ośrodka zamówiliśmy na Jasnej Górze Mszę Świętą za: uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników. Niech pielgrzymka ta zostanie w pamięci i przyniesie owoce duchowe, bo każdy jechał tam z swoją intencją, oby św. Jan Paweł II wspierał nas i pomagał.
opr. A. Bańka

pielgrzymka 1A skrót.lnk pielgrzymka 1A skrót.lnk
pielgrzymka 12 pielgrzymka 12
pielgrzymka 1 pielgrzymka 1
pielgrzymka 19Ajpg pielgrzymka 19Ajpg
pielgrzymka 4 pielgrzymka 4
pielgrzymka 17jpg pielgrzymka 17jpg
pielgrzymka 5 pielgrzymka 5
pielgrzymka 7 pielgrzymka 7
pielgrzymka 8 pielgrzymka 8
pielgrzymka 9 pielgrzymka 9
pielgrzymka 11 pielgrzymka 11
pielgrzymka 13 pielgrzymka 13
pielgrzymka 14 pielgrzymka 14
pielgrzymka 15 pielgrzymka 15

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 38 gości oraz 2 użytkowników.

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów