SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
14

,,Wakacje, znów będą wakacje - odpoczywaj bezpiecznie i zdrowo”

bezpieczne wakacje 3Nadchodzą wakacje – każdy z nas musi pamiętać, by czas ten spędzać bezpiecznie i odpowiedzialnie. W związku z tym 11 czerwca zorganizowano dla uczniów naszego Ośrodka spotkania z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Leżajsku. Panie prezentowały uczniom zasady bezpiecznego odpoczynku oraz pokazywały możliwe zagrożenia i niebezpieczeństwa z jakimi mogą się spotkać w okresie wakacji. Grupa młodsza w prelekcji i prezentacji multimedialnej mogła dowiedzieć się o niebezpieczeństwach występujących w: podróży, domu, lesie, na wsi i na ulicy. Uczniowie z dużą uwagą uczestniczyli w spotkaniu pt. ,,Bezpieczne wakacje", chętnie też udzielali odpowiedzi na pytania, podawali różne przykłady. Druga grupa – młodzież klas starszych zaangażowała się w spotkanie ,,Stop używkom i bezpieczny odpoczynek wakacyjny". Uczniowie w filmikach edukacyjnych mogli zobaczyć, jak dużo zła czyni sięganie po alkohol, narkotyki czy dopalacze.

Dzięki przyniesionym przez panie narko i alko – okularach każdy chętny mógł się przekonać jak bardzo używki zmieniają postrzeganie świata. Trzeba było w tych okularach przejść ustawiony tor przeszkód – okazało się to niemałym wyczynem, często wręcz zadaniem niemożliwym do wykonania. Młodzież zobaczyła jak ryzykowne jest stosowanie używek. Uczniowie usłyszeli zasady bezpiecznego odpoczywania, poznali też niebezpieczeństwa, z jakimi mogą się zetknąć.
Rok szkolny dobiega końca, serdecznie życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom spokojnych wakacji, pełnych radości i uśmiechu. Trzeba pamiętać, by odpoczywać z głową, uważać na siebie i innych, bo nasze zdrowie i życie to najcenniejszy skarb, dlatego trzeba o nie dbać.

bezpieczne wakacje 1 bezpieczne wakacje 1
bezpieczne wakacje 2 bezpieczne wakacje 2
bezpieczne wakacje 3 bezpieczne wakacje 3
bezpieczne wakacje 4 bezpieczne wakacje 4
bezpieczne wakacje 5 bezpieczne wakacje 5
bezpieczne wakacje 6 bezpieczne wakacje 6
bezpieczne wakacje 7 bezpieczne wakacje 7
bezpieczne wakacje 8 bezpieczne wakacje 8
bezpieczne wakacje 9 bezpieczne wakacje 9
bezpieczne wakacje 10 bezpieczne wakacje 10
bezpieczne wakacje 11 bezpieczne wakacje 11
bezpieczne wakacje 15 bezpieczne wakacje 15
bezpieczne wakacje 16 bezpieczne wakacje 16
bezpieczne wakacje 18 bezpieczne wakacje 18

/A. Bańka/

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów