SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
13

Odwiedzamy miejsca użyteczności publicznej

1PŻ 2Każdy z nas, każdy człowiek, jest nie tylko samostanowiącą o sobie jednostką, ale też bytem zależnym od innych. Żyjemy w społeczeństwie, w określonym środowisku i aby sprawnie w nim funkcjonować, musimy przestrzegać zasad w nim panujących oraz umieć się właściwie do danej sytuacji i miejsca zachować.
Z tego też względu na dwa tygodnie przed wakacjami kl. I P„ż" przez cały tydzień odwiedzała wraz z wychowawcą miejsca użyteczności publicznej.
Upały na początku tygodnia skłoniły nas do skorzystania z oferty pobliskiej cukierni i skonsumowania przepysznych, ale przede wszystkim zimnych lodów. Kolejnego dnia zrobiliśmy zakupy spożywcze w hipermarkecie, zapoznając się wcześniej ze środkami płatniczymi, by następnie umiejętnie z nich skorzystać.

W środę Pani Ala Domaradzka zabrała nas do salonu fryzjerskiego, gdzie Pani Dominika wyczarowała na naszych głowach fryzury „przystojniaków" i gdzie sami mieliśmy okazję wczuć się w rolę wymagającego nie lada talentu zawodu fryzjera. W czwartek z kolei wyruszyliśmy na pocztę, by z pomocą wychowawcy kupić znaczki pocztowe, kartki ze zdjęciami Leżajska i wysłać je naszym rodzicom. Obserwując innych uczyliśmy się, że w takich miejscach należy szczególnie dbać o ciszę i nie rozpraszać pracujących tam osób swoim nieodpowiednim zachowaniem. W piątek natomiast odwiedziliśmy Bibliotekę Miejską w Leżajsku. Odkryliśmy, że ten fascynujący świat książek to nie tylko rzędy równiutkich półek pełnych lektur i czasopism, ale też miejsce, gdzie można pozwolić wyobraźni na podróż poprzez nieznane krainy zamieszkane przez niesamowite, nieraz dziwne postaci...

Po tak pracowicie spędzonym tygodniu nie pozostaje nam teraz nic innego jak tylko z wytęsknieniem oczekiwać zasłużonych WAKACJI!

1PŻ 1 1PŻ 1
1PŻ 2 1PŻ 2
1PŻ 3 1PŻ 3
1PŻ 4 1PŻ 4
1PŻ 5 1PŻ 5

/J. Adamska/

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów