SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
13

„Umiem – potrafię – pomogę.”

pierwsza pomoc 5To hasło I Podkarpackiego Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy z Pierwszej Pomocy jaki odbył się w dniu 29.11.2018r. w Rudniku nad Sanem. Przy takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć oczywiście przedstawicieli naszego Ośrodka!
Naszą placówkę reprezentował czteroosobowy zespół w składzie: Klaudia Kluz, Natalia Reizer, Kamil Pietroński i Arkadiusz Podwyszyński pod opieką Pana Radosława Bieńkowskiego.
Trzeba koniecznie nadmienić w tym miejscu, że ten skład osobowy to nie przypadek. To uczniowie, którzy na lekcjach z edukacji dla bezpieczeństwa wyróżniają się na tle innych szczególnym zasobem wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.


W Turnieju wzięło udział 10 drużyn z całego województwa. Rywalizacja przebiegała w trzech etapach. Pierwszy to pisemny test, który związany był ogólnie z zagadnieniami związanymi z tematyką pierwszej pomocy. W etapie drugim zawodnicy musieli się wykazać umiejętnościami praktycznymi w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia poszkodowanego, a więc między innymi wykonywaniem Resuscytacji Krążeniowo–Oddechowej, umiejętnością niesienia pomocy osobie z zadławieniem, postępowaniem z osobą nieprzytomną z zachowanym krążeniem, a także umiejętnością opatrywania ran w przypadku obfitego krwawienia. Etap trzeci to bezpośrednie odpowiadanie na konkretne pytania składu sędziowskiego dotyczące wiedzy związanej z tą tematyką. Po podliczeniu wyników okazało się, że nasza reprezentacja zajęła I miejsce!!!
Podczas rywalizacji wyłoniono również najlepszego zawodnika Turnieju, któremu przyznano specjalny puchar. Tym zawodnikiem okazała się nasza uczennica Klaudia Kluz. Oprócz tego wszyscy nasi zawodnicy dostali wspaniałe nagrody.
To podwójne zwycięstwo to dowód na to, że wytrwała i uważna praca oraz duże zaangażowanie podczas zajęć z tak ważnej tematyki jak pierwsza pomoc przynosi pozytywne efekty. Tak trzymać!!!

pierwsza pomoc 1 pierwsza pomoc 1
pierwsza pomoc 2 pierwsza pomoc 2
pierwsza pomoc 3 pierwsza pomoc 3
pierwsza pomoc 4 pierwsza pomoc 4
pierwsza pomoc 5 pierwsza pomoc 5
pierwsza pomoc 7 pierwsza pomoc 7

/Radosław Bieńkowski/

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów