SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
13

Szkolny Dzień Ziemi

ziemia 6
Pod koniec kwietnia b.r. w SOSW im. św. Jana Pała II w Leżajsku odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie ośrodka zaprezentowali część artystyczną złożoną z tematycznych wierszy i piosenek a następnie mieli możliwość obejrzenia krótkich filmików edukacyjnych, które w humorystyczny sposób tłumaczyły poważne zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego.
Podczas spotkania, rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny na EKO – rzeźbę. Uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami mieli za zadanie przygotować rzeźbę przestrzenną o dowolnej tematyce z wykorzystaniem wyłącznie surowców wtórnych. Nasza szkoła wypełniona została pięknymi pracami przestrzennymi. Wśród rzeźb był słoń z makulatury, ryba pośród fal z kolorowych nakrętek, żółw z kubków plastikowych, papierowy zegar z kukułką, świnka – stołek, papierowe drzewa i kwiaty, pokaźnych rozmiarów Pinokio z papierowych rulonów i gazet, sukienka, torebka z papieru oraz wiele innych ciekawych eksponatów.

 


Celem tego konkursu jak również pozostałych odbywających się z okazji obchodów Dnia Ziemi było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska naturalnego oraz wpojenie młodym ludziom, że wiele niepotrzebnych surowców można w kreatywny sposób przetworzyć.
Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie i po burzliwych naradach wyróżniono wszystkie prace. Wszyscy uczniowie otrzymali słodycze od stowarzyszenia „Nie dzieli nas nic".
Po zakończeniu akademii wszyscy udali się do szkolnej altanki, gdzie czekała na nich pieczona kiełbaska. Po posiłku uczniowie wzięli udział w grach i zabawach dydaktycznych, a następnie bawili się wspólnie podczas dyskoteki.
Kontynuacją obchodów Dnia Ziemi był konkurs wiedzy ekologicznej dla uczniów starszych klas, przeprowadzony w późniejszym terminie.
Zwycięzcy tego konkursu jak i pozostałych konkursów zorganizowanych podczas Dnia Ziemi otrzymali nagrody ufundowane przez MZK w Leżajsku, za co serdecznie dziękujemy.

ziemia 7 ziemia 7
dzien ziemi 1 dzien ziemi 1
ziemia 3 ziemia 3
dzien ziemi 2 dzien ziemi 2
ziemia 5 ziemia 5
dzien ziemi 3 dzien ziemi 3
dzien ziemi 4 dzien ziemi 4
dzien ziemi 5 dzien ziemi 5
ziemia 8 ziemia 8
dzien ziemi 6 dzien ziemi 6
ziemia 4 ziemia 4
dzien ziemi 7 dzien ziemi 7
dzien ziemi 9 dzien ziemi 9
ziemia 1 ziemia 1
ziemia 2 ziemia 2
ziemia 6 ziemia 6

/A. Terech, G. Wanat/

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 6 użytkowników.

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów